Skocz do zawartości

Szusza w kranie ciepłej wody


Bili84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!   

Mam ogromną prośbę o poradę. Dlaczego w kranie po odkręceniu kurka z ciepłą wodą nie leci ani ciepła ani zimną wodą. Posiadam podgrzewać carver Cascade2. Pompka się uruchamia słychać jej pracę w zbiorniku lecz nie wylatuje z kranu ciepła a nawet zimna. woda. Zaś po przekręceniu kurka z zimna wszystko ok. Wygląda na to jakoby Carver nie mógł się odpowietrzyć z pomimo 10 min puszczania wody. Przed spuszczeniem wody na zimę wszystko działało ok.  Proszę o kontakt 661-464-262. Lub na emaila bili84@interia.pl. jak odpowietrzyć układ ciepłej wody . Przyczepa Avondale 545-4. 

 

 

Edytowane przez Bili84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bili84 zmienił(a) tytuł na Szusza w kranie ciepłej wody

Najprawdopodobniej masz dziurę w aluminiowym zbiorniku i woda przez nią ucieka. Ja miałem 2 w1 dziura w miejscu styku zbiornika z elementem grzejnym( na krawędzi gdzie przylega duża uszczelka) ,lub skorodował i złamał się pręt łączący zbiornik z elementem grzejnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grzanie wody wszystko jest ok. Jedynie dolnym zawórem bardzo ciężko wlać wodę. Nawet prosto z sieci podpiąłem węża i nie przepchneło. Ale jak otworze zawór na zewnątrz ten zabezpieczający to jestem w stanie ustami przez węża dolnego wdmuchnsc powietrze do bojlera. A górnym czyli wylotowym wężem bez problemu i wdmuchne i pociągnę ustami powietrze. Nie chce go rozkręcać bo czuję że to jakaś pierdoła której nie widzę. Albo źle odpowetrzam układ. Proszę Was o pomoc bo już nie mam głowy do tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pompkę słychać, nie znaczy że jest ona sprawna. Uszkodzenie pompki przez zimę zdarza się często, zwłaszcza jeśli została w pompce jakaś woda. Tak więc sprawdzaj wszystko po kolei, od pompki, przez zawory,  o to że są zamknięte nie znaczy że nie leci przez nie woda itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak sprawdzić te dwa zawory górny i dolny . Dziwną sytuację zauwazylem ,że gdy zaworek bezpieczeństwa  na zewnątrz jest otwarty to górnym wężem mogę wdmuchiwac i wciągać powietrze. A dolnym też mogę wdmuchnsc ale bardzo ciężko. Zastanawiam się czy może kanalik jakiś zakamieniał.  Czy jest jakaś opcja odłamienic bojler bez wyjmowania. Np kilka paczek kwasku cytrynowego?.kończą mi się pomysły. A pompka działa jak szalona bo zimną wodą leci bez problemu (mocno). Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi . Dziś udało mi się po części rozwiązać problem. Jak się okazało zawór dolny doprowadzający wodę do bojlera by zapieczony po zimie. I pompka nie dawała rady go przepchnąć. Więc odkręciłem spust wody i po całkowitym opróżnieniu poświęciłem latarka do środka. Cienkim drucikiem delikatnie ruszyłem śrutem który jest w krućcu i dzięki temu zruszylem zapieczony zawór. Ale niestety przy tej operacji mała czarna uszczelka uległa uszkodzeniu. Narazie nie wpływa to na komfort używania ciepłej wody gdyż spowodowało to że woda ciepła leci po ok 3 sek od odkręcenie kranu a nie odrazu. Więc lekko się woda cofie. Ale może to komuś pomoże w podobnym problemie. Do zobaczenia na kempingowym szlaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po odkręceniu zimnego kurka woda leci z kranu to powinna i z ciepłego lecieć nie zależnie czy jest ciepła czy zimna .

Bo jest tylko jedna pompka ( przynajmniej ja tak mam ) która tłoczy wodę do układu i odkręcając odpowiedni kurek leci z niego woda .

Skoro nie leci z ciepłego poszukaj ,po przewodach , pompka tłoczy do podgrzewacza zimną wodę i wypiera ta ciepłą , wygląda na to że musisz mieć coś nieszczelne lub zapchane w przewodach od ciepłej wody  , skoro twierdzisz że pompka się włącza i jest sprawna bo zimną wodę pompuje .

Sprawdź przewody na wyjściu z pieca , i czy gdzieś nie przygniotło lub załamało przewodu na drodze do kranu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.