Skocz do zawartości

pepe6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem w ostatnim czasie dodatkowe obrysówki w mojej przyczepce. Zależało mi na tych bocznych z tyłu przyczepy, dzięki którym w nocy doskonale widzę, gdzie zachodzi mi tył przyczepki. Potem dołożyłem jeszcze dodatkowe czerwone w tylny zderzak i światła cofania. Boczne obrysówki to Hella a reszta to produkty nasze krajowe, ale tylko takie z homologacją. W planie mam montaż kamery cofania, ale nie wiem jeszcze, czy montować kamerę przewodową, czy bezprzewodową. Chętnie przyjmę każdą poradę w kwestii doboru kamery cofania. Pozdrawiam i dołączam zdjęcia z mojej przyczepki.20230731_203944.thumb.jpg.c550308cc31d6c9235a109b6c573f09d.jpg20230731_204000.thumb.jpg.951801370324e0a0bde8cb4a23a668af.jpg20230731_203845.thumb.jpg.3539f4dbb52e6cc279094070d280ec75.jpg20230731_203919.thumb.jpg.e13971644b53e82df8a56f54c8e334fc.jpg20230731_204047.thumb.jpg.80f79e8225080533814d502274543020.jpg

20230731_203759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego w życiu kempingu i strasznie mi się spodobał pomysł tych obrysówek. Tylne dodatkowe na środku i wsteczne również. Możesz polecić konkretne modele oświetlenia? Może linki? Bo już się rozglądałem i tego jest mnóstwo a na kiepskiej jakości można trafić dosyć łatwo. I pytanie o te boczne na tylnych rogach, w czym one pomagają? Łatwiej się manewruje, lepiej doświetlają teren wokół czy poprostu lepiej widać gdzie kończy się ogon? 

IMG_1949.jpeg

IMG_1951.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jak będę miał jeszcze faktury, to napiszę konkretne modele tych lamp i u kogo kupiłem. A co do tych obrysówek na narożnikach, to pomagają mi ocenić, jak zachodzi tył przyczepy podczas cofania w nocy. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale z pewnych powodów rzadko bywam na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ładna choinka :brawo:wiadomo widoczność w nocy to podstawa .Na te z światla białe przodu też bym był chętny bo u mnie takie są zagłębione w bakiście i już nie najlepiej wyglądają chyba że te są orginalne 

Edytowane przez hubi t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W dniu 14.10.2023 o 16:25, Commander napisał(a):

Cześć.  Piękna robota.  Super świecą. 

Co do kamery to tylko przewodowa. Znajdziesz tu obszerny wątek. 

Witam. Dzięki za pochwałę. Może zimą będzie spokojniej, to temat kamery powróci na tapetę.

5 godzin temu, hubi t napisał(a):

Witam ładna choinka :brawo:wiadomo widoczność w nocy to podstawa .Na te z światla białe przodu też bym był chętny bo u mnie takie są zagłębione w bakiście i już nie najlepiej wyglądają chyba że te są orginalne 

Witam. Dzięki, co do tych białych z przodu to są orginalne osadzone w zewnętrznych plastykowych narożnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 14:54, pepe6 napisał(a):

[...] Zależało mi na tych bocznych z tyłu przyczepy, dzięki którym w nocy doskonale widzę, gdzie zachodzi mi tył przyczepki.[...] 20230731_203845.thumb.jpg.3539f4dbb52e6cc279094070d280ec75.jpg

Czołem. Czy dobrze widzę - żółte światło na kloszu tylnej lampy zintegrowanej, to (uchwycony) kierunkowskaz, czy jedno z trzech żółtych, obrysowych świateł bocznych? 

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 16:25, Commander napisał(a):

Co do kamery to tylko przewodowa. Znajdziesz tu obszerny wątek. 

Niekoniecznie...

Mam zamontowany ten zestaw:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-cofania-bezprzewodowy-hd-kamera-lcd-4-3-11166097412

Powiem szczerze i obiektywnie -  żadnych zakłóceń, nic nie ścina, żadnych "lagów", bardzo dobra widoczność.

5 godzin temu, filipert napisał(a):

Nie żebym tu krytykował, ale czy przepisy jakoś nie ograniczają swobody dokładania oświetlenia?

Zobacz na tirowców z jakimi "choinkami" jeżdżą...

Edytowane przez Janusz63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mot napisał(a):

Czołem. Czy dobrze widzę - żółte światło na kloszu tylnej lampy zintegrowanej, to (uchwycony) kierunkowskaz, czy jedno z trzech żółtych, obrysowych świateł bocznych? 

Witam. W tej tylnej lampie tam świeci postojówka, tylko aparat dziwnie załamał światło i wygląda jakby świeciło na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janusz63 napisał(a):

Niekoniecznie...

Mam zamontowany ten zestaw:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-cofania-bezprzewodowy-hd-kamera-lcd-4-3-11166097412

Powiem szczerze i obiektywnie -  żadnych zakłóceń, nic nie ścina, żadnych "lagów", bardzo dobra widoczność.

 

Witam.

Zaciekawiłeś mnie tym zestawem. Prostota montażu, przystępna cena i dobre opinie dają do myślenia. Mam tylko pytanie. Czy jest możliwość podłączania do monitora dodatkowej kamerki, ale przewodowej. Mam założoną na samochodzie kamerkę, którą mam skierowaną centralnie na hak i chciałbym mieć obydwie podłączone do monitora z możliwością podglądu na hak albo na tył przyczepy.

A Ty swoją kamerkę na przyczepie masz zamontowaną przy tablicy rejestracyjnej czy w górnej części nad oknem.

A może dałbyś radę zrobić zdjęcie monitora z obrazem, co widzi oko kamerki z tyłu przyczepy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Na chwilę obecną dysponuję tylko zdjęciem kamerki. Mam tylko jedną w cepce choć można "zainstalować" jeszcze jedną (np. w samochodzie) - i taki mam plan. Dodatkowa kosztuje bodajże 195zł.
Niestety w monitorze jest tylko gniazdo zasilania tak więc przewodowa kamerka odpada...
20231016_215604.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.