Skocz do zawartości

Hobby 495ufe 2007 niezidentyfikowany kabel


xluc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczów. 

Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy Hobby excellent 495 ufe z roku 2007. Generalnie staram się o nią zadbać i tak,  podczas sprzątania zauważyłem niepodłączonydość gruby kabel, zakończony wtyczką. Niestety kabel ten nie jest w żaden sposób opisany i znika pod szafką w stronę łazienki. Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł, co to może być? 

20220919_150021.jpg

20220919_150004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że na 12v wszystko działa. Oświetlenie, pompki, lodówka itp. Zastanawia mnie grubość kabla, wygląda jakby miał zasilać coś wymagającego. Jedyna rzecz, która nie działa w przyczepie to ogrzewanie podłogowe, ale z tego co wiem nie było go w wyposażeniu tego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten przewód idzie do wtyczki 13 pin, jeżeli w przyczepie masz zamontowany akumulator. Jak montujesz aku, to musisz wypiąć przewody idące z tego zasilacza do samochodu i je zaizolować (tutaj wtyczka) lub stosujesz przekaźniki, by pozostawić sobie opcję zasilania przyczepy z samochodu. Tutaj prawdopodobnie jest pierwsza, prostsza opcja.

Jeżeli w samochodzie masz pełną wiązkę 13 pin, to po podłączeniu samochodu do przyczepy na tym przewodzie powinno się pojawić 12V. Jeżeli tak, to ja oprócz zabezpieczenia przewodu wtyczką bym dodatkowo zaizolował ją taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznie odpowiedzieć się nie da. W/g mnie trzeba "pójść" po kablu i sprawdzić gdzie jest jego drugi koniec. Wtyczka - nie piszesz jaka -(230v ?)sugeruje, że coś tym kablem było zasilane, ale co to musisz sam sprawdzić. Nie da się postawić diagnozy na odległość. To jakaś samoróbka, a może coś wie na ten temat poprzedni właściciel.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten przewód idzie do wtyczki 13 pin, jeżeli w przyczepie masz zamontowany akumulator. Jak montujesz aku, to musisz wypiąć przewody idące z tego zasilacza do samochodu i je zaizolować (tutaj wtyczka) lub stosujesz przekaźniki, by pozostawić sobie opcję zasilania przyczepy z samochodu. Tutaj prawdopodobnie jest pierwsza, prostsza opcja.

Jeżeli w samochodzie masz pełną wiązkę 13 pin, to po podłączeniu samochodu do przyczepy na tym przewodzie powinno się pojawić 12V. Jeżeli tak, to ja oprócz zabezpieczenia przewodu wtyczką bym dodatkowo zaizolował ją taśmą izolacyjną.

To może być trafna diagnoza, akumulator dokładałem wraz z mooverem miesiąc temu, zatem spróbuję dowiedzieć się czegos w firmie, gdzie go montowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 12:08, xluc napisał:

To może być trafna diagnoza, akumulator dokładałem wraz z mooverem miesiąc temu, zatem spróbuję dowiedzieć się czegos w firmie, gdzie go montowali.

To jest napewno trafna diagnoza. Mam to samo i to dzięki Ibuster, dokładałem aku i też wypiąłem te przewody. Ale chce to zrobić kiedyś aby działało zasilanie z aku auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Teodor2424 napisał:

Ale chce to zrobić kiedyś aby działało zasilanie z aku auta. 

Nie wiem, czy gra jest warta świeczki. Ja zamontowałem przekaźniki i nigdy z nich nie skorzystałem (oprócz testów). Tak więc pierw protestuj aktualne rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.