Skocz do zawartości

Dopasowanie zaczepu


szantymen

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą zaczepu na zaczep ze stabilizacją

. Wiem że było dużo tematów o zaczepach, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanko. Czy zaczep ALKO 1300 o maksymalnej masie 1360kg mogę założyć do przyczepki DMC 1300kg. Czy te 60kg zapasu wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szantymen, nowe przyczepy które mają DMC 1300kg mają fabrycznie zamontowane zaczepy ALKO AKS 1300. J tak jak piszesz AKS 1300 ma "uciąg" 1360kg.

Jeżeli nie przekroczysz dopuszczalnej ładownosci ( ładując dodatkowe rzeczy do budki)to napewno możesz śmiało zamontować.

 

Na potwierdzenie znalazłem nowego KNAUS-a ,który ma DMC 1300kg i widać na zdjęciu , że ma AKS 1300.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=119619997&__lp=3&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant1.modelDescription=450&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&usage=NEW&customerIdsAsString=&category=Caravan&lang=de&pageNumber=1

post-101151-imported-ebac04b9-8c78-4fdd-9869-6f83e693a461_thumb.jpg

post-101151-imported-9616c883-ae74-4fd7-9904-0a8c3b7c1d3b_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szantymen, A widzisz .Ja w tym roku skrupulatnie (no prawie) tak na 90% wszystkie dodatkowe rzeczy zważylem przed wyjazdem i naprawde nie mogłem w to uwierzyć ,że tyle to ważyło !!! .Przed ważeniem myślałem ,że mam około 200kg a wyszło troche ponad 300kg.Akurat w mojej mam dużą ładowność (400kg) ale pierwsze o czym pomyślałem to to jak poprzedni holownik dał rade :biwak: .

Znając życie to ładujemy do przyczepy naprawde dużo rzeczy niewiedząc ile to naprawde waży.

W Twoim przypadku AKS 1300 jest na styk i pewnie ładowność będzie przekroczona i musisz dla własnego i innych bezpieczeństwa pomyśleć o AKS 3004.Nie wyobrażam sobie jazdy i ciągłe myślenie o tym czy coś się stanie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aks 1300 jest do 1300 kg

ten 2000 lub 2004 jest do ciepek o DMC od 1,3t do 2t wiec nie rozumiem po co do przyczepki ponizej 2ton dawac zaczep mocowany do przyczep o DMC trzytonowych ?

fakt bedzie pewniejszy tylko jeszcze raz pytam po co taki zaczep ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy AL-KO produkuje dwa zaczepy ze stabilizatorem AKS 1300 i AKS 3004. J nie mamy innej możliwości wyboru.Chyba ,że kupimy starego typu albo używke.

Nowe przyczepy które mają DMC powyżej 1300kg mają już montowane AKS 3004.

 

wirek, napewno każdy zaczep ma jakiś tam zapas ,nic nie jest produkowane na styk .Mamy różne drogi i różnych kierowców a do tego czasami ekstremalne warunki jazdy.Wiec te 20 kg aż tak strasznie nie odbiega od możliwości Twojego zaczepu.

 

radwan, jeszcze raz powtórze to co napisałem ,że AKS 1300 jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy do 1360kg.

http://www.al-ko.pl/fahrzeugtechnik/dane_tech/al-ko_kat_26-27.pdf

 

Trzeba też dodać najważniejszą rzecz odnośnie DMC przyczepy.Wymiana samego zaczepu o wiekszych możliwosciach nieczego nam nie daje bo jesteśmy ograniczeni jeszcze od tego jaki mamy hamulec najazdowy i jakie mamy zamontowane osie i amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec te 20 kg aż tak strasznie nie odbiega od możliwości Twojego zaczepu.

 

Ja mam fabrycznie zamontowany AKS 2000 , a pytałem dlaczego fabryka np nie zamontowała do mojej budki 1300, gdzie DMC 1320 czyli tylko 20 kg więcej wystarczył by 1300 być może w tym czasie nie produkowano te 1300 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, piszesz ,że masz AKS 2000 , jest to zaczep starszego typu i prawdopodobnie ma 2 tony "uciągu" więc wszystko jest OK.

Piszę prawdopodobnie 2 tony bo nie mogę znaleść w necie wiarygodnych parametrów ,raz jest 2 tony a innym razem nawet 2,7 tony.

Zerknij jeszcze na obudowe hamulca najazdowego i odczytaj parametry bo może niepotrzebnie martwimy się tymi 20 kilogramami.

 

Jak ktoś zna wiarygodne parametry AKS-u 2000 to poprosimy o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą zaczepu na zaczep ze stabilizacją

. Wiem że było dużo tematów o zaczepach, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanko. Czy zaczep ALKO 1300 o maksymalnej masie 1360kg mogę założyć do przyczepki DMC 1300kg. Czy te 60kg zapasu wystarczy?

 

 

Wystarczy , AKS 1300 obsługuje przyczepy od 180 do 1360 kg.

I nie przejmuj się kilkoma kg. , ważne abyś miał taki zaczep bo jazda naprawdę jest inna , polecam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mam pytanie który zaczep jest lepszy ??? http://www.allegro.pl/item852171658_zaczep_kulowy_z_zamkiem_do_2700_kg.html czy ??? http://www.allegro.pl/item829459642_zaczep_kulowy_albe_em300_na_3000kg_knott_sruby.html wiem że najlepszy ze stabilizatorem ,ale finanse nie pozwalają :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie który zaczep jest lepszy ??? http://www.allegro.pl/item852171658_zaczep_kulowy_z_zamkiem_do_2700_kg.html czy ??? http://www.allegro.pl/item829459642_zaczep_kulowy_albe_em300_na_3000kg_knott_sruby.html'>http://www.allegro.pl/item829459642_zaczep_kulowy_albe_em300_na_3000kg_knott_sruby.html wiem że najlepszy ze stabilizatorem ,ale finanse nie pozwalają :bukiet:

 

timtim, każdy z nich jest dobry.Z tym ,że ten pierwszy jest starego typu a ten drugi nowszego.

 

Ten http://www.allegro.pl/item829459642_zaczep_kulowy_albe_em300_na_3000kg_knott_sruby.html mam u siebie w towarowej i jestem zadowolony.Koledzy którzy mają lawety na podwoziu KNOTT-a to też mają ten zaczep.Posiada wskaznik zużycia i można też dokupić zamek. Do Twojej cepki wystarczy w zupełności na długie lata użytkowania .Zanim zamówisz zmierz koniecznie średnice suwadła bo są dwa rodzaje.

A cena też jest konkurencyjna w porównaniu ze sklepami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabrycznie zamontowany AKS 2000 , a pytałem dlaczego fabryka np nie zamontowała do mojej budki 1300, gdzie DMC 1320 czyli tylko 20 kg więcej wystarczył by 1300 być może w tym czasie nie produkowano te 1300 nie wiem.

 

Wirku, jakbyś wiedział co się w fabrykach czasem wyprawia... :ok:

 

Może akurat skończyły się na magazynie AKS1300 i wrzucili co mieli...

Niby wydaje się to mało prawdopodobne, bo duża fabryka, dobra logistyka etc... Ale to co ze śfagrem my po pijoku wyczyniali, to czasem jest nic w porównaniu do tego co w takich dobrze prosperujących zakładach się zdarza :ok: a co widać tylko od kuchni :ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przemyślałem wszystkie za i przeciw policzyłem i doszedłem do wniosku że jak mam wydać na remont najazdu 300zł to zainwestuje i kupie nowy za 600 zł tylko teraz pytanie al-ko 161s 950-1600kg czy knott kf 13 750-1300kg. ?????DMC mojej budki to 1000kg. wiem że większość bedzie stawiać na al-ko :piwko: ale chyba knott wydaję się solidniejszy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.