Skocz do zawartości

Dodatkowe gniazdko 230V na postoju


ArekK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

26 minut temu, Misio napisał(a):

Można też kupić takią wtyczka.

image.thumb.jpeg.0645d5b54b49a1c6eb96b65949651148.jpeg

Gorzej jak podpięcie do prądu jest z przeciwnej strony...

Ja tak mam, stąd to przeżucanie przedłużacza pod przyczepą. 

A co do tej wtyczki/gniazda, to w starszych wersjach wnęk z klapką nie do końca to pasuje.

 

20210529_131640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misio napisał(a):

Można też kupić takią wtyczka.

image.thumb.jpeg.0645d5b54b49a1c6eb96b65949651148.jpeg

Gorzej jak podpięcie do prądu jest z przeciwnej strony...

Dokładam panel i przerabiam elektrykę i chcę dodać pod przedsionek 230v i 12v w jednym gniazdku. Bo teraz używam przedłużacza i daje pod przyczepę a to mało wygodne. Raz zrobię i będzie spokój. Podpięty będzie tylko yeticool. Tylko te ceny za takie gniazdo to jakieś chore pieniądze

Edytowane przez grotaczarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

W takim razie proponuję zwylke gniazdo w bakiście. Wyjdzie pewnie 50 % taniej. Jednak jeśli ma wyglądać to te 250 zł to chyba nie jest zbyt wygórowaną ceną.

Chyba zrobię puszkę hermetyczną i zamontuje pod podłogą. Umieszcze tam 230v i 12v. Taniej szybciej i bez ingerencji w scianie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BUMERANG napisał(a):

Ja miałem takie i też się sprawdzało

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-tablicowe-wtyczkowe-16a-230v-ip44-z-bolcem-niebieskie-15042491678

Cena odrobinę niższa ?

Pewnie się na takim skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZdzislawW napisał(a):

Ale to wtyka cee a mi potrzebne zwykłe gniazdko elektryczne i obok 12v. Skończy się na samoróbce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić porządnie, tak jak fabryka i kupić homologowane gniazdo z wejściem Schuko + 12V, które jest estetyczne i w użytkowaniu będzie przede wszystkim wygodne. Gniazdo bez trudu dobierzesz do pozostałych gniazd, jakie masz zamontowane na zewnątrz. 

Można oczywiście zrobić i protezę w bakiście, nawet ze zwykłym gniazdkiem IP z OBIego albo jakieś gniazdo od spodu.

Tylko, że gniazdo w bakiście będzie powodować, że po podłączeniu przedłużacza nie zamkniemy już bakisty, a do tego może do środka dostawać się woda w czasie deszczu. Gniazdo pod podłogą to taka sama konieczność schylania się i podłączania, często na jakiejś mokrej trawie. To ja już wolałbym mieć rozgałęzienie przy kablu CEE i podłączać wygodnie przedłużacz, który pociągne do przedsionka. Rozwiązanie najtasze i IMO wygodniejsze niż gniazdo w bakiście czy pod podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grotaczarka napisał(a):

Ale to wtyka cee a mi potrzebne zwykłe gniazdko elektryczne i obok 12v. Skończy się na samoróbce

Tak ale nie problem zrobić przejściówkę i dorobić 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ZdzislawW napisał(a):
3 godziny temu, grotaczarka napisał(a):

Ale to wtyka cee a mi potrzebne zwykłe gniazdko elektryczne i obok 12v. Skończy się na samoróbce

Tak ale nie problem zrobić przejściówkę i dorobić 12v

To gniazdo CCE to jest Gniazdo "wejściowe" (formalnie wtyczka) a nie "wyjściowe" więc można się zdziwić jak ktoś palca włoży do niego, gdy nie będzie weń wetkniętej przejściówki. 

To tak trochę jakby ja przedłużaczu były dwie wtyczki i dopiero po zastosowaniu adaptera można by podłączyć urządzenie zewnętrzne. Można ale bezpieczne to na pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.