Skocz do zawartości

Berliet 415 ff


Shirn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam specjalny straż pożarna berliet 6 osób 7,5tony DMC. Zastanawiam się nad budową kampera. Samochód sprawny sprawdzony w terenie :). 

Wymiary auta 2,3x6x3,4.

Moje pytania:

- czy ma to sens (mam warsztat do takiej przebudowy własne siły)

- od strony formalnej zmiana specjalnego straż pożarna na specjalny kemping.

pozdrawiam,

a.jpg

b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają teraz fioła na punkcie Magirusa , który często wykorzystywany był w straży. Ostatnio udzieliło się też mojemu koledze i też takiego kupił.

Zastanawiam się trochę nad sensem takiego łomota ?  bo one ani szybkie, ani oszczędne,  ani wygodne ? Choć sam uwielbiam " stare "graty".

Ale szanuję 

Wydaje mi się że tu nie ma ograniczeń, instalujesz kontener na pakę i to zabydowujesz, bo tu ograniczeń wagi chyba raczej nie masz.

Niestety nie wiem jak w kwestii papierów...

IMG_1786[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Shirn napisał(a):

Moje pytania:

- czy ma to sens (mam warsztat do takiej przebudowy własne siły)

zależy jak dla kogo. Takie auta z reguły mają "krótkie" przełożenia więc jazda z prędkością przelotową 90 km/h zapewne nie będzie ani ekonomiczna ani komfortowa .

jeśli lubisz takie sprzęty i hałas i wibracje w czasie jazdy Ci nie przeszkadzają to czemu nie. Wszystko zależy też od sposobu podróżowania , jak masz czas i robisz dzienne przeloty po 200 -300 km max  to jazda takim sprzętem nie będzie męcząca.

10 godzin temu, Shirn napisał(a):

Czy znacie kogoś co przerabiał w papierach straż na kemping?

jest na forum CT kolega @Bert , przerabiał już chyba ze trzy wozy  4x4 po straży i nim jeździ .

http://www.njz.pl/2019/near/garaz/indgaraz.html

 

http://www.njz.pl/2019/near/garaz/fanaberia/cfind.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał(a):

Tu sprzęt mojego koleżki  . Jest w trakcie budowy :)

IMG-20230308-WA0000.jpg

Piękna maszyna będzie, tyle że trochę z paradoksem (przy tego typu zabudowach) - maszyna duża, a w sumie zabudowa kempingowa wielkości małej przyczepki ;-)

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomekKnaus napisał(a):

Piękna maszyna będzie, tyle że trochę z paradoksem (przy tego typu zabudowach) - maszyna duża, a w sumie zabudowa kempingowa wielkości małej przyczepki ;-)

TOM

Rzuca się to w oczy ,nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczy rzuca się nieprzyzwoity tylny zwis, wygląda to wręcz tragicznie w moim odczuciu.

I osobiście przy tak krótkiej ramie i długiej kabinie zrobiłbym kontener nachodzący fragmentem nad kabinę bo i tak wystaje sporo nad dach szoferki, żeby tam mieć spanie jak w alkowie, wtedy miejsca już w "stricte" części mieszkalnej na to bym nie marnował i mógł to trochę skrócić, bo naprawdę, jak pisałem na początku - wygląda to tragicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaciekR4 napisał(a):

W oczy rzuca się nieprzyzwoity tylny zwis, wygląda to wręcz tragicznie w moim odczuciu.

I osobiście przy tak krótkiej ramie i długiej kabinie zrobiłbym kontener nachodzący fragmentem nad kabinę bo i tak wystaje sporo nad dach szoferki, żeby tam mieć spanie jak w alkowie, wtedy miejsca już w "stricte" części mieszkalnej na to bym nie marnował i mógł to trochę skrócić, bo naprawdę, jak pisałem na początku - wygląda to tragicznie...

Mam podobne odczucia. Wiem z doświadczenia, że nawet w takim potworze, można przesadzić z rozkładem mas. Szczególnie jak jeszcze z tyłu coś zawiesisz. Na przykład motocykl i dwa koła zapasowe... ;)

Miejsce nad kabiną woła o zagospodarowanie, choćby małą alkową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.