Skocz do zawartości

Najlepsza lodówka turystyczna pod zapalniczkę samochodową


strzelec3

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie zawsze tak jest. Czasami parametry i jakość jest taka sama, a płaci się za znaczek na klapce, a w pod klapką to samo. Innym razem płąci się nie tylko za znaczek, ale idą za tym jakieś konkretne parametry albo własności. 
Dlatego dopytuję, bo parametry (zużycie energii, poziom hałasu, pojemności) wglądają na całkiem podobne, różnica w cenie 2,5-krtona.

(porównuję modele kompresorowe, takie z drzwiczkami podobne do zwykłych domowych lodówek dometic vs yeticool)

Rzadko, ale się zdarza.  Jednak zwykle jest tak, że otrzymasz więcej gdy za to zapłacisz. Przed chwilą zmierzyłem hałas mojego YETICOOL BX40. W odległości 1 m to od 37 do 40 dB w zależności z której strony. Z doświadczenia wiem, że gdy jest załadowana i schłodzona do żądanej temperatury (u mnie to 5 - 7 stopni) to włącza się mniej więcej co pół godziny na 2-3 minuty. Wystawiona za dnia na zewnątrz w ogóle nie zwraca na siebie uwagi. W nocy, w kamperze/przyczepie może jednak być dla niektórych problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 23:16, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie zawsze tak jest. Czasami parametry i jakość jest taka sama, a płaci się za znaczek na klapce, a w pod klapką to samo. Innym razem płąci się nie tylko za znaczek, ale idą za tym jakieś konkretne parametry albo własności. 
Dlatego dopytuję, bo parametry (zużycie energii, poziom hałasu, pojemności) wglądają na całkiem podobne, różnica w cenie 2,5-krtona.

(porównuję modele kompresorowe, takie z drzwiczkami podobne do zwykłych domowych lodówek dometic vs yeticool)

Chyba nie znajdziesz takiego co ma jedno i drugie i może się wypowiedzieć. Jak masz np yeticool to np. możesz powiedzieć ze głośna (subiektywnie), ale czy dometic czy inne droższe jest bardziej cichy to nie wiadomo i odwrotnie.  Czeka cie chyba jazda do dealera i przekonanie sie samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yeticool 30 w minikamperze super sprzęt jak za 1000 zł, dla nas hałas akceptowalny ale lodówka była w zabudowie, odjechała do nowego właściciela który też ją chwali, obecnie mam Evercoll 45 (do sprzedania) też super, w porównaniu do Yeti na plus to,że cały wymiennik (wnętrze lodówki) jest metalowe, klapa otwierana w dwie strony, zamykana na zatrzask od czasu gdy ją mamy lodówka w p-pie absorpcyjna nie była odpalona ani raz, zużycia prądu nie mierzyłem ale nigdy nam prądu nie zabrakło nawet na wyjazdach zimowych a elektrownię mam nie za wielką 100V solar i 100Ah AGM, do nowego kampervana kupiłem lodówkę trzyszufladową AbEM i po testach domowych wydaje się , że to inna liga ale testy domowe to nie bojowe jak skończę kamperka to się podzielę empirycznymi wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem złe opinie o abem :) zwłaszcza zarzucali że to jest przerobiona seryjna zamrażarka, więc nie ma w niej odpływu skroplin. W zaamrazalce nie jest potrzebny, ale w lodówce zawsze woda się skrapla wszystkie lodówki mają taki odplyw. i po jakimś czasie tam jest w środku wszytsko zalane.

Pisali też ludzie ze caale wakacje spędzili nad ustawianiem, co by nie ustawili to chłodziła albo za bardzo albo za mało.

 

Nie wiem czy to prawda, ale skoro masz to możesz sprawdzić (?)

Generalnie po tej dyskusji skreslilem tą firmę z opcji zakupu, zastanawiam się nad tym yeticool 65.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

zastanawiam się nad tym yeticool 65.

też o niej myślałemale jak kupowałem to w PL. były tylko 3 szt pokazowe i nie byli w stanie określić  terminu dostawy więc kupiłem Abem-a.

8 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Czytałem złe opinie o abem :)

Trochę nie rozumiem tych opinii, bo skoro masz dożywotnią gwarancję to dlaczego z niej nie skorzystać skoro coś jest nie tak.

Czytałem też twoje i innych elektryków rozkminy na temat elektrowni, a że prąd to nie moja bajka więc też w Abemie kupiłem energoblok podłączyłem dwa kable z solarów i wszystko śmiga aż miło i to z AGM i z Livepokiem a opinie o tym urządzeniu też średnie.

Sory za OT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem te opinie: trudno skorzystać z gwarancji jak się jest trzy dni jazdy od gwaranta, a wiadomo, że w kampervaningu wszystko wychodzi na wyjazdach a nie w domu. Pisali ludzie, którzy zaliczyli abema i przesiedli się później na yeticool, gdzie w yeticool ustawiali temperaturę w aplikacji i działało, czy był upał czy chłodny dzień - a w abemach był z tym problem. No i brak odpływu skroplin to imho dyskwalifikacja w lodówkach tego typu.

Nie chcę tez w to brnąć dalej, bo sam nie miałem styczności jeszcze z żadnymi lodówkami do kamperów. Ale po takich opiniach to nie chcialbym kupowac takiego produktu. (w dożywotnie gwarancje to akurat nigdy nie uwierzę, bo już miałem kilka takich 'dożywotnich gwarancji', zawsze się okazuje że to tylko w reklamach..)

Ciekawy jestem, czy w twoim modelu abema jest odpływ skroplin? Sprawdzając to można by łatwo potwierdzić lub zanegować te opinie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat pod namiotem używaliśmy Waecoo Hybrid CK-40, na 230V to kompresor, cicha nie była ale nigdy nie przeszkadzało to w spaniu całej rodzinie, a zawsze stała w przedsionku tuż obok sypialni. Rzekłbym, że bardziej przeszkadzało chrapanie z sąsiednich namiotów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.