Skocz do zawartości

Karta bezpieczeństwa ICE (nasze bezpieczeństwo)


John

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie obejrzałem wiadomości w których usłyszałem bardzo ważną dla nas podróżujących (kierowców) wiadomośc mianowicie o karcie bezpieczeństwa ICE którą można zamówic w PCK koszt takiej karty to 5 zł przesyłka jest gratis.

Karta wygląda jak karta do bankomatu i zawiera niezbędne informacje kogo w razie wypadku powiadomic, dowiedziec się niezbędnych żeczy aby uratowac życie.

Dowiedziałem się również ze warto miec w tel.komórkowym skrót ICE przy nazwie np

ICE -ŻONA I NR TEL.

ICE - MAMA ...........

itd.

w RAZIE WYPADKU RATOWNICY LUB POLICJA NA CAŁYM ŚWIECIE gdy zobaczą ten skrót od razu wiedzą do kogo zadzwonic w pierwszej kolejności.

Od razu zamawiam takie karty dla całej mojej rodzinki, oby się nigdy nie przydały czego i Wam życzę.

Pozdrawiam

JOHN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem ratownikiem medycznym w OSP i powiem jak to działa w Polsce.

Jak nam tej karty czy innych dokumentów nie ukradną gapowicze to zrobią to lekarze.

To jest gorzka prawda być i mieszkać w Polsce.

Jeśli wam wszystkim zależy na życiu to lepiej zacznijcie prowadzić swoje pojazdy jak należy , bo 90% wypadków to nasza głupota.

10 % tego co do nas ktoś przywali to lepiej oznakować swój pojazd grupą krwi nas i rodziny.

ICE to niestety wielka porażka w Polsce.

My jeszcze nie dojrzeliśmy do tego.

Mam nadzieję ,że w przyszłości to się zmieni.

Zanim ktoś mnie zacznie atakować za ten post niech się zastanowi jak jest w Polsce.

Teoria jest na bardzo wysokim poziomie , natomiast praktyki nie ma w cale.

Szpitale bankrutują , a co dopiero jak nas mają zabrać do szpitala w innym województwie.

Najpierw sprawdzają czy jesteśmy ubezpieczeni ,potem leczą i czasem jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdzają czy jesteśmy ubezpieczeni ,potem leczą i czasem jest za późno.

 

Nie pisz głupot w razie zagrożenia życia najpierw lekarze ratują, a później sprawdzają ubezpieczenie, inaczej wygląda sprawa gdy idziemy na leczenie to tak jak piszesz najpierw sprawdzają ubezpieczenie , a później leczenie.

Jeśli Ty jesteś takim ratownikiem, który przed udzieleniem pierwszej pomocy sprawdzasz ubezpieczenie to.................

Co do karty ICE nie znam tematu, więc się nie wypowiem i być może masz racje.

Trzeba ten system rozreklamować i może zacznie działać jak powinien - wszystko co nowe rodzi się w bólach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, nie pisz głupot że lekarze już kradną dokumenty !! bez jaj... od 6 lat pracuję w PSP i wypadki, pożary i inne przykre rzeczy widziałem i jakoś jeszcze nigdy lekarze nie ukradli nic żadnemu poszkodowanemu !!

Fakt - gapowicze to nawet wyciągnęli kiedyś piłą łańcuchową z naszego wozu - ledwo żeśmy gnoja złapali...

A co do karty - super sprawa !! Tylko ważne by była w widocznym miejscu, bo gdy jest człowiek ciężko poszkodowany lub nieżywy i bierzemy portfel (my strażacy lub ratownicy z pogotowia a najczęściej policjanci) i szukamy danych osobowych to nikt dalej nie grzebie gdy tylko znajdzie dowód lub prawo jazdy.

Już kilka razy karta (nie PCK tylko taka: http://www.krewkart.pl/info.php ) pomogła w uratowaniu życia.

Osobiście uważam że każda tego typu karta może przyczynić się i ułatwić pomoc !

I proszę nie pisz że lekarze kradną portfele !! bo sam wiesz że to bzdura. Choć osobiście mam bardzo złe mniemanie o lekarzach na miejscu akcji... ale bez przesady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko,

Napiszę tak, ostatnio miałem wypadek nie trafiłem od razu do szpitala ale po jakimś czasie. Wpierw udzielono mi pomocy, dopiero później napisałem oświadczenie że jestem ubezpieczony - nie miałem żadnych dokumentów ubezpieczeniowych. Wpierw pomoc później formalności. Przez wiele lat pracowałem w ratownictwie medycznym nigdy nie spotkałem się z sytuacją przytoczoną przez Ciebie, wpierw POMOC później FORMALNOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 % tego co do nas ktoś przywali to lepiej oznakować swój pojazd grupą krwi nas i rodziny.

Witam

Trafko co nam da oznakowanie pojazdu swoją grupą krwi?

Jeśli sie nie mylę, to lekarz może zdecydować o przetoczeniu krwi na podstawie:

- legitymacji Honorowego Dawcy Krwi

- Indentyfikacyjna Karta Grupy Krwi

- badanie krwi

Jezeli sie mylę to mnie poprawcie, a idee I.C.E popieram

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ratownikiem medycznym w OSP

 

W OSP mam rozumieć : Ochotniczej Straży Pożarnej ??? Tak ?

 

Trafko jako strażak to Ty polewać umiesz :hmm:

 

Tylko powiedz mi co to było ? Co do jasnej cholery tak poniewiera ?

 

:hmm::-]:hmm::hmm::swieca::look::hmm::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ratownikiem medycznym w OSP i powiem jak to działa w Polsce

 

Współczuję OSP takich ratowników. :look: Ech, naprawdę szkoda słów... A może to kompleksy w stosunku do lekarzy? :hmm: No w końcu Ty skończyłeś kurs na ratownika, a oni tylko studia medyczne. :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lekarzy to naprawdę uważam, że na miejscu akcji bardziej przeszkadzają niż pomagają - oczywiście są wyjątki - nawet jednego takiego znam... ale z reguły lekarz w karetce to pani na wysokich obcasach - może wygląda to super ale niewiele pomaga podczas udzielania pomocy przedmedycznej w błotnistym rowie koło drogi. Co innego ratownicy medyczni to z reguły młodzi ludzie którzy lobią to co robią i tu wieki szacun !

No ale żeby ktoś kradł portfele...

Z kolei duużo mogę mówić o współpracy ze strażakami z OSP... zarówno dobrego jak i złego... ale nie można powiedzieć że każdy ze strażaków OSP doi krowę zamiast gasić trzciny :swieca: a był taki przypadek nie dalej jak miesiąc temu :look:

Możecie sobie wyobrazić zdziwienie jak dowódca akcji szuka auta z pewnej OSP które pojechało dowieźć wodę... niema, niema... chłopaki jadą szukać...może jakiś wypadek czy coś... a tu auto przy drodze stoi a kierowca doi krowę na łące :hmm: i to w dodatku nie swoją... bo stwierdził że długo będzie trwała akcja a on nie wielbłąd :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi róznymi brelokami etc. z grupami krwi to jest gra niewarta świeczki, bo na podstawie czegoś takiego żaden lekarz nie przeprowadzi transfuzji. Generalna zasada jest taka, że zanim oznaczy się grupę, przetacza się 0- (krew "uniwersalna&quot ;) , inaczej jest ryzyko wstrząsu hemolitycznego przez podanie krwi niezgodnej.

 

A karta ICE nie pomaga w ratowaniu życia, a w poinformowaniu rodziny etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doił Krowę, no to koleś pobił szczyt głupoty!!!!

Również bardzo często współpracuję z OSP I PSP, oraz lekarzami i nigdy nie zdarzyło sie aby ktoś zgłaszał, że został okradziony. Oczyiście popieram wszelkiego rodzaju akcje i idee pomagające uratować życie. A najwięcej wypdków spowodowane jest działaniem alkolholu lub środków odużających popełnianych przez młodych ludzi mających do trzech lat prawojazdy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.