Skocz do zawartości

Wieszak na pranie


Piotrekm13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie znalazłem nigdzie odpowiedniego tematu, więc zakładam nowy.

Chodzi konkretnie o wieszak na pranie rozpinany pomiędzy uchwytami (rączkami) do ustawiania przyczepy. Czyli takie dwie deseczki wkładane w te uchwyty, między którymi rozpina się sznurki. 

Chciałbym sobie coś takiego wyciąć z kawałka deski, ale chciałbym najpierw zobaczyć, najlepiej kilka różnych rozwiązań zanim zacznę ciąć. Jak wiemy zrobić coś nie problem, ale później okazuje się, że można było zrobić coś jeszcze lepiej, poprawić kształt itp.

Jeśli ktoś ma takie coś to prosiłbym o zbliżenie (zdjęcie) pokazujące kształt deseczki. 

Ewentualnie inne pomysły jak sprytnie rozpiąć linki również mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze co do suszarki, w poprzedniej hobby mialem ten patent z deseczkami między rączkami, świetnie się to sprawdzało. Jak kupiłem LMC to kupiłem taką suszarkę, też jestem bardzo zadowolony, lekka, pojemna i wygodna

 

https://allegro.pl/oferta/turystyczna-suszarka-na-pranie-do-przyczepy-haba-11594127625

 

tylko ja wtedy płaciłem coś 170, teraz z ceną widzę odlecieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

ekstremalnie lekka, ekstremalnie kompaktowa, ekstremalnie karawaningowa suszarka:

c60194f4dd88d64eff2511f53097ff86.jpg

jeszcze zapomniałeś dodać, że ma funkcję łatwej ekspozycji na stronę nasłonecznioną i opcję natychmiastowej ochrony całego prania przed deszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałeś dodać, że ma funkcję łatwej ekspozycji na stronę nasłonecznioną i opcję natychmiastowej ochrony całego prania przed deszczem

Dokładnie zapomniałem, a przecież noszę pod daszek i w poszukiwaniu słońca. Potwierdzam ma!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na codzienne przepierki gaci i skarpet dla małej załogi wystarczy wersja ekstreaminimum:

image.png.86120e759a825bdf06318cadcfd094d5.png

Ja nie lubię gratów wozić i zawsze mam linkę do prania ze sobą

Ostatni jednak żadnego drzewa nie miałem w pobliżu parceli i wiązałem między nogami markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że kupić każdy jeden potrafi, a ja wolę być bohaterem w swoim domu. Co do tych rozkładanych to jak się kupi porządną to kosztuje i waży (mam dwie). A jak coś lekkiego i taniego to mi ostatnio jednego urlopu nie przeżyło. No i zawsze zajmuje miejsce.

@filipert to do skarpetek mam, ale u mnie najczęściej wieszamy "gdzie się da" wilgotne ręczniki z plaży. Czasami ewentualnie pranie wyprane i odwirowane w pralce w sanitariatach.

@jacekzoo dzięki za link. Szukałem, ale tego nie widziałem. Chodzi mi najbardziej o wersję "deseczkową" bo już widziałem parę razy, ale zawsze zapomniałem się bliżej przyjrzeć. Fajne bo praktycznie nie zajmuje nic miejsca (dwie deseczki i sznurek)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekm13 bo deseczki są super, ja miałem na 3 sznurki. W LmC nie chciało mi się z tym bawić, poza tym przednie rączki ma 50-70cm od krawędzi budy, strasznie wielkie musiałyby być i grube żeby przy tej długości trzymały sztywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

@Piotrekm13 bo deseczki są super, ja miałem na 3 sznurki. W LmC nie chciało mi się z tym bawić, poza tym przednie rączki ma 50-70cm od krawędzi budy, strasznie wielkie musiałyby być i grube żeby przy tej długości trzymały sztywność

Dokładnie, u mnie rączki blisko brzegu, dzisiaj może coś przytnę jak znajdę czas.

Uprzedzając komentarze o urwaniu rączek i wyrwaniu ściany to celowo zrobię nie więcej jak dwa sznurki, żeby żona się nie rozpędzała z praniem. ;) Przyczepka nie za długa, więc nie będą to wielkie ciężary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

W LmC nie chciało mi się z tym bawić, poza tym przednie rączki ma 50-70cm od krawędzi budy, strasznie wielkie musiałyby być i grube żeby przy tej długości trzymały sztywność

A co powiesz na moje rączki?

image.png.c243bd2c0325f2585139a4ec6718762d.png

Ponieważ nie ma tu opcji deseczek, Hymer wymyślił fabryczny "pałąk na pranie" ;)

image.png.4a50fb7f7fdd0b61e7f752d181b6a936.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że kupić każdy jeden potrafi, a ja wolę być bohaterem w swoim domu. Co do tych rozkładanych to jak się kupi porządną to kosztuje i waży (mam dwie). A jak coś lekkiego i taniego to mi ostatnio jednego urlopu nie przeżyło. No i zawsze zajmuje miejsce.
[mention=19958]filipert[/mention] to do skarpetek mam, ale u mnie najczęściej wieszamy "gdzie się da" wilgotne ręczniki z plaży. Czasami ewentualnie pranie wyprane i odwirowane w pralce w sanitariatach.
[mention=22353]jacekzoo[/mention] dzięki za link. Szukałem, ale tego nie widziałem. Chodzi mi najbardziej o wersję "deseczkową" bo już widziałem parę razy, ale zawsze zapomniałem się bliżej przyjrzeć. Fajne bo praktycznie nie zajmuje nic miejsca (dwie deseczki i sznurek)
 
 

Dlatego podałem Ci produkt premium specjalnie skrojony na miarę, pasujący do wrzucenia do kanapy lub wsunięciu za szafkę. Drugi sezon katowana w terenie.

Wrzuciłem przy okazji bo innym się może przydać, ja nie lubię dodatkowych gratów ale ten jest tak filigranowy i kompaktowy, że nie zastanawiałem się nawet przez chwilę.

Właśnie się zorientowałem o ile mniej roboty mama rozwieszonej sznurka.

Oczywiście jak było wspomniane wcześniej wspieramy się czasami za pomocą ośmiorniczki.

9a1f011daa7dcc58ada2528105047ee3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, witus napisał:

Dlatego podałem Ci produkt premium specjalnie skrojony na miarę, pasujący do wrzucenia do kanapy lub wsunięciu za szafkę. Drugi sezon katowana w terenie.

Wrzuciłem przy okazji bo innym się może przydać, ja nie lubię dodatkowych gratów ale ten jest tak filigranowy i kompaktowy, że nie zastanawiałem się nawet przez chwilę.

Właśnie się zorientowałem o ile mniej roboty mama rozwieszonej sznurka.

Oczywiście jak było wspomniane wcześniej wspieramy się czasami za pomocą ośmiorniczki.

No właśnie, dodatkowe graty, a u mnie deficyt miejsca. Deseczki wrzucę gdziekolwiek, a na taka suszarkę trzeba planować miejsce. Wiozłem podobna, trochę większą w bagażniku samochodu przysypana gratami, więc ucierpiała. 

W przyczepie schowki w kanapach raczej zajęte, ewentualnie na przyszłość się przyjrzę wymiarom czy do szafy wejdzie. Ale na juz i tak zakładam deseczki, a ta do zastanowienia na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.