Skocz do zawartości

Burnster


Adamoski

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Adamoski napisał(a):

Powiedzcie proszę co myślicie o tej przyczepie ? Na co zwrocilibyscie uwagę ....

Jeżeli jesteś Kolego tą przyczepką poważnie zainteresowany do napisz - mieszkam niedaleko tej firmy w Łomiankach - z Panem Bartkiem dobrze się znamy więc jeżeli chcesz to powiedz to jutro podjadę do nich - obejrzę ten sprzęt - mogę Ci porobić fotki - dowiem się coś więcej i dam Ci znać.

Ale daj znać czy Ci na takich dokładnych oględzinach zależy czy póki co sondujesz temat bo nie chcę człowiekowi bez potrzeby zawracać głowy.

Możesz do mnie zadzwonić w tej sprawie lub napisać - burykocur59(at)gmail.com lub 605 * 345 * 345

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

jutro podjadę do nich

Zgodnie z Twoją prośbą Kolego - umówiłem się na jutro ok. południa z tą firmą, że podjadę i obejrzę tą budkę.

Porobię fotki i dam Ci znać

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę co myślicie o tej przyczepie ? Na co zwrocilibyscie uwagę ....
https://kamperowy.pl/produkt/przyczepa-kempingowa-buerstner-premio-425-2017-dmc-1200-kg/
Zwrocilbym uwagę na sprzedawcę i na folię na siedzeniach. Podejrzana sprawa. Sam sprzedawca też nie jest godny zaufania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):
6 godzin temu, Adamoski napisał(a):
Powiedzcie proszę co myślicie o tej przyczepie ? Na co zwrocilibyscie uwagę ....
https://kamperowy.pl/produkt/przyczepa-kempingowa-buerstner-premio-425-2017-dmc-1200-kg/

Zwrocilbym uwagę na sprzedawcę i na folię na siedzeniach. Podejrzana sprawa. Sam sprzedawca też nie jest godny zaufania

Masz jakieś doświadczenia ze sprzedawcą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Zwrocilbym uwagę na sprzedawcę i na folię na siedzeniach.

pytałem o to - ponoć prali i tak im oddała pralnia - to akurat jest fakt - moje też tak mi z pralni oddali.

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Sam sprzedawca też nie jest godny zaufania

A powiedz - wg Ciebie czemu ?

Prywatnie akurat znam człowieka - p. Bartek Twaróg - parę razy coś tam u niego kupowałem i nigdy nie mogłem czegokolwiek im zarzucić, ale większych interesów tam nie robiłem.

Czytałem gdzieś kiedyś, że ktoś miał zastrzeżenie co do jakości serwisu wykonywanego w tej firmie - nawet wiem o co chodzi, ale moją własną budkę też tam serwisowałem - zrobili mi wszystko praktycznie OK a jedna rzecz, która zrobili nie do końca dobrze zareklamowałem - reklamację oczywiście przyjęli - budkę podstawiłem ponownie - źle zrobioną robotę naprawili i jest OK.

A co zrobili źle?

Zleciłem im naprawę cieknącego okna - żeby to zrobić trzeba okno rozkleić - wymienić zwykle wewnętrzną płaską stronę okna a następnie obie części okna skleić ponownie.

I tu im ta operacja nie wyszła - użyli do tego złej taśmy, która po krótkim czasie się rozkleiła.

Ponieważ w swojej firmie używam dobrych taśm 3M, więc zasugerowałem im sklejenie tych okien taśmą, do której mam zaufanie - tak zrobili - ponownie skleili okna taśmą, którą im przywiozłem i trzyma do dziś.

Od kwoty robocizny zapłaconej wcześniej odliczyli oczywiście koszt taśmy - także wg mnie wszystko wyszło bez zastrzeżeń a błędy jak to błędy - wszyscy je robimy a kto ich nie robi to nic nie robi...

To jedyne moje zastrzeżenie do tej firmy - choć oczywiście - jak to w usługach - każdy może mieć swoje uwagi - wiem to, bo też niestety pracuję w usługach z ludźmi.

Potem robili mi w budce przegląd hamulców, przegląd gazowy, przegląd układu jezdnego i łożysk i nie miałem zastrzeżeń - na wszystko dostałem FV oraz zdjęcia z wykonywanych robót.

I takie mam z tą firmą Pana Bartka doświadczenia.

A Ty Jacku możesz jakoś Swoją powyższą wypowiedź uzasadnić?

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś doświadczenia ze sprzedawcą ? 
Osobiście nie, ale znam osobiście osoby które mają z nim doświadczenia. Że negatywne to mało powiedziane.
A powiedz - wg Ciebie czemu ?
Prywatnie akurat znam człowieka - p. Bartek Twaróg - parę razy coś tam u niego kupowałem i nigdy nie mogłem czegokolwiek im zarzucić, ale większych interesów tam nie robiłem.
Czytałem gdzieś kiedyś, że ktoś miał zastrzeżenie co do jakości serwisu wykonywanego w tej firmie - nawet wiem o co chodzi, ale moją własną budkę też tam serwisowałem - zrobili mi wszystko praktycznie OK a jedna rzecz, która zrobili nie do końca dobrze zareklamowałem - reklamację oczywiście przyjęli - budkę podstawiłem ponownie - źle zrobioną robotę naprawili i jest OK.
A co zrobili źle?
Zleciłem im naprawę cieknącego okna - żeby to zrobić trzeba okno rozkleić - wymienić zwykle wewnętrzną płaską stronę okna a następnie obie części okna skleić ponownie.
I tu im ta operacja nie wyszła - użyli do tego złej taśmy, która po krótkim czasie się rozkleiła.
Ponieważ w swojej firmie używam dobrych taśm 3M, więc zasugerowałem im sklejenie tych okien taśmą, do której mam zaufanie - tak zrobili - ponownie skleili okna taśmą, którą im przywiozłem i trzyma do dziś.
Od kwoty robocizny zapłaconej wcześniej odliczyli oczywiście koszt taśmy - także wg mnie wszystko wyszło bez zastrzeżeń a błędy jak to błędy - wszyscy je robimy a kto ich nie robi to nic nie robi...
To jedyne moje zastrzeżenie do tej firmy - choć oczywiście - jak to w usługach - każdy może mieć swoje uwagi - wiem to, bo też niestety pracuję w usługach z ludźmi.
Potem robili mi w budce przegląd hamulców, przegląd gazowy, przegląd układu jezdnego i łożysk i nie miałem zastrzeżeń - na wszystko dostałem FV oraz zdjęcia z wykonywanych robót.
I takie mam z tą firmą Pana Bartka doświadczenia.
A Ty Jacku możesz jakoś Swoją powyższą wypowiedź uzasadnić?
pzdr
Włodek
Znajomy zostawił u niego przyczepę celem doposażenia, naprawienia kilku usterek. Kamperowy nie kiwnął przy przyczepie palcem, do tego buda uległa uszkodzeniu u niego na placu, za co nawet nie chciał wziąć odpowiedzialności tylko kręcił. Więc znajomy musiał się z nim ostro szarpać o odszkodowanie.

O naprawach przyczep też nie mają zielonego pojęcia. @Tomii już pisał jak "wyregulowali" mu hamulce podnosząc mu budę na podporach. Do jakości wykonanej usługi Tomek też miał mnóstwo zastrzeżeń a sama regulacje hamulców musiał robić jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał(a):

Znajomy zostawił u niego przyczepę celem doposażenia, naprawienia kilku usterek. Kamperowy nie kiwnął przy przyczepie palcem, do tego buda uległa uszkodzeniu u niego na placu, za co nawet nie chciał wziąć odpowiedzialności tylko kręcił. Więc znajomy musiał się z nim ostro szarpać o odszkodowanie

Nie neguję Jacku takich przypadków, ale popatrz - jeden mój kontakt, z którego jestem zadowolony - drugi Twego znajomego z konsekwencjami jak mniemam dokładnie odwrotnymi.

Ja myślę, że jak ktoś pracuje z ludźmi to nie ma sytuacji tylko białych - bywają na pewno także czarne - u siebie w branży mam niestety tak samo - ludzie są tylko ludźmi.

Często jak nie stoisz nad kimś to serwisy idą na skróty, choć złej roboty nic wg mnie nie tłumaczy.

Obejrzę Koledze naszemu jutro tą przyczepkę - napomknę nieśmiało p.Bartkowi o naszym forum i jego - w pewnym sensie oczywiście - opiniotwórczym oddziaływaniu i napiszę co zobaczyłem - może jakieś fotki zrobię lepsze od tych z ich "salonu", bo tu akurat jak widać to ich marketing raczej nie jest na najwyższym pułapie - a przynajmniej ktoś powinien nauczyć się robić reklamowe fotki - bo to co zamieścili to tragedia...

Pzdr

Włodek

 

19 minut temu, jacek00 napisał(a):

O naprawach przyczep też nie mają zielonego pojęcia. @Tomii już pisał jak "wyregulowali" mu hamulce podnosząc mu budę na podporach. Do jakości wykonanej usługi Tomek też miał mnóstwo zastrzeżeń a sama regulacje hamulców musiał robić jeszcze raz.

No widzisz - a mnie zrobili dobrze...

Czytałem kiedyś ta historię - aż mi się wierzyć nie chciało, że jakiś serwis tak źle coś takiego zrobił.

Ja mimo to zostawiłem im swoją budkę, ale nie ukrywam, że będąc sąsiadem cały czas patrzyłem im na ręce i zrobili dobrze.

Niemniej wątek o czymś innym - jak piszę - obejrzę naszemu Koledze tą budkę i zobaczę jak to z nią jest.

Pzdr

Wł.

PS - jak to mawiał tow. Dzierżyński ? Ufaj kontrolując ?

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia na siedzeniach , często spotykana w przyczepach po Cyganach . Przyczepy takie są ściągane najczęściej z Francji i nie mają WC. Oni dostają te przyczepy za friko i co ciekawe sprzedają je (a nie są ich właścicielami) a sami zgłaszają kradzież. 
 

nie pisze absolutnie ani w kierunku tego sprzedawcy ani tej konkretnej przyczepki. Bądź ostrożny 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem obejrzeć omawianą przyczepkę i poniżej moje uwagi oraz fotki.

Przyczepka jest niezniszczona - zadbana - bez jakichkolwiek śladów zniszczeń lub zużycia czegokolwiek - nie znalazłem także nigdzie żadnych zacieków wody.

Tapicerka siedzeń chyba jest wymieniona na nową, bo materiał na łóżku jest inny.

Co do rozkładu wnętrza to jest sprawa indywidualna - mnie akurat taki rozkład nie odpowiada, bo nie ma żadnej możliwości logicznego "odseparowania" części głównej sypialni wraz z częścią sanitarną od części przyczepki - nazwijmy to - imprezowej - ale to jak mówią sprawa indywidualna.

Mam wątpliwości co do głównego przewodu powietrznego idącego naokoło zabudowy przy podłodze - widać go na kilku fotkach - raczej firmowo nie jest on puszczony tak luźno - z jakiegoś powodu był rozpinany od podłogi lub ścianek bocznych - świadczą o tym znalezione pocięte trytytki, którymi chyba ta rura powietrzna była mocowana fabrycznie do podłogi.

Mam wrażenie, że mógł w tej budce być dokładany bojler, ale mogę się mylić - niemniej bojler jest i ciepła woda jest doprowadzona do obydwu kranów co widać na fotkach przyłączy od dołu.

Budka ma ogrzewanie gazowe z rozprowadzeniem ciepłego powietrza wokół wnętrza zabudowy - nie ma niestety ogrzewania elektrycznego - jak dla mnie duży minus niestety, bo osobiście jak tylko mogę to korzystam właśnie z grzania 230 V z nadmuchem a nie z gazowego - ale drugiemu może to nie przeszkadzać.

Co do rzeczy do naprawy lub wymiany - urwane są dwa lub trzy ograniczniki otwierania zamknięć górnych szafek - widać to na fotkach - fakt, że te ograniczniki są zwykle za krótkie i zbyt energiczne otwieranie powoduje ich urwanie.

Brak jest przy bojlerze zaworków w podłodze do odwodnienia bojlera - pewnie ktoś przy odwadnianiu na zimę odkręcił i gdzieś położył zamiast zostawić przy bojlerze - rzecz do zwrócenia uwagi przy ewent. odbiorze.

Uszkodzony jest jeden - na fotce chyba widać - lewy przedni kinkiet.

I ostatnia rzecz, która rzuciła mi się w oczy - brak zamka w klapie bagażnika z przodu.

Wszystkie te uwagi pokazałem Panu Bartkowi, który na zakończenie mojej godzinnej inspekcji przyszedł do mnie i poświęcił mi swoje pół godziny - wszystko mi także on pokazał i nic nie ukrywał - plus dla niego jako sprzedającego.

Tyle moich spostrzeżeń - zamieszczam zdjęcia - może ktoś z Szanownych Forumowiczów coś jeszcze dostrzeże.

Fotki niestety nie wyszły tak jak chciałem - wziąłem nie ten aparat, który chciałem i to skutek.

I ostatnia uwaga dotycząca wyglądu zewnętrznego przyczepki - budka nie ma nigdzie ani jednego jakiegokolwiek uszkodzenia poszycia czy też "wgniotka" - ja nie zauważyłem nic - poszycie jak dla mnie wygląda naprawdę OK.

Nie oglądałem podwozia pod spodem bo deszcz lał uczciwie i mokro była wszędzie bardzo - do wykonania przez potencjalnego kupującego przy suchej pogodzie - tu sugestia, aby kupować w absolutnie suchy dzień tak, aby można się było położyć pod spodem, czego nie dałem rady zrobić z powodu pogody.

To tak na szybko.

Pzdr

Włodek

PS - przyczepka nie ma moovera.

PSS - wewnętrzna instalacja 230V była przez kogoś ewidentnie rozbudowywana - dołożone było kilka gniazdek co widać bo fabrycznie tak luźno na pewno nie były te przewody tak puszczone.

 

 

IMG_2408_1.jpg

IMG_2409_1.jpg

IMG_2410_1.jpg

IMG_2411_1.jpg

IMG_2412.JPG

IMG_2413.JPG

IMG_2414_1.jpg

IMG_2415.JPG

IMG_2416.JPG

IMG_2417_1.jpg

IMG_2418.JPG

IMG_2419.JPG

IMG_2421.JPG

IMG_2422.JPG

IMG_2423.JPG

IMG_2425_1.jpg

IMG_2426_1.jpg

IMG_2427_1.jpg

IMG_2428_1.jpg

IMG_2430.JPG

IMG_2431.JPG

IMG_2432_1.jpg

IMG_2433.JPG

IMG_2434.JPG

IMG_2435.JPG

IMG_2436_1.jpg

IMG_2437.JPG

IMG_2438.JPG

IMG_2439.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj z żoną u Pana Bartka. Właściciel naprawił wszystkie usterki wskazane przez @BuryKocur więc nie mieliśmy na co zwracać uwagi. Przyczepa pozytywnie przeszła testy oprzyrządowania : ogrzewanie , woda, światło, lodówka... I tym sposobem z niektórymi z Was zapewne spotkamy się w tym roku na kampingu ? A @BuryKocur ma u mnie potężnego drinka z zagryzką ??? . Serdecznie dziękuję ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamoski napisał(a):

Byliśmy dzisiaj z żoną u Pana Bartka. Właściciel naprawił wszystkie usterki wskazane przez @BuryKocur więc nie mieliśmy na co zwracać uwagi. Przyczepa pozytywnie przeszła testy oprzyrządowania : ogrzewanie , woda, światło, lodówka... I tym sposobem z niektórymi z Was zapewne spotkamy się w tym roku na kampingu ? A @BuryKocur ma u mnie potężnego drinka z zagryzką ??? . Serdecznie dziękuję ! ?

Nie ma sprawy Adam - przyjemność po mojej stronie - cieszę się, że mogłem pomóc. Niech Wam się budka dobrze spisuje.

Pzdr

Włodek

PS - nadal jest zima i są minusowe temperatury - po tych oględzinach i sprawdzaniach w ferworze "walki" nie zapomnijcie odwodnić układu wodnego.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.