Skocz do zawartości

Problem z lodówką na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Iskra jest, więc zapalarka działa. Kuchenka też. Jak naciskam "pstryczek" żeby puścić gaz na lodówkę, nic nie słychać ani nie czuć gazu:(

 

W "okienku:)" widać że jest iskra. Tudzież w dziórce wizyjnej w lodówce:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marluk84 napisał(a):

Iskra jest, więc zapalarka działa. Kuchenka też. Jak naciskam "pstryczek" żeby puścić gaz na lodówkę, nic nie słychać ani nie czuć gazu:(

 

W "okienku:)" widać że jest iskra. Tudzież w dziórce wizyjnej w lodówce:):):)

Pstryczek nie puszcza gazu, tylko iskrę...

Do odkręcenia gazu jest pokrętło, które musisz przekręcić i przytrzymać wciśnięte przed odpaleniem oraz kilka sekund po odpaleniu. 

Zakładam że wszystkie zawory poodkręcane...

Być może wiesz o tym wszystkim, ale z opisu problemu nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie w tej lodówce nie naciska się pokrętła "mocy:)", tylko oprócz iskrownika jest "pstryczek" do puszczenia gazu i jak najbardziej wszystkie "pokrętełka" są na ON.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marluk84 napisał(a):

tylko oprócz iskrownika jest "pstryczek" do puszczenia gazu

U mnie startując lodówkę na gaz muszę wcisnąć i przytrzymać przycisk na lodówce - chyba "puszczający" gaz.

Po zapaleniu gazu w lodówce - co wymaga zwykle 3-5 - no czasem 10 pstryknięć zapalarką - muszę ten przycisk wciśnięty przytrzymać jako wciśnięty jeszcze z kilkanaście sekund, aż termopara "załapie" temperaturę płomienia.

Potem puszczam i dalej pali się samo a lodówka działa.

Tyle, że przed całą procedura odpalenia lodówki na gazie odkręcam znajdujące się obok lodówki - w szufladzie - pokrętła otwierające przepływ gazu do określonego urządzenia a następnie zapalam gaz na wszystkich palnikach kuchenki i czekam kilkanaście sekund na odpowietrzenie się gazociągu.

Dopiero potem odpalam lodówkę.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marluk84 napisał(a):

Elektrolux tylko nie znam modelu

Zdjęcie "pstryczków" mile widziane, bo cały czas nie rozumiem jaki to "pstryczek" do puszczania gazu, który nie jest pstryczkiem iskrownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest okienko to zakładam, że to model z ręcznym iskrownikiem prawdopodobnie RM4400.

Załączam fragment instrukcji. U mnie np nie odpala przy ustawieniu pokrętła regulacji na maks. Trzeba ustawić bliżej min. Najlepiej sprawdzić w różnych położeniach.



Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk



https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230312/08de7e0ddb92940fe58e8ea80cc578ec.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20230312/d37d6b79dc285ddedf954cac1d930667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marluk84 napisał(a):

No może nie "pstryczek" tylko przycisk koloru czerwonego zaraz nad iskrownikiem

No to jeszcze co masz na myśli mówiąc "iskrownik", bo u mnie przycisk koloru czerwonego służy właśnie do uruchomienia iskrownika, czyli jak go wciskam to wyzwalam iskrę w iskrowniku (koło palnika). Czyli potocznie mówiąc to u mnie czerwony przycisk nazywał bym "iskrownikiem". Cały czas mam wrażenie pewnego niezrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.