Skocz do zawartości

Pomocy! Brak 12v i poszukiwanie zasilacza


ssucchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Grupowiczów!

Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu zasilacza w mojej przyczepie home car rally 382 z 1994roku. Problem polega na tym, że po podłączeniu do zasilania zewnetrzenego nagle straciłem 12v w przyczepie. Gniazda i np. lodówka na 230v działają. Po podłączeniu aku napięcie 12v wraca. Zakładam że jest to zasilacz który pewnie padł, miał prawo po blisko 30latach... problem niby błachy ale nigdzie nie mogę znaleźć tego zasilacza. Prośba skierowana jest zwłaszcza do posiadaczy ww przyczepki. Już straciłem pomysły gdzie szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lepciak napisał(a):

ssucchy - gdybyś przedstawił się to wtedy dyskusja stałaby się dużo łatwiejsza niż z anonimem. Przemyśl to. Zgadzam się z witusem.

Od wczoraj jestem na grupie, wybaczcie świeżakowi :) informacje o mnie uzupełnione. Zakładamy, że go nie ma. Macie pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma zasilacza - a tak właśnie może być - to trzeba kupić :)
Musisz ocenić jaką moc potrzebujesz, kupić taki zasilacz 230V->12V i po problemie. Oczywiście podłączenie dokładnie gdzie jak to dłuższa dyskusja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak rozumiem całe oświetlenie (nad kuchenką, nad drzwiami, część sypialna) świeci po podłączeniu do samochodu. Czyli mamy jakiś zasilacz - 230/12V. W starej przyczepie miałem schowany pod szafą, za piecykiem Truma. Przyczepa była z 88 roku, nie miała osobnego energobloku (gdzie zwykle jest zabudowany zasilacz oraz bezpieczniki), jedynie w bakiście była mała skrzynka bezpieczników. Czy u Ciebie jest taki energoblok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest powiedzmy "panel sterowania oświetleniem " nad kuchnia a obok 3 szt. bezpieczników. Wszystkie ok. Patrzyłem rowniez wewnatrz szafki gdzie jest ten panel - nic. W bakiście też nic oprócz luźnych kabli nie ma. Szukałem za piecykiem, jedyne co znalazłem to oldschoolowy trojkat ostrzegawczy ;) jestem w kropce. Nie mam oświetlenia :( powiedz proszę Altus jakiej mniej więcej wielkości  był  ten zasilacz w Twojej przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz był wielkości połowy pudełka po męskich butach. Coś jak prostownik ładowania aku. Czy wcześniej miałeś oświetlenie przy podłączeniu na 230V? Piszesz też o luźnych kablach - prześlij zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy pewność, że zasilacz gdzieś jest. Spróbuj prześledzić przebieg kabla, który wychodzi z wtyku 230V znajdującego się ścianie przyczepy. Wchodzi do środka, idzie zwykle do szafy gdzie jest bezpiecznik. Stąd rozchodzi się na gniazdka i być może na którymś z obwodów będzie zasilacz.

Czy pompka wody działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ssucchy napisał(a):

U mnie jest powiedzmy "panel sterowania oświetleniem " nad kuchnia a obok 3 szt. bezpieczników

Również stąd możesz poszukać po przewodach 12V, które dochodzą do bezpieczników.

 

To szukamy zasilacza dalej. Chyba, że ktoś miał taki model i się odezwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.