Skocz do zawartości

Przegrywanie kaset


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; może ktoś z koledgów pomoże.Posiadam od 10 lat kamerę Philipsa m826,kamera jest w dobrym stanie i jeszcze długo mi posłuży.Problem w tym,że kamera jest analogowa.Kupiłem jakiś czas temu Płytę TV(tak to się chyba nazywa)do komputera.Za pomocą tej płyty nagrywam kasety prosto z kamery do komputera.Prośbę mam taką,że za pomocą tej samej płyty mogę nagrywać kasety z videa,ale nie moge ustawić owej płyty na tę funkcje.Typ i model tej karty Win Fast TV Card TV2000 XP Series Model 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek kamerę i kartę łączysz za pomocą jakich kabli?

Są takie same czy inne?

Odepnij kamerę i w to samo miejsce podłącz magnetowid.

 

ps

ciężko poradzić jak się nie widzi, ale myślę że jest to tylko i wyłącznie problem kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to znalazłeś? Chyba nie łączysz poprzez kabel antenowy tylko "po niskiej" kablem typu np chinch? (jak tn biały i czerwonye tu http://www.uno.pl/k_51/filtr_3001 )

 

ps

podziękujesz jak będzie działało

Ciężko będzie korespondencyjnie, ale myślę że się uda - tylko musisz trochę robić za moje oczy (najlepiej by było wspomóc się zdjęciami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; tak Jaro łączyłem za pomocą chinchów żółty i biały tymi samymi co łącze kamere. Tak jak napisałeś korespondecyjnie będzie ciężko.Wezwę jakiegoś lokalnego montera i mi to połączy.Kakta TV sama w sobie nie jest zła,dzisiaj np.przeglądałem film z tegorocznego urlopu i podczas przeglądania "pstryknąłem" zdjęcia,które zamieściłem w albumie (pałac i Malta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale dawniej była zasada, że sygnał mono podawało się na wejście kanału lewego (kartę telewizyjną w komputerze masz stereo, a nie wiem jak z video) - sprawdź jeszcze to, bo na razie mi nic innego nie przychodzi do głowy.

A w TV używając tych wyjść z magnetowidu jest obraz i dźwięk ?

 

ps

wykluczam nieciągłości kabla i ustawienia głośności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale dawniej była zasada, że sygnał mono podawało się na wejście kanału lewego

i tak zostalo do dzis... :lol:

 

Jak rozumiem masz material analogowy i chcesz zachowac dla potomnych. Temu tez napisze w miare dokladnie - moze innym sie przyda.

 

Chcac zachowac maksymalna jakosc obrazu i dzwieku z kamery analog przy konwersji na postac cyfrowa nie warto uzywac popularnych kart TV. O ile same uklady z serii BT8xx sa ok, to juz brak filtrow na wejsciu sygnalu "zabija" obraz. Podobnie jest z dzwiekiem.

 

Ktos powie, ze czepiam sie. Ano owszem, gdyz rozczarowanie przychodzi dopiero, gdy sie porowna obraz bezposrednio z kamery i ten przerobiony na cyfrowy. Jakies 4-5 lat wstecz dobra karta analog do PC kosztowala 4-5 tys. Do dzis ma lepsza jakosc "zgrywania" od obecnych topowych kart tv.

 

Jest jednak rozwiazanie posrednie, ktore moze pomoc. Zgranie materialu z analogu bezposrednio na dobra (markowa) nagrywarke DVD. Znajomy wykorzystuje uprzejmosc duzych sklepow w ramach testow, czy sprzet bedzie dla niego dobry. Szuka tak juz rok. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Greyg ja otwierając ten temat prosiłem o rady bardziej proste.Nie mniej dziękuje za wypowiedż.Przegrywając kasety na płytę nie zauważyłem pogorszenia nagrania.Proszę jeśli to możliwe o radę co mam zrobić,zebym mógł nagrywać również z videa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może moja podpowiedź: Ja posiadam kartę Vin Fast (nie pamiętam juz typu) i dawniej bawiłem sie przechwytywaniem filmów z odtwarzacza wideo lub z cyfry .Dźwięk zawsze ciągnąłem oddzielnym kablem z wejścia suchawkowego lub jeżeli była możliwość tak jak na cyfrze to przez dwa czincze(stereo).do komputera obraz podpinałem poprzez kartę ty a dźwięk poprzez kartę dźwiękową (obok wejścia na mikrofon i wyjścia na głosniki jest takie trzecie gnazdo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.