Skocz do zawartości

MW a DMC w angielce


Mariobros

Rekomendowane odpowiedzi

Myslicie że podczas kontroli drgowej policja będzie patrzeć na to że DMC i MW jest tyle samo? raczej sprawdzą DMC przyczepy i samochód jakią przyczepe może ciągnąć i koniec. W moim przypadku mogę ciągnąć 1200 kg więc warunek jest spełniony

 

Policja może i nie sprawdzi (chociaz nie wiem skad taki wniosek), ale na pewno sprawdzi ubezpieczyciel jak nie daj Boże (czego nikomu nie zycze) bedzie miala miejsce stluczka lub wypadek. i z doszkodowania nici...a konsekwencje..,ojojooj moga byc rozne, nawet nie chce na glos mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

i z doszkodowania nici...a konsekwencje..,ojojooj moga byc rozne, nawet nie chce na glos mowic.

 

A to jest jego wina że ktoś mu wpisał pierdoły w dowód rejestracyjny ?

 

Więc jakie konsekwencje , za co ? Że masa własna = DMC ?

 

Co ma piernik do wiatraka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie konsekwencje , za co ? Że masa własna = DMC ?

jesli rowna to zadne ale jesli nizsza to kibel. to mialem na mysli

 

 

BTW

a kolega taki zawsze agresywny ?

 

Właśnie a co to Dmc dmc Masa pojazdu i ładunku (jeśli ładunku nie ma to jaka masa).

To jak jazda osobowym z pustą lawetą dmc 1800kg a Mw 490kg

 

DMC jest ściśle określona w dowodzie rejestracyjnym. Myślę kolego, że chodzi Ci o mase rezczywistą pojazdu.

 

Jeśli holownik ma masę dajmy na to 1000 kg a DMC lawety 1200 kg to nawet jak będzie pusta to w świetle obowiazujacych przepisow nie mozesz jej holowac (dot. kat, :swieca:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega taki zawsze agresywny ?

 

:hmm::hmm::hmm: no :hmm::swieca::look:

 

 

Jeśli holownik ma masę dajmy na to 1000 kg a DMC lawety 1200 kg to nawet jak będzie pusta to w świetle obowiazujacych przepisow nie mozesz jej holowac (dot. kat, :-].

 

 

Zgadza się w 100% , ale popatrz na temat postu , nie rozmawiamy o uprawnieniach do holowania przyczep :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś na tabliczce na przyczepie tam też jest dwa razy napisane 1000 kg czyli chyba DMC i MW jak będzie okazja to podjadę na wagę i zważę przyczepe ile ma MW tak czy siak jeśli na tabliczce tak jest i w dowodzie to mnie to rybka a że gratów żadnych nie mogę wozić.... no cóż będę woził w samochodzie :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że diagności wpisują DMC=MW wynika z tego, że taki pomysł sobie uknuli i jeden drugiego tak instruuje na ichniejszym forum.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5097&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=c77f7e89b780ea9f4e96303e27f2d9d7

 

Walczę dalej z moją angielką (bo numer na ramie gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie :swieca: ) ale kwitek z wagi już mam. W każdym razie wymagają tego przy I przeglądzie - tzn kartka papieru z pieczątką z wagi. I na tej podstawie wpisują MW a DMC z tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że diagności wpisują DMC=MW wynika z tego, że taki pomysł sobie uknuli i jeden drugiego tak instruuje na ichniejszym forum.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5097&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=c77f7e89b780ea9f4e96303e27f2d9d7

 

Walczę dalej z moją angielką (bo numer na ramie gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie :swieca: ) ale kwitek z wagi już mam. W każdym razie wymagają tego przy I przeglądzie - tzn kartka papieru z pieczątką z wagi. I na tej podstawie wpisują MW a DMC z tabliczki.

 

MW=DMC bo przyczepa kempingowa nie wozi towaru.A jej wnętrze jest jej wyposażeniem (stoliki,krzesełka i inne namioty)a nie ładunkiem.Byle jej całkowita waga nie przekroczyła tego Dmc a to ciężko wiem po sobie.Ważyłem kiedyś na pierwszym przeglądzie jedną ,nie miała Dmc na tabliczce a rzeczywiście prawie tysiąc.Diagnosta oniemiał ja mu na to " jest w niej kupa niepotrzebnych klamotów" zaraz wyjmę.Wyjechałem na plac,spuściłem wodę ze zbiornika,namiot ,zapasówkę, itd. odeszło jej 180kg. i wpisał DMC850 ale DMC i Mw tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś na tabliczce na przyczepie tam też jest dwa razy napisane 1000 kg czyli chyba DMC i MW

 

DMC i max. nacisk na oś

 

W każdym razie wymagają tego przy I przeglądzie - tzn kartka papieru z pieczątką z wagi. I na tej podstawie wpisują MW a DMC z tabliczki.

 

I to jest postępowanie prawidłowe :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC i Mw tak samo

 

to sobie zalatwiles, nie ma co :ok: jak zapasówkę włożysz to przekraczasz DMC :hop1:

Przyczepa stoi jako stacjonarna nad morzem i ma 6m. A widziałem już takie do 750kg.I zwykła drogówka nic im nie robi.Polska wogóle to dziwny kraj Przepisy mówią jak chce ich czytający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią jak chce ich czytający.

 

Przepisy są zagmatwane , powinny być proste i logiczne ,ale trudno, trzeba umieć je czytać

 

Przyczepa stoi jako stacjonarna nad morzem i ma 6m. A widziałem już takie do 750kg.

 

A ja widziałem Renault Magnum zasilane benzyną bezołowiową / w dowodzie rejestracyjnym oczywiście /

 

ma 6m. A widziałem już takie do 750kg

 

Bo jak angielka nie ma w papierach DMC to co sprytniejszy zakłada opony o nośności 375 kg. i rzeczoznawca nie ma innego innego wyjścia jak określenie DMC na 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się... Przepisy są proste i oczywiste... Liczy się dmc przyczepy i nie jest istotne zę laweta ma masę własną 400 kg... Istotne jest to że ma dmc 1800 i zawze jest traktowana jako ważąca tyle właśnie... Po to właśnie jest ten przepis żeby niczego nie gmatwać... A i od razu wyjaśniam że pustym autobusem też nie wolno jeździć na "B"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC to DMC i nie wolno a przynajmnije nie powinno się przekraczać ale czy ktoś ma też taki przypadek że DMC = MW bo w większości przyczep które widziałem zawsze MW miały mniejszą jest jeszcze kwestia ile moja przyczepa bez klamotów waży czy żeczywiście 1000 kg czy tak tylko jest napisane w dowodzie? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że zwykła drogówka nic nie zrobi gdy zobaczy 6 metrową przyczepę zarejestrowaną jako "lekką".

 

A co do przepisów... Akurat jeśli chodzi o paragrafy o których mówimy nie ma w nich nic zagmatwanego i skomplikowanego.... Wystarczy czytać ze zrozumieniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.