Skocz do zawartości

Dethleffs Jubilar do odratowania


kobza28

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początku chciałbym przywitać doświadczonych kolegów.

Nieco przypadkowo nabyłem w dobrej cenie ww. przyczepę i chciałbym podłapać bakcyla. Napotkałem jednak na kilka problemów z jej stanem. 

Fragment podłogi przy drzwiach praktycznie nie istnieje. Czy podejrzewacie skąd mogła się dostawac woda i czy w tym przypadku naprawa "od wnętrza" przyczepy nie będzie lepszym rozwiązaniem?

Zdobyłem grubą sklejkę i chciałbym wstawić łatę w miejsce przegnitej podłogi. Wiem, że to niezgodne ze sztuką ale ograniczają mnie brak prądu w miejscu gdzie stoi przyczepa oraz fundusze.

Kolejnym problemem jest przeciekający dach przy ścianie w rogu na prawo od drzwi. Od razu jak to zauważyłem nakryłem dach plandeką. Tam zepewne trzeba będzie sćiagnąć listwę łączącą dach ze ścianą, oczyścić i nałożyć taśmę butylową. Nie byłem jeszcze na dachu, nie wiem w jakim stanie są listwy i kliny, czy znacie może miejsce gdzie mogę zakupic pasujące?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kobza28 napisał:

Zdobyłem grubą sklejkę i chciałbym wstawić łatę w miejsce przegnitej podłogi. Wiem, że to niezgodne ze sztuką ale ograniczają mnie brak prądu w miejscu gdzie stoi przyczepa oraz fundusze.

Dobrze, że wiesz, że niezgodnie ze sztuką.

3 minuty temu, kobza28 napisał:

Kolejnym problemem jest przeciekający dach przy ścianie w rogu na prawo od drzwi. Od razu jak to zauważyłem nakryłem dach plandeką. Tam zepewne trzeba będzie sćiagnąć listwę łączącą dach ze ścianą, oczyścić i nałożyć taśmę butylową. Nie byłem jeszcze na dachu, nie wiem w jakim stanie są listwy i kliny, czy znacie może miejsce gdzie mogę zakupic pasujące?

Bez dobrych zdjęć trudno coś doradzać.

Możliwe, że masz rację, ale możliwe, że przeciek jest w innym miejscu, wszystko kupisz w sklepach karawaningowych.

 

Zgnita podłoga i cieknący dach dobrze nie wróżą

skoro

5 minut temu, kobza28 napisał:

nabyłem w dobrej cenie ww. przyczepę

a jednak

6 minut temu, kobza28 napisał:

ograniczają mnie brak prądu w miejscu gdzie stoi przyczepa oraz fundusze.

to obawiam, się, że ta "dobra cena" może okazać się przekleństwem :(

oby Ci się udało

7 minut temu, kobza28 napisał:

podłapać bakcyla

a nie jakiegoś grzyba.

 

Pewnie nie czytałeś wątków remontowych, skoro pytasz gdzie kupić podstawowe rzeczy, polecam lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kobza28 napisał:

@filiper z założenia przyczepa miała pełnić funkcje spanka na działce ale ma wszystkie papiery i chciałbym spróbować tego do czego została stworzona.

Jak by nie było, eliminacja zacieków to raz, a usunięcie zgnilizny, próchna i grzyba to dwa. Dopiero jak to połączysz, to warto rozważać remont i dalsze bezpieczne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda aktualna sytuacja. Listwa narożna się podniosła z powodu zgniłych wkrętów. Strzałka czerwona zaznaczyłem miejsce gdzie występuje problem. Prawdopodobnie ta nieszczelność spowodowała przegnicie podłogi przy drzwiach wejściowych. Problem z podłogą występuje jeszcze w jednym miejscu. Pozatym po zdarciu tapety widać zacieki widoczne na zdjęciach. Z zewnątrz występuje jeszcze rozwarstwienie które widać na którymś zdjęciu. Przyczepa została zakupiona za symboliczne pieniądze więc zostało trochę ma remont. Rozumiem, że trzeba wymienić wszystkie listwy? Macie jakieś specjalistyczne sklepy?

 

IMG20220815160730.jpg

IMG20220815160725.jpg

IMG20220815160558.jpg

IMG20220815160430.jpg

IMG20220815160414.jpg

IMG20220815154542.jpg

IMG_20220817_143111.jpg

IMG20220815172823.jpg

IMG20220815172816.jpg

IMG20220815172755.jpg

IMG20220815172739.jpg

IMG20220815172727.jpg

IMG20220815172700.jpg

IMG20220815172649.jpg

IMG20220815160717.jpg

IMG20220815154732.jpg

IMG20220815154638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim zdjęciu widać taką czarną gumkę pod listwą alu,

pod tą gumą jest butyl - i to jego musisz wymienić a nie całą listwę, ale zanim dasz nowy butyl to sadząc po fotkach wiele czasu i kasy poświęcisz na wymianę drewna w ścianach dachu i podłodze...

w zasadzie musisz zbudować od nowa spory kawał tej przyczepy....... i chyba zlecenie tego serwisowi nie będzie ekonomicznie opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 14:43, kobza28 napisał:

Rozumiem, że trzeba wymienić wszystkie listwy? Macie jakieś specjalistyczne sklepy?

Listwy drewniane u stolarza albo w markecie.

Listwy aluminiowe raczej do odzysku i reszta jak pisał @maniacs99

Rozbiórkę rób na raty co by się przyczepą nie złożyła na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.