Skocz do zawartości

Knaus 450 zmiana wtyczki 7pin na 13pin


dawig

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20230513_173742.thumb.jpg.51fa6a02048391e959a50b78003a1cc0.jpgWitajcie. Mam następujący problem do rozwiązania. W mojej przyczepie jest wtyczka 7pin, ja chce zamontować 13 pin. Dobra wiadomość że jest dodatkowych 5 przewodów. Niestety mają niestandardowe kolory. 

Udało mi sie zlokalizować 2 piny które idą do elektrobloku i zasilają z auta oświetlenie, pompkę wody. Mam problem z idenrtfikacja kabli do lodówki. 

Otworzyłem kratki od lodówki, ale nie moge rozpoznać kabla 12v, widze kabel do 220 i 2 kabelki od iskrownika. 

Lodowka elektrolux rm4270. Podpowie ktos gdzie jest wtyczka 12 v? 

Ewentualnie moze ktos kojarzy ponizsze kolory kabli

Brazowo-niebieski
bialo-czarny

Szary

Bialo-czerwony 
brazowo-czerwony

 

I podpowie jak podlaczyc do wtyczki 13 pin. 

Oczywiście pozostałe standardowe dla wtyczki 7pin kable maja standardowe kolory 

IMG_20230513_173807.thumb.jpg.78829049ad6401fd082ed475c456499e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te przewody w wiązce mają zdecydowanie za mały przekrój do zasilania lodówki. Jeżeli chcesz być z jej pracy zadowolony w czasie jazdy to należałoby pociągnąć nowe kable od akumulatora w samochodzie do lodówki i to przynajmniej 6 mm kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał(a):

Moim zdaniem te przewody w wiązce mają zdecydowanie za mały przekrój do zasilania lodówki. Jeżeli chcesz być z jej pracy zadowolony w czasie jazdy to należałoby pociągnąć nowe kable od akumulatora w samochodzie do lodówki i to przynajmniej 6 mm kw.

Na razie musze znaleźć wtyczkę na 12v wychodzącą z lodówki, a później ewentualnie pomyślę nad zmianą instalacji. Niemniej dziękuję za podpowiedź ?

Wczoraj wieczorem znalazłem na forum obrazek z ręczną rozpiską kabli o podobnych kolorach. Nie zgadza sie tylko szary z białym. W wolnej chwili będę testować 

post-14343-0-28249800-1400707199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucas_ka napisał(a):

Lodówkę nie koniecznie musisz mieć podpiętą do wtyczki. Często jest wpięta w energoblok w wejście "BAT" razem z przewodami od haka z pinów 9/13

Podpinalem akumulator pod elektroblok i działały pompka i oświetlenie. Lodówka nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była chwila żeby sprawdzić lodówkę z załączoną rozpiską i o dziwo działa :-) Muszę teraz założyć wtyczkę 13 pin i można testować.

Dziękuję wszystkim za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.