Skocz do zawartości

Najlepsza lodówka turystyczna pod zapalniczkę samochodową


strzelec3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś dobre doświadczenia z lodówkami turystycznymi? Myślałem o przedziale cenowym do 1000zł ale jeżeli jest jakiś dobry model ponad tą cenę to też ok . Większość lodówkę chłodzi do 20 stopni poniże zewnętrznej temperatury a to trochę mało . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to zwykłe urządzenie na ogniwach Peltiera (mam nadzieję, że się nie pomyliłem w pisowni) które schładza do ok. 20 stopni poniżej temperatury otoczenia.

Nie o takie pytał w pierwszym poście strzelec3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie cechy ma dometic, których nie ma yeticool? 
(rozkminiam od jakiegoś czasu temat lodówki , tylko takiej typowej do campera ~60l i właśnie się zastanawiam nad różnicą w cenie między dometiciem a yeticool, która wynosi jakieś 3000zł, a parametry bardzo podobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

jakie cechy ma dometic, których nie ma yeticool? 
(rozkminiam od jakiegoś czasu temat lodówki , tylko takiej typowej do campera ~60l i właśnie się zastanawiam nad różnicą w cenie między dometiciem a yeticool, która wynosi jakieś 3000zł, a parametry bardzo podobne)

Różnią się nazwą i ceną,tyle i aż tyle :rolleyes: Mam Yeti 50 litrów..sterownie z poziomu apki każdej komory osobno..-20 bez problemu,cicha,obudowa mocna. Zakup zrobiony z sensem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, yamah napisał(a):

Yeti 50 litrów

Jaki model, KL65? (do mnie by ten się najbardziej nadawał)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o yeticool bx40 bo taka mam. Np wieko, w dometicu (tu z pamięci podaje) zamykanie masz na "zatrzask", w yetocool po prostu przymykasz i tyle. Grubość ścianki tez jest inna, ale to bym przeżył. Najbardziej dyskwalifikujące dla mnie jest położenie/rozłożenie rurek chłodzących. Ja używam teraz w domu jako dodatkowej zamrażarki - co się nie zmieściło w domowej poszło tam) i np powyżej https://prod-api.mediaexpert.pl/api/images/gallery_100_100/thumbnails/images/42/4239012/Lodowka-YETICOOL-BX30-Szary-front.jpg

ciemno szarej linii czyli zaraz pod wiekiem, + jakieś 5 cm. poniżej nie uzyskasz temp. - chociażbyś nastawił -20. Pierwsza  rurka chłodnicza idzie jakieś 2-3 cm. poniżej szarego plastiku. Ja to zmodyfikowałem tak ze z najbliżej budowy dali mi kawałek styropianu, który dociąłem na wymiar, władowałem w jakiś materiał aby sie nie kruszył i to robi za "czop" przy klapie. Taka modyfikacja jest ok, gdyż pod samym styropianem mam taka sama temp. jak na dnie. Przed modyfikacją miałem np -18 na dnie a +3 zaraz pod wiekiem. W dometicu nie ma tego problemu. Widziałem parę filmów z kanału kiki i nawet pod samym wiekiem miał mocno zmrożone.

Co do głośności nie wypowiadam się bo nie słyszałem dometica. Yeticool bx40 słychać wraźnie i nie sensu porównywać do domowej, ale zużywa 12A/12V na dobę. Za 1000 jak najbardziej ok. Porównałbym (yeticool do np dometica) jak victrona mppt. do jakiś przysłowiowego chińczyka pwm albo nawet słabego mppt. Jeśli akceptujemy pewne ułomności i umiemy sobie ja "przeobić" to zrobi co ma robić, ale ja ją w aucie będę woził, nie w budzie, gdyż ciężko byłoby mi spać przy niej. Na południowe upały planuje jeszcze jakiś "kożych" uszyć, gdyż na panelach czuje (po jej przesunięciu) gdzie stała.

Czy kupiłbym drugi raz? Chyba nie. Chyba lepiej byłoby dołożyć...... Zamaczam, że mowie o tym sprzęcie jako o zamrażarce. Lodówka ma mniejsze wymagania, ale taka mało wymagająca mam juz w p-pie - absorpcyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się ma wymagania specjalne to nie szuka się zwykłej, standardowej lodówki. Yeticool to porządne urządzenie w cenie jak najbardziej satysfakcjonującej do uzyskiwanych parametrów. Nie jest najcichsza ani nie ma idealnego rozkładu temperatury w komorze ale jest tania i niezawodna. Mam BX40 od 2 lat. Kupiona w sklepie za 1.040,00 PLN. Wyłączam ją na noc całkowicie bo rzeczywiście może przeszkadzać w spaniu (włącza się co pół godziny na parę minut). W dzień trzymam temperaturę 5 stopni a po wyłączeniu na całą noc, rano mam na wskaźniku ok 12 stopni (mówię o sierpniu na południu Europy). Mnie to satysfakcjonuje a jeśli ktoś ma inne potrzeby i odpowiednie środki to na pewno znajdzie sobie coś idealnego. Do robienia lodu mam kostkarkę bez której się nie ruszam czy to na kemping czy łódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, glomir napisał(a):

Gdy się ma wymagania specjalne to nie szuka się zwykłej, standardowej lodówki. Yeticool to porządne urządzenie w cenie jak najbardziej satysfakcjonującej do uzyskiwanych parametrów. Nie jest najcichsza ani nie ma idealnego rozkładu temperatury w komorze ale jest tania i niezawodna. Mam BX40 od 2 lat. Kupiona w sklepie za 1.040,00 PLN. Wyłączam ją na noc całkowicie bo rzeczywiście może przeszkadzać w spaniu (włącza się co pół godziny na parę minut). W dzień trzymam temperaturę 5 stopni a po wyłączeniu na całą noc, rano mam na wskaźniku ok 12 stopni (mówię o sierpniu na południu Europy). Mnie to satysfakcjonuje a jeśli ktoś ma inne potrzeby i odpowiednie środki to na pewno znajdzie sobie coś idealnego. Do robienia lodu mam kostkarkę bez której się nie ruszam czy to na kemping czy łódkę.

Dlatego napisałem, że jeśli nie przeszkadzają komuś jej mankamenty to jest warta ceny - ja zapłaciłem około 900 zł. Tylko jak piszesz, może przeszkadzać w spaniu i codziennego wzrostu temp. do +12 nabial  czy szeroko rozumiane mięso może nie wytrzymać. Znam takich co na kampie wystawiają przed przyczepę i też jest ok. Zresztą na ostatnim wyjeździe nawet jej nie zabierałem., ceny w polsce i na południu bardzo się zbliżyły. Ale łza jak rozumiem chce ja zamontować w zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomiy napisał(a):

Dlatego napisałem, że jeśli nie przeszkadzają komuś jej mankamenty to jest warta ceny - ja zapłaciłem około 900 zł. Tylko jak piszesz, może przeszkadzać w spaniu i codziennego wzrostu temp. do +12 nabial  czy szeroko rozumiane mięso może nie wytrzymać. Znam takich co na kampie wystawiają przed przyczepę i też jest ok. Zresztą na ostatnim wyjeździe nawet jej nie zabierałem., ceny w polsce i na południu bardzo się zbliżyły. Ale łza jak rozumiem chce ja zamontować w zabudowie.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Każdy ma swoje preferencje i powinien do nich dostosowywać sprzęt. YETICOOL typu BX do zabudowy w kamperze czy przyczepie nie polecam. Chyba, że ma się mocny sen :D Ale też sąsiedzi z kempingu raczej nie będą się skarżyć na nieprzespaną noc z jej powodu ^_^ Nie ma się co oszukiwać, chcesz ciszy - wybieraj absorpcyjną. Chcesz sprawności - wybieraj sprężarkową. Chcesz jednego i drugiego - szykuj się na koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze tak jest. Czasami parametry i jakość jest taka sama, a płaci się za znaczek na klapce, a w pod klapką to samo. Innym razem płąci się nie tylko za znaczek, ale idą za tym jakieś konkretne parametry albo własności. 
Dlatego dopytuję, bo parametry (zużycie energii, poziom hałasu, pojemności) wglądają na całkiem podobne, różnica w cenie 2,5-krtona.

(porównuję modele kompresorowe, takie z drzwiczkami podobne do zwykłych domowych lodówek dometic vs yeticool)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.