Skocz do zawartości

Jestem zielony, poszukuje przyczepy z DMC do 800 kg (z wc i prysznicem). Pomożecie?


jerry001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Jak w temacie - z uwagi na ograniczenie holownika nie mam wielkiego wyboru i max jaki mogę holować to 800 kg z hamulcem najazdowym.

Wiem po tym wstępie już nie jest lekko... Dotychczas jeździliśmy z namiotem i było ok, natomiast sztywne ściany, wc (z kaseta) umożliwiające nie bieganie do sanitariatów po nocy, i choćby mały brodzik w którym można wykąpać dziecko bez konieczności przemieszczania się po dworze tuz po kąpieli byłby dla nas dużym progresem.

Zakładany budżet to 15 000 - 20 000 w zależności od wieku, tego co jest zamontowane i w jakim stanie jest przyczepa czyli ile będę musiał do tego interesu dołożyć. Pisząc dołożyć mam na myśli takie rzeczy jak opony, akumulator itp. nie wchodzą w rachubę żadne trupy przemoczone, zaśmierdnięte, zgniłe czy po dzwonie. Budżet jest może jeszcze do nagięcia ale wszystko zależy od atrakcyjności danej sztuki.
Oczywiście codziennie przeglądam:

Sprzedajemy,
Oto moto,
OLX,
Alegro,
nie wiem czy jest jeszcze jakiś portal, który warto śledzić? Wrzuciłem też ogłoszenia na fb.

Co do wieku przyczepy to zakładam adekwatny do budżetu, czyli jakieś 20-30 lat.
Czytam Was od dłuższego czasu, oglądam kilka kanałów karawaningowych na You Tube.
Do wielu osób już dzwoniłem, wiele ogłoszeń oglądałem i porównywałem masy z danymi o modelu, natomiast często te 750 kg dmc to wielka ściema i faktyczna masa własna jest większa niż dmc.

Najchętniej kupował bym przyczepę na Mazowszu i najlepiej żeby kupujący wyraził zgodę na podjechanie do profesjonalnego serwisu przyczepowego, bo ja nie czuje się na siłach, żeby samemu ocenić jakość przyczepy wiedząc że często są dodatkowo "przypudrowane" przed sprzedażą. Jestem ogólnie elastyczny i nawet do Szczecina bym pojechał, tyle że po to żeby kupić, a nie "obejrzeć".

Chciałem Was Prosić o pomoc i polecenie stron internetowych, zaufanych komisów, gdzie nie oszukają i mogą mieć takie przyczepy, ewentualnie jak gdzieś ktoś się natknie na ciekawe ogłoszenie to o wstawienie go tutaj. Z góry za wszelkie przejawy pomocy dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800 kg znajdziesz ale bez wc i prysznica, no i stare sprzęty ( mogą być OKy )...

Swego czasu mieliśmy Caraveliara chyba 850kg DMC ale właśnie bez wc...

PS. Teraz też mamy starocia ( lekkiego ) ale z toaletą i brodzikiem i ma 1200 - poniżej nie zejdziesz ( chyba że jedno łóżko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakladam przyczepe z 1 lozkiem. Nie zakladam tez jakiejs kabiny prysznicowej, tylko maly brodzik i sluchawke. 

Niestety ofert za wiele nie ma wiec przyszedlem po jakies rzeczowe porady, modele konkretnych przyczep itd. Ale jak narazie widze bedzie z tym problem.

Przyklady:

https://m.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kemping-hobby-370-prestige-dmc-750-przedsionek-rezerwacja-CID5-IDUlebj.html

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-rd-1a-przyczepa-kempingowa-dethleffs-rd-1-a-stan-bardzo-dobry-ID6FtASh.html

https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-adria-425-lekka-wiorek-2-6bea9f-nr67729682

To ostatnie ogloszenie to wiorek oni chyba maja srednie oceny...

Edytowane przez jerry001 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie chodzi o prysznic, tylko kabinę WC z WC, brodzikiem i baterią ze słuchawką prysznicową. To a prysznic to inne planety. 

Co do modeli - trudno Ci coś poradzić, bo model jak model, moze być modelem, a ile np. DMC, to już zależy od konkretnego egzemplarza, bo rozstrzał był, ten sam model przyczepy mógł mieć 800, ale też 900 lub 1000 kg, albo model "handlowy" był niby ten sam, ale miał kilka wariantów zabudowy, które różniły się kodami literowo-cyfrowymi dla konkretnej wersji danego modelu.  Np. Beyerland-y były dość "lekkiej" budowy, np. Beyerland Sprinter 350-02 zdarza sią czasem w wersji 800 kg, ale dominują 900-ki.

Zwykle ta niższa DMC do 800 kg będzie się objawiała absurdalnie małą ładownoscią, albo jej realnym brakim (mała butla, markiza [o przedsionku nie wspominając], i po ładowności, czyli z metra DMC przekroczona.

W używkach raczej na odwrót, łatwiej szukać, patrząc co jest na rynku z przyczep do 4mb długości "mieszkalnej" i spełniajacego zakładane przez Ciebie założenia (budżet, waga, wyposażenie), tego bedą w jednym czasie dostępne raptem pojedycze sztuki, i niekoniecznie tych producentów i modeli, które można byłoby podać. 

Jak ma być jedn łóżko, na zasadzie jedna duża "podkowa" ze stołem konwertowalna na 2-osobowe łóżko, szukaj też z hasłem "salonka", chociaż coraz rzadziej tego sie używa, bo to się od razu kojarzy z mniej "chodliwą" aranżacją cepy niż wersje 3-4 osobowe z 2 łóżkami.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka lat temu miałem taki sam problem. Holownik 870 kg. Szukałem przyczepy z toaletą, potem bez i powiem Ci że takie przyczepy nie istnieją. To że ktoś napisał w papierach 20 lat temu DMC przyczepy jaką chciał, czasem poniżej masy własnej to nie znaczy że tyle waży. Wszystko jest dobrze jak jest dobrze. W moim wypadku skończyło się na N126N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady = sam miałem taką Adrię... która miała 850kg w papierach, a byli tacy co ją rejestrowali na 750... U nas zapakowana na wakacje z dorobionym łóżkiem piętrowym i kilkoma modernizacjami nie ważyła powyżej 900kg - oczywiście ciężkie rzeczy (namiot, napoje itd) lądowały w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...ja mam coś takiego czego szukasz, co prawda marka mało znana, ale niestety z nami pojeździ jeszcze kilka lat.

Tutaj możesz o niej poczytać:


Dwa lata temu ją ważyłem, wyszło że mamy ok 50kg do dmc (ze stolikiem, 4x krzesełko, dwa leżaki, markiza, zapasowe koło i chemia do wc).


W tym roku następuje przebudowa wnętrza i ponowie zawitam na wadze, bo jestem ciekaw czy nie będę musiał balonów dowiązywać żeby mniej na wadze pokazywało :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MaciekR4 napisał(a):

Ekhm...ja mam coś takiego czego szukasz

Dzieki serdeczne Kolego za info. Tak mi sie wydawalo, jak mowisz Ty i kolega "Czyś", ze przyczepy wychodzily z roznymi srodkami i roznym dmc i cos takiego jest do znalezienia. Duzo rzeczy moge zabrac do samochodu i na dach jesli przyczepa miala by kilkadziesiat kilo zapasu to dla mnie juz bylo by spoko na posciel i ubrania. Jesli nie bede mial mikro lazieneczki to pewnie tez przezyje i wstawie wc turystyczne ;). No nic, szukam dalej i sie nie poddaje bo porady w stylu "jezdzij dalej z namiotem" moge sobie udzielic sam ;)

Powiedz mi tylko jeszcze gdzie wrzucales na wage? Jakis zlom, czy OSKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga z OSKP + dodane 80kg nacisku na hak - do tych na złomie mam mieszane uczucia. Swoją własną wagę znam, bo się ważę regularnie, a na złomie w mojej okolicy mają skalowanie co 5 bądź co 10kg (byłem całkiem niedawno, ale nie pamiętam) - takie cuda, więc ważyć się tam w celu dokładnego pomiaru to szkoda czasu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.