Skocz do zawartości

Planowanie trasy


RoyMaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napisałem na własne potrzeby skrypt strony internetowej w której na podstawie aktualnej pozycji możemy dodać kilkanaście punktów pośrednich. Następnie po wybraniu adresu końcowego skrypt przy użyciu algorytmu pokazuje optymalne ułożenie adresów oraz trasę na mapie. Chciałbym się was zapytać czy warto dalej to rozwijać oraz czy byłoby zapotrzebowanie na coś takiego. Szukam kilku osób do przetestowania i podzielenia się opiniami. Poniżej zdjęcia zaplanowanej trasy na podstawie dodanych adresów 

orca-image--1230929730.jpeg

Screenshot_2023-07-17-20-44-17-154_org.mozilla.firefox.jpg

Edytowane przez RoyMaster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoyMaster zmienił(a) tytuł na Planowanie trasy

Zapotrzebowanie jest ogromne. Ale mam nieodparte wrażenie że piszesz coś co świat wymyślił już wiele lat temu i każdy z nas tego używa na codzień. Czy warto kontynuować? Jeśli to Twoja pasja to zawsze. Jeśli miałoby docelowo być skomercjalizowane to trzymam kciuki, ale konkurencja jest spora ?

Chociaż czekaj… chyba załapałem clue sprawy ? Dla osób praktykujących objazdówki to może być bardzo przydatna rzecz. Jakby coś, chętnie potestuję. 

Edytowane przez Marcin_G (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to bardziej dla siebie, ewentualnie jakbym miał udostępnić to tylko kilka reklam co miałby chociaż utrzymać opłacenie serwera itp

 

Główne założenie jest takie, że np danego dnia chcemy odpowiedzi 10 miejsc i chcemy znaleźć najbardziej optymalne ułożenie adresów aby każdy punkt był odwiedzany po kolei. To zamiast samemu klepać i układać optymalną kolejność ten skrypt zrobi to za nas.

Edytowane przez RoyMaster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RoyMaster napisał(a):

i chcemy znaleźć najbardziej optymalne ułożenie adresów

nie ma czegoś takiego jak "najbardziej optymalne". Coś co jest optymalne jest najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, skrypt ma za zadanie ułożyć trasę punkt po punkcie bez konieczności krążenia.(Problem komiwojażera)

Na próbę użyłem algorytmu Nearest Neighbor oraz 2-OPT ostatecznie został 2-opt, może dłużej układa trasę oraz adresy ale jest dokładniejszy od Nearest Neighbor

Edytowane przez RoyMaster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cathay napisał(a):

A czy programy obecne na rynku nie podołają temu zadaniu? Jaka jest przewaga Twojego programu?

Fakt, na chwilę obecną nie ma żadnej przewagi. Po prostu piszę go hobbistycznie i chciałem się zapytać o opinię i funkcje jakie ewentualnie można dodać i udostępnić go za darmo.

Jeżeli nie będzie potrzebny to po prostu, zostawię go tylko do użytku prywatnego.

Edytowane przez RoyMaster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zdaje się, że gooooogielMapy nie mają takiej opcji.
Dasz radę wyeksportować zaplanowaną trase do map gugiela?

Gugel nie ma możliwości układania trasy, co prawda można dodać punkty pośrednie ale samemu trzeba je sortować. Myślę, że w najbliższym czasie będę mógł dodać eksport do gugela. Jeżeli chcesz możesz przetestować działanie tego skryptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RoyMaster napisał(a):

Właśnie jestem w trakcie testów automatycznego przenoszenia trasy na Google Maps w celu nawigowania. Po testach dzisiaj ta funkcja powinna się pojawić również na stronie

Screenshot_2023-07-18-15-49-06-242_com.google.android.apps.maps.jpg

Funkcja dodającą trasę na mapę Google została dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.