Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Tą dokumentację widziałem, ale to nie jest do mocih ogniw: Ja mam inne ogniwa - u mnie nie ma tego parametru - film/screeny z dokumentacji dotyczą ogniw o symbolu 280N, moje to LF304. Dokumentację linkowałem wyżej w jednym z postów. W/g niej żywotność ogniw zależy od temperatury w której są używane i taki wykres tam jest. Wykresu żywotności od nacisku nie ma.

W kamperze to i tak kompletnie inne warunki pracy niż w domowym banku energii: przedewszystkim nie takie prądy ładowania. Imho nie ma co na to patrzyć do zastosowań kamperowych, chyba ze ktoś ma ładowrki po 200-250A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

............... przedewszystkim nie takie prądy ładowania. Imho nie ma co na to patrzyć do zastosowań kamperowych, chyba ze ktoś ma ładowrki po 200-250A

Też tak kiedyś myślałem, ale po obejrzeniu "pełnej" instalacji w RV USA i opisie właściciela, można duże prądy uzyskać.

On ma :solary 1000W w szczycie z 70A dadzą+ ładowanie z alternatora 2xorion 30A=60A, a do tego jak to w RV USA agregat i ładowarka 70A. aku 800Ah lifepo4.

Wiem to instalacja nie do Twojego Transitam ale Hiob w Transicie USA ma niewiele mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania adekwatne do potrzeb i możliwości.

A u mnie: końcówki dotarły i udało mi się zaprasować przewody
1716929911785.thumb.jpg.21a1a01298a47e9e8a6ef2ac8fe154e1.jpg


i podłączyć elektronikę. BMS jednak się nie zmieścił do środka. Do środka zmieścił się balanser, czujnik victrona, czujnik BMS i okablowanie.

Apka się połączyła z balanserem i bms i wygląda, że wszystko funguje jak należy. 

1716929911776.thumb.jpg.ee5d6f3985ec82b4c5361dcaa4ba4287.jpg


Teraz robię mały test. Podpiąłem przetwornicę i ładuję baterie do wkrętarki i laptopa. 


1716930729638.thumb.jpg.b641b9111f489ae047eddfbd2ac0363b.jpg

apka podaje bieżące parametry.

1716929911755.thumb.jpg.2a24375e933060298bc654ec56258597.jpg

Niestety przed weekendem nie zdążę zamontować w aucie, więc weekend jeszcze na AGM ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zamykał obudowę , zrób tak żeby bez problemu ją otworzyć  .Mój BMS zwariował , myślałem że padł , włączał i po chwili odcinał prąd , przez blutu nie szło nic z tym zrobić . Kupiłem kabel do podpięci pod komputer , zaprogramowałem i chodzi jak należy , próbowałem z powrotem przez blutu , nawet z użyciem innego , nie szło nic zrobić . Całe szczęście że nie zakleiłem obudowy , po tym zabiegu chodzi 1/2 roku bez żadnych niespodzianek . Blutu wyrzuciłem do śmieci a kontrolę mam przez TK 15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

właśnie mam zgryz z zamknięciem obudowy. wkrętów nie mogę użyć, bo bym przebił/uszkodził ogniwa. ponieważ prace jeszcze nie skończone na razie użyłem pasków z power tape, ale jakieś docelowe rozwiązanie musze wymyślić. może jakieś opaski z otwieralną klamrą na całość obudowy. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie przy mocowaniu w samochodzie, (pod fotelem) bo tam będę musiał użyć jakichś małych pasów transportowych z klamrą/grzechotką. Albo długich śrub i uchwytów tak jak akumulatory w autach. żeby zamocować solidnie aku.
Być może to sie da ogranąć równocześnie.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz łekend, więc już jestem przełączony w inny tryb :) po łekendzie będę się głowić.

Kierunek krzyżacki, ktoś się nie wybiera w rejony byłego komturstwa krzyżackiego? Grudziądz, Kwidzyn, Frombork, Elbląg, gdzieś tam będziemy jechać, planu oczywiście nie ma 😅😹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Czy komtur będzie nas straszył w nocy?

Pewnie nie, ale co to za frajda spać pod największą latryną w mieście.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem akumulator, już poskręcany z busbarami, z obudową, balanserem, bms: 27kg. (A dokładnie 26.4)
Dziś podpiąłme go do biurka i cały dzień na nim pracuję ;) Bms pokazuje pobór mocy rzędu 45-70W. (mam podpięty monitor, stację dokującą i laptop)

Screenshot_2024-06-05-11-49-20-161_com.inuker.bluetooth.daliy.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chyba ~ miesiącu czekania, w końcu dotarła pizza
Aa, nie, to nie pizza. To wydrukowany adapter, będzie można iść do przodu z montażem klopa.

 

IMG_20240606_120328.jpg

IMG_20240606_120335.jpg

IMG_20240606_120354.jpg

IMG_20240606_120424.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Po chyba z miesiącu czekania, w końcu dotarła pizza

 

Aa, nie, to nie pizza. To wydrukowany adapter, będzie można iść do przodu z montażem klopa.

 

IMG_20240606_120328.jpg

IMG_20240606_120335.jpg

IMG_20240606_120354.jpg

IMG_20240606_120424.jpg

Zajefajne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.