Skocz do zawartości

Kamper  Pilote  Exploateur G742


Szymonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych karawaningiem?

Mam pytanie czy na intergrę konkretnie model  Pilote  Exploateur G742 wystarczą mi uprawnienia kat B model waży ponoć 3150 kg Dmc 3500 kg czyli teoretycznie mogę ,ale wolę się zapytać fachowców z forum ,ponieważ sprzedałem krótką półintegrę i chciałbym teraz coś takiego większego oraz czy na taką integrę muszę mieć wiatol ?

Proszę o poradę , dziękuję i pozdrawiam Szymon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym samym pomyślałem sprzedający podaje mi że 3150 waga pojazdu ,czyli dla mnie z zoną w dwójkę i dwa rowery  powinno wystarczyć ,lecz uwzględniając zbiorniki wody po 200 l i paliwowy to już ups cienko pieje ?

Myślę też o długiej półintegrze ,ważna jest sypiania z łóżkiem wzdłuż auta i jedno duże łóżko,z tymże ten model forda czy  fiata też waży tylko o 150 kg mniej więc szału nie ma a komfort jednak lepszy .

Jakie masz zdanie na ten temat ?

Uwzględniłem koszty większe na promach ,kempingach spalanie ewentualną naprawa np zbitej szyby czy lampy do integry drożej i dłuższy czas oczekiwania ,nie wiem tylko czy wiatol też musi być czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szymonek napisał(a):

Jakie masz zdanie na ten temat ?

 

Trudno się wypowiedzieć. Nie miałem nigdy kampera, ale na pewno, ze względów bezpieczeństwa, nie kupiłbym integry.

Układ wnętrz to już bardzo  indywidualna sprawa :)
Czy Fiat czy Ford - teoretyzowałbym tylko. Wnętrze kabiny forda wydaje się takie "mniej dostawcze", ale to kwestia upodobań. Niech się wypowiedzą Ci, którzy te pojazdy użytkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem koszty większe na promach ,kempingach spalanie ewentualną naprawa np zbitej szyby czy lampy do integry drożej i dłuższy czas oczekiwania ,nie wiem tylko czy wiatol też musi być czy nie?

Oczywiście masz rację ,jeśli użytkujesz przyczepę .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Szymonek napisał(a):

wiatol też musi być czy nie?

Viatol nie, bo już nie istnieje. Zastąpiono go Etollem i on obowiązywałby Ciebie, gdyby kamper był homologowany pow. 3500 kg. No chyba, że do kampera dopniesz przyczepę, przekroczysz zestawem próg wagowy to wtedy mus.

Z Etoll można korzystać imając samochód do 3500 kg na wybranych autostradach, ale nie trzeba mieć tej ministerialnej aplikacji.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.