Skocz do zawartości

Płyn do czyszczenia odpływów


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich środków używacie do okresowego czyszczenia odpływów umywalek i zlewozmywaków? Ja co jakiś czas przepuszczam szarego thetforda. Wiem że to nie dokońca dedykowany płyn, ale chyba działa. Jednak ostatnio wyżarł mi plamę w brodziku i szukam czegoś innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, u mnie się bardzo dobrze sprawdził, nawet na kamień zadziałał...

https://allegro.pl/oferta/plyn-do-czyszczenia-instalacji-wodnej-reich-1l-9822122539

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz produkty DIX...ja stosuje 2x w sezonie odkamieniacz - do instalacji odpływowej oraz do kot'a.

P.S. przez pierwsze 2 lata kupowałem dedykowane produkty Thetforda, Pura Tank czy Reich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.01.2024 o 09:55, Sebeb napisał(a):

Według mnie tak.

Dzięki!

Jeszcze jedno pytanko. 

Czy taki płyn np Reicha również przepuszczamy przez bojler ciepłej wody? Wiadomo że tam woda jak wleci to się podgrzeje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robię, aby oczyścić również bojler (u mnie Combi 6) - leje do zbiornika czystej wody, potem naełniam bojler, grzeję na 60 stopni i puszczam powoli przez krany...robie tak 2 krotnie i uważam, że instalację mam wyczyszczoną.

P.S. Odpływ w przyczepie zatykam przy drugim płukaniu, aby goraca woda chwilę postała w rurach odpływowych i je również przeczyściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 11:35, Sebeb napisał(a):

ja tak robię, aby oczyścić również bojler (u mnie Combi 6) - leje do zbiornika czystej wody, potem naełniam bojler, grzeję na 60 stopni i puszczam powoli przez krany...robie tak 2 krotnie i uważam, że instalację mam wyczyszczoną.

P.S. Odpływ w przyczepie zatykam przy drugim płukaniu, aby goraca woda chwilę postała w rurach odpływowych i je również przeczyściła.

potwierdzam. Dostałem informacje od producenta. Można to przelać przez bojler ale nie można zagrzać wody z tym specfikiem.
I teraz pytanie techniczne:
-czy aby bojler zalał się wodą musi być włączony aby ją fizycznie zassał? I tak samo jak odkręcimy kran i ustawimy w położenie ciepłej wody czy musi być włączony bojler aby ta woda została stamtąd zassana? Jak zalać bojler aby woda ze specyfikiem tam poleżała ale jednocześnie nie zagrzać tej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ciapek99 napisał(a):

czy aby bojler zalał się wodą musi być włączony aby ją fizycznie zassał? I tak samo jak odkręcimy kran i ustawimy w położenie ciepłej wody czy musi być włączony bojler aby ta woda została stamtąd zassana? Jak zalać bojler aby woda ze specyfikiem tam poleżała ale jednocześnie nie zagrzać tej wody?

Odpowiadając na Twoje pytanie - aby bojler zalać wodą nie musi on być włączony do sieci - pompy wodne przez bojler albo wodę zasysają albo tłoczą i jego napełnienie nie ma nic wspólnego z włączeniem bojlera - o ile przez pojęcie "włączenia" rozumieć należy jego włączenie do sieci celem zagrzania wody.

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Odpowiadając na Twoje pytanie - aby bojler zalać wodą nie musi on być włączony do sieci - pompy wodne przez bojler albo wodę zasysają albo tłoczą i jego napełnienie nie ma nic wspólnego z włączeniem bojlera - o ile przez pojęcie "włączenia" rozumieć należy jego włączenie do sieci celem zagrzania wody.

pzdr

Wł.

dziękuję,
tak samo z opróżnieniem bojlera - po prostu kran ze wskazaniem na ciepła wodę i woda przelewa się przez bojler bez oczywiście włączonego do sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ciapek99 napisał(a):

tak samo z opróżnieniem bojlera - po prostu kran ze wskazaniem na ciepła wodę i woda przelewa się przez bojler bez oczywiście włączonego do sieci?

Opróżniając bojler - jak zresztą cały układ wodny - otwierasz znajdujące się za bojlerem dwa zawory w podłodze co powoduje  zapowietrzenie się całości instalacji wodnej - złamanie jej słupa wody - i grawitacyjny spływ całości wody z instalacji pod budkę.

Załączenie do sieci bojlera nie ma z tym nic wspólnego - i do czynności tej należy bojler wyłączyć z sieci 230 V.

Dobrze jest do takiego odwadniania instalacji otworzyć - jeżeli się ma - denny spływ wody ze zbiornika pod przyczepkę oraz otworzyć krany wody w umywalkach i zlewie wcześniej odłączywszy napięcie z zasilania pompy.

Ja jeszcze przy takim odwadnianiu przed zimą całości instalacji wodnej - jak już w instalacji woda spłynie pod budkę grawitacyjne - to przedmuchuję - zwyczajnie ustami - instalację przez otwarte krany - mając oczywiście otwarte mieszacze wody w kranach.

A mieszacze na zimę zostawiam w pozycji półotwartej.

pzdr

wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.