Skocz do zawartości

Trasa do Włoch z przyczepą - DMC > 3,5 t


soblik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu przymierzam się na swoją pierwszą wyprawę z przyczepą i plan pragnę zrealizować w weekend majowy. Cel - północna część jeziora Garda. 

Szukam informacji odnośnie opłat autostradowych dla zespołu pojazdów (samochód osobowy + przyczepa) gdzie DMC obu przekracza 3,5t. Prawo jazdy kat. B+E posiadam. Czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć którędy najlepiej jechać? Austria wydaje mi się bardzo droga w stosunku do innych państw. Wyruszam z samego południa Polski więc jej proszę nie brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, soblik napisał(a):

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu przymierzam się na swoją pierwszą wyprawę z przyczepą i plan pragnę zrealizować w weekend majowy. Cel - północna część jeziora Garda. 

Szukam informacji odnośnie opłat autostradowych dla zespołu pojazdów (samochód osobowy + przyczepa) gdzie DMC obu przekracza 3,5t. Prawo jazdy kat. B+E posiadam. Czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć którędy najlepiej jechać? Austria wydaje mi się bardzo droga w stosunku do innych państw. Wyruszam z samego południa Polski więc jej proszę nie brać pod uwagę.

Witaj . Hmm jeśli chodzi o mandaty to może i tak ale do przemieszczania się dużo tańsza jak Słowenia czy Włochy. Drogi są bardzo dobre i dużo MOP-ów po trasie. Masz w sumie dwie opcje: 1. Jechać na Tarvisio - Udine  chyba najkrótsza . 

                               2. Jechać na przełęcz Brenner ( sam osobiście w maju ruszam tą trasą  )

Najlepiej zrobić pętle i wtedy zahaczysz też Wenecję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, soblik napisał(a):

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu przymierzam się na swoją pierwszą wyprawę z przyczepą i plan pragnę zrealizować w weekend majowy. Cel - północna część jeziora Garda. 

Szukam informacji odnośnie opłat autostradowych dla zespołu pojazdów (samochód osobowy + przyczepa) gdzie DMC obu przekracza 3,5t. Prawo jazdy kat. B+E posiadam. Czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć którędy najlepiej jechać? Austria wydaje mi się bardzo droga w stosunku do innych państw. Wyruszam z samego południa Polski więc jej proszę nie brać pod uwagę.

Jeśli DMC obu przekracza 3,5t to masz zestaw ciężarowy chyba :d A jeśli zestaw przekracza 3,5t to wszystkie informacje masz na forum. Swoją drogą nawet nie napisałeś skąd i jak chcesz jechać a pytasz o opłaty drogowe. Równie dobrze możesz ruszać z Nowego Sącza albo z Wałbrzycha. I czemu Austria Ci się wydaje droga w stosunku do innych państw?

PS. Oczekujesz pomocy to daj coś od siebie. Przedstaw się, przywitaj, napisz skąd jesteś i przede wszystkim przeszukaj forum, bo dyskusji o opłatach jest multum. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkonsie zmienia dosyć dynamicznie, ale ostatnio jak byliśmy w Austrii, to dużo rzeczy bylo tańszych niż PL: campingi tańsze, paliwo tańsze, jedzenie w knajpce mniej więcej ten sam koszt, winietka praktycznie za pół darmo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatni tydzień byłem nad Garda, kilka bieżących informacji: przejazd przez Brenner Pass to 11euro, później autostrada włoska do zjazdu na Riva del Garda 12,80euro. Ceny dla osobówki, bo akurat bez przyczepy jechałem. Paliwo najtańsze w Czechach i Austrii (zależy jak jedziesz i co masz po drodze). W Austrii nie tankuje sie przy autostradach bo ceny maja wszystkie stacje takie same i mocno zawyżone (powyżej 2euro/litr) a na najbliższej stacji od zjazdu z autostrady będziesz miał ok. 1,60euro. W Niemczech i Włoszech drożej o jakieś 30centow/litrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startuje z okolic Rybnika. Do dyspozycji przejazd przez Słowację jak i Czechy. Przeglądałem cennik autostradowy Austrii i jest tam tyle dodatkowych opłat dla zestawów powyżej 3,5t że straciłem motywację jechać przez ten kraj (chyba że oglądałem coś niewłaściwego).  

Zależy mi na opinii dla użytkowników zestawów pow. 3,5t.

Przeglądałem forum pod kątem >3,5t ale nie natknąłem się na nic właściwego - w takim razie przeszukam jeszcze raz.

W ogóle ktoś weryfikuje DMC zestawu oprócz służb mundurowych? Zestaw mam przekroczony o 130kg.

Co myślicie i przejeździe przez Czechy, Niemcy (autostrada bezpłatna), Austria (wąskie gardło drogami lokalnymi) i Włochy?

Edytowane przez soblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Austrii, Czechach jesli holownik ma dmc <3,5t to z zestawem kempingowym traktowany jest jako osobówka i kupujesz winietę tylko dla holownika. Trzeba pilnować dmc przyczepy, aby go nie przekroczyć i jazda będzie bezstresowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bl13 napisał(a):

Przecież w Austrii, Czechach jesli holownik ma dmc <3,5t to z zestawem kempingowym traktowany jest jako osobówka i kupujesz winietę tylko dla holownika.

Moje DMC jest większe jak 3,5t, od początku to podkreślam.

 

OK słowo klucz "holownik" - czyli osobówka, DMC osobówki 2330kg

Edytowane przez soblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, soblik napisał(a):

Moje DMC jest większe jak 3,5t, od początku to podkreślam.

 

OK słowo klucz "holownik" - czyli osobówka, DMC osobówki 2330kg

Przecież ci kolega wyżej napisał. Jak holownik ma DMC poniżej 3.5 to za zestaw z przyczepa płacisz jak za sam holownik. Poza tym uzupełnij swój profil, tak każdy widzi  co masz za zestaw i skąd jesteś.

Edytowane przez G13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem już chyba kilkanaście razy przez Austrię i Czechy zestawem powyżej 3,5 t (Multivan DMC 3t + Weinsberg DMC 1,5t) i tak jak pisali koledzy powyżej kupujesz winietkę w Czechach i Austrii tylko na holownik który jest poniżej 3,5t i jedziesz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.