Skocz do zawartości

szpilki/śledzie


Michał Konopka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te wkręcane szpilki z Obelinka. Kupowałem to na wyjazdy zimowe do zmarzniętej i twardej gleby. Nie do końca sprawdziło mi się, bo niestety w kamienistym, żwirowym, zmarzniętym podłożu nie dało się tego wkręcić.
Na twarde np. Chorwackie podłoża do przymocowania nogi markizy może się przydać. Pasów sztormowych tym bym nie łapał - znaczy nie zaufał bym. To bardziej pełni funkcję - szpilki dla leniwych.
Z wkrętem ciesielskim tego bym nie porównywał. Inny skok i zaostrzenie. O ile we wkrętach do mebli, prac budowlanych itp. jestem za torxem, to przy wkręcaniu tych szpilek w ciężkich warunkach łep sześciokątny bardziej się sprawdza. No ale pierwszym momencie też uważałem że torx byłby lepszy.

 

IMG_20240624_200656.jpg

IMG_20240624_200702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Długie wkręty ciesielskie lub grube śruby z gwintem do drewna z łbem sześciokątnym i lekko za duża podkładka, ale tak aby nie przeszła przez łeb. Na twarde odłoże idealne bo możesz przywalic młotkiem, wkręcic kluczem, a sprężynę zaczepaiasz o podkładkę - przetestowałem na twardym kamienistym podłożu w CRO...plus tego jest takki, ze nie wyciągasz tego jak śledzi tylko wykręcasz z podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych wkrętów z Obelinka do przedsionka, nigdy nie miałem problemów z ich wkręceniem w żwirowe czy kamieniste podłoże, jestem z nich bardzo zadowolony. Do pasów sztormowych stosuję wkręty ciesielskie 40cm, póki co jeszcze nie poległy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2024 o 17:15, czyś napisał(a):

Wkrętarka raczej nie da rady,

da radę, nowsze bezszczotkowe modele dają radę. mam taki, ma ponad 90 niutków. Na oststnim ustawieniu nie potrafię jej utrzymać - wyrywa ręce. Wkręty 10x300mm  wkręcała w belki jak złoto, w górski, pełen kamieni grunt też jak w masełko.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc najnowszy mocny sprzęt, przypuszczam że wiertarkowkrętarka, w wersji bezszczotkowej, to tak, da radę na luziku. Dobra wiertarkowkrętarka z silnikiem szczotkowym (np. Metabo) to będzie moment miękki cirka 20-25Nm, "na twardo" 40-50Nm, i też powinna uciągnąć, ale na styk. Zwykła wkrętarka na szczotkowcu ma zwykle nie więcej niż połowę z tego ostatniego, dlatego lepiej mieć np. grzechotkę żeby dociągnąć.

Ale rozumiem kolegę, git wkrętarka to jest coś, czym facet po prostu musi się pochwalić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.