Skocz do zawartości

Reflektory Hella w kamperze Hymer BC 655


Canarinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w 2023 roku.

Jestem posiadaczem kampera Hymer B C 655 i mam pytanie odnośnie mega słabo świecących reflektorów marki Hella.

Pytanie brzmi.

Czy do reflektorów soczewkowych Hella 1BL008 193 – 007 pasują żarówki Philips Ultion Pro 9000 lub Osram H7 LEDriving XTR 6000k?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Canarinho napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w 2023 roku.

Jestem posiadaczem kampera Hymer B C 655 i mam pytanie odnośnie mega słabo świecących reflektorów marki Hella.

Pytanie brzmi.

Czy do reflektorów soczewkowych Hella 1BL008 193 – 007 pasują żarówki Philips Ultion Pro 9000 lub Osram H7 LEDriving XTR 6000k?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Robert

Mam nadzieję że policja ci zabierze dowód rejestracyjny zanim pozabijasz ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Canarinho napisał(a):

Jestem posiadaczem kampera Hymer B C 655 i mam pytanie odnośnie mega słabo świecących reflektorów marki Hella.

Pytanie brzmi.

Czy do reflektorów soczewkowych Hella 1BL008 193 – 007 pasują żarówki Philips Ultion Pro 9000 lub Osram H7 LEDriving XTR 6000k?

Zamiast kombinować że źródłem światła, daj fachowcom którzy regenerują odbłyśniki swoje lampy. 

Przyczyną słabego świecenia nie jest źródło światła, tylko zniszczony odbłyśnik, więc nawet jak dasz retrofit LED który w niektórych krajach zaczyna być dopuszczony do użytku (w Polsce dalej nie) to wiele nie zmieni bo masz zużyta powłokę na odbłyśnikiach, więc tam światło jak silne by nie było to się nie ma od czego odbić.

Koszty będą relatywnie małe. Przeciętna metalizacja odbłyśnika to 150zl/szt plus rozbieranie/składanie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Cathay napisał(a):

Mam nadzieję że policja ci zabierze dowód rejestracyjny zanim pozabijasz ludzi.

Przepraszam, ale nie jest to odpowiedź na moje pytanie.

Czytaj proszę  ze zrozumieniem lub nie  pisz wcale, jeżeli nie masz zamiaru odpowiedzieć na dość jasne pytanie.

P.S

Będę jeździł tylko po krajach gdzie tego typu żarówki są dopuszczone do użytkowania.

Pozdrawiam

Robert

2 godziny temu, golob napisał(a):

Zamiast kombinować że źródłem światła, daj fachowcom którzy regenerują odbłyśniki swoje lampy. 

Przyczyną słabego świecenia nie jest źródło światła, tylko zniszczony odbłyśnik, więc nawet jak dasz retrofit LED który w niektórych krajach zaczyna być dopuszczony do użytku (w Polsce dalej nie) to wiele nie zmieni bo masz zużyta powłokę na odbłyśnikiach, więc tam światło jak silne by nie było to się nie ma od czego odbić.

Koszty będą relatywnie małe. Przeciętna metalizacja odbłyśnika to 150zl/szt plus rozbieranie/składanie lampy.

Dziękuję za odpowiedź, a czy wiesz czy pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Canarinho napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź, a czy wiesz czy pasują?

Nie wiem, nie mam takiego kampera z takimi lampami. Przy retrofitach czasem one pasują dobrze a czasem trzeba coś przerabiać np w tylnej pokrywie. 

Ale tak jak mówiłem, nie masz na 100% odbłyśnika. Więc nic Tobie ta zamiana nie da, jakieś totalnie minimalne polepszenie tylko. Fizyki nie oszukasz. Przerabialem temat w soczewkach. Poszukaj firmy w okolicy która się tym zajmuje albo jak nikogo nie ma to są firmy robiące wysyłkowo.

3 godziny temu, Cathay napisał(a):

Nawet nowy, cały reflektor kosztuje lekko ponad 250 zł.

Nie sprawdzałem, ale jak tak to w ogóle nie ma się co zastanawiać tylko nowe kupić i będą świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Canarinho napisał(a):

Przepraszam, ale nie jest to odpowiedź na moje pytanie.

Czytaj proszę  ze zrozumieniem lub nie  pisz wcale, jeżeli nie masz zamiaru odpowiedzieć na dość jasne pytanie.

P.S

Będę jeździł tylko po krajach gdzie tego typu żarówki są dopuszczone do użytkowania.

Pozdrawiam

Jeśli piszesz na polskim forum i nie zaznaczasz że samochód jest zarejestrowany po za granicami Polski, to w domniemaniu jest zarejestrowany w Polsce. A prawo jasno stanowi że takich żarówek nie wolno stosować, ani w Polsce, ani nigdzie na świecie jeśli pojazd zarejestrowany jest w Polsce. 

Nie sądzę byś chciał je zamontować tylko po to aby jeździć sobie po podwórzu, albo po prywatnym ranczo.

Więc ja czytam ze zrozumieniem, a ty najpewniej nie potrafisz ze zrozumieniem czytać przepisów, a mimo tego masz przemocną ochotę je łamać.

Już zupełnie inną sprawą jest bezsens i infantylność samego pytania. Skoro reflektor jest przystosowany do żarówki H7, to oznacza to ni mniej, ni więcej że żarówkę H7 można w nim zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.