Skocz do zawartości

Hamulce w hobby 560


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zabrać się za sprawdzenie hamulców ( okładzin , bębnów) łożysk kól .

W jaki sposób dobrać nowe okładziny? To chyba zależy od osi jaką mam zamontowaną ( jak to sprawdzić?) Chciałbym zamówić części i ogarnąć to za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 13:52, Dioblik napisał(a):

Witam

Mam zamiar zabrać się za sprawdzenie hamulców ( okładzin , bębnów) łożysk kól .

W jaki sposób dobrać nowe okładziny? To chyba zależy od osi jaką mam zamontowaną ( jak to sprawdzić?) Chciałbym zamówić części i ogarnąć to za jednym razem.

Sprawdź czy masz oś/hamulce  Alko czy Knott. Na tarczy kotwiczne masz numer katalogowy hamulców. Okładziny tylko oryginalne, tak samo łożyska i nowa nakrętka (za każdym razem).
Nie zapomnij o punktach smarowania na tarczy kotwicznej (odpowiedni smar Liqui Moly) i poprawnej regulacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie pokorciło i ściągnąłem kołpak , na zaślepce nakrętki bębna zobaczyłem wytłoczony napis KNOTT. Jutro po pracy ściągnę koło i bęben to się okaże jakich wymiarów szczęki tam siedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bęben ściągnięty, musiałem przyszlifować nasadkę 36mm na zewnątrz bo miała za dużą średnicę i nie wchodziła w bęben. Zanim odkręciłem bęben, próbowałem poruszyć nim na boki aby sprawdzić luz na łożysku. Nie wyczułem żadnego, jednak jak już miałem bęben w ręku ( zdemontowany ) to mogłem bardzo swobodnie ruszać na boki wewnętrzną szalką łożyska . Wymieniam szczęki i łożyska oraz nakrętki. Szczęki jeszcze się nie skończyły , ale myśle że to był ostatni gwizdek aby zajrzeć "pod bęben".20230411_183415.thumb.jpg.1f2eeb4446047fed8964dcf9b9353dbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Też przymierzam się do sprawdzenia stanu szczęk hamulcowych. Napisz jakie masz okładziny (co prawda mam starszą przyczepkę: 2001 r.) i czy sama wymiana oraz regulacja jest do ogarnięcia samemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 13:40, jakubbork napisał(a):

Witam. Też przymierzam się do sprawdzenia stanu szczęk hamulcowych. Napisz jakie masz okładziny (co prawda mam starszą przyczepkę: 2001 r.) i czy sama wymiana oraz regulacja jest do ogarnięcia samemu? 

Najlepiej jest to rozebrać, wtedy bedziesz widział co jest i co zamówić.

U mnie oś jest knotta i taki zestaw zamówiłem . Wymieniłem też łożyska i oczywiście nakrętki.

Robiąc to posiłkowałem się info z forum. Wyregulowałem hamulce i zrobiłem od tej pory jakieś 3.5 tysiąca km. Róznica jest mega w porównaniu z tym co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.