Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wycenie Hobby 495 Prestige 2015


Hobbyuser

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim po baaaaardzo długiej przerwie.

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu forum. Chciałbym Was prosić abyście mi pomogli z wyceną przyczepy. Niestety moja rodzina, Żona i dzieciaki, nigdy nie zostali fanami karawaningu. Jeszcze póki dzieciaki były w domu to udawało mi się wyrwać chociaż od czasu do czasu na weekend nad jezioro, jak poszły na studia to Żony nie udaje mi się namówić. Przyczepa stoi w garażu i zbiera kurz. W związku z tym dojrzałem do sprzedaży. I tu powstał problem bo nie mam pojęcia ile ona jest warta. Nie ukrywam, że  bardzo liczę na Waszą pomoc. 

Przyczepa: Hobby 495  wersja wyposażenia Prestige: pełne oświetlenie LED, podgrzewana podłoga, dodatkowy materac zmieniający łóżka pojedyncze z tyłu na małżeńskie, dodatkowe gniazdka, oryginalny uchwyt na TV, itp.

Rok produkcji: 2015 (model 2016) pierwszy i jedyny właściciel :)

Układ pomieszczeń: UL 

Dodatkowo:

-instalacja fotowoltaiczna (MPPT  Epsolar Tracer 2215BN + sterownik MT50 i panel o mocy 130w)  i rozprowadzona po przyczepie instalacja 230V z  przetwornicy i instalacja 12v. 

-akumulator 90Ah

- prostownik ctek mxs 5.0 do ładowania aku kiedy jest dostęp do 230v

- antena telewizyjna, wzmacniacz antenowy do przyczepy, telewizor działający na 230v i na 12v, 

-czujki gazu i czadu,

-mover Hypercamp Prestige

- alarm z powiadomieniem SMS i inne zabezpieczenia ;)

-blokada na koło

-markiza Fiamma (ręczna)

- namiot Owtwell Pacific Cast Awning, dmuchany, bardzo szybki do założenia, bardzo fajny - z odpinaną podłogą a nawet z dodatkowym welurowym dywanem). zdjęcie z neta ze starą hobby - to nie moja :)

- uchwyt rowerowy Fiamma na dyszlu na dwa rowery, 

- pokrowce uszyte na miarę na przednią kanapę, 

i jeszcze masa duperelek których nie sposób wymienić albo o których zapomniałem: stoliki, krzesełka itp.

Trochę mi żal sprzedawać ale jeszcze bardziej żal, żeby stała nieużywana :(

 

Excellent-Edition-495-UL-dnevni-pogled.png

20190818_185742.jpg

large.jpg

2015-04-10 13.28.23.jpg

2015-03-20 14.06.53.jpg

P1050214.jpg

P1050238.jpg

P1050253.jpg

P1040940.jpg

Edytowane przez Hobbyuser
Poprawiłem literówki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hobbyuser napisał(a):

Dużo! :look: Na tyle to nie liczę  Chcę ją sprzedać a nie sprzedawać ;)

Pytałeś ile jest warta, dałem Ci powiedzmy uśrednioną cenę. Bo równie dobrze możesz startować od 100k. No ale skoro wiesz lepiej to nie trzeba było pytać ;) 

PS. Ostatnio znajomy sprzedał budę, owszem nieco większą i ale dużo starszą, dokładnie Hobby 560WLU z 2010 roku. Wychodził od 75k a sprzedał, za 70k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, co tak nerwowo ;) Zdziwiłem się, bo na tyle nie liczyłem po prostu. Nie twierdzę, że nie masz racji, bo jak napisałem, nie mam kompletnie pojęcia ile jest warta. Na pewno nie sprzedam za 50k jak kolega wyżej proponował ;) Prawda jest taka, że zacząłem myśleć o sprzedaży bo kolega mnie spytał czy bym nie sprzedał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hobbyuser napisał(a):

Nie pisałem, że szybko ;) Szczerze to mi się nie spieszy. Po prostu nie umiem i nie lubię sprzedawać rzeczy.

Wystaw za 95k. Nie będzie zainteresowania prez kilka dni to opuścisz o tysiaka itd. Rynek szybko zweryfikuje Twoje oczekiwania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie cukiereczek w ogłoszeniu gdziekolwiek ją wystawisz do sprzedania.

Buda z salonu , pierwszy właściciel i naprawdę doinwestowana jest. Stała w garażu co  też powinno odzwierciedlać w jej cenie. Widać ,że mało używana i naprawdę poszanowana. Nie prędko taka się pojawi w ogłoszeniach.

Jacek dobrze zasugerował cenę :ok: i też bym od tej ceny wystartował. Sezon się zaczyna :) Skorygujesz cenę  jak będzie cisza w telefonie przez dwa tygodnie.

Jasno trzeba powiedzieć ,że nie jest to żadna "okazja" tylko realna uczciwa cena za budę w takim stanie i z taką historią. "Okazje" to te co wiszą w ogłoszeniach po kilka miesięcy ,które są wilgotne czy też zgnite  z nieznaną lub wymyśloną na poczekaniu przez handlarza historyjką albo przypudrowane trupy nie wiadomo po ilu właścicielach.

Jak ktoś chce kupić dobrą ,zdrową przyczepę bez ryzyka to tylko takiej budy powinien szukać.  - IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa prywatna więc umowa. Wielkie dzięki Wszystkim za pomoc. Zacznę sprzedaż od kolegi bo mu obiecałem. Spadnie z krzesła jak mu podam cenę Jacka, ale  mu spuszczę do okolic o jakich pisze peja76, żeby mu dobrze służyła. Jeszcze raz dzięki :)

Edytowane przez Hobbyuser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Hobbyuser napisał(a):

Przyczepa prywatna więc umowa. Wielkie dzięki Wszystkim za pomoc. Zacznę sprzedaż od kolegi bo mu obiecałem. Spadnie z krzesła jak mu podam cenę Jacka, ale  mu spuszczę do okolic o jakich pisze peja76, żeby mu dobrze służyła. Jeszcze raz dzięki :)

No to jak kolega przytuli taką budę za 85k to można powiedzieć, że będzie miał niebywałe szczęście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.