Jump to content

Dubrownik- campigi.


Recommended Posts

Szukam campingu dobrego dla przyczep w okolicach Dubrownika. Chodzi mi o dobry wjazd i stanowiska . Traktuje pobyt tam raczej jako baze wypadową do zwiedzenia Dubrownika. A może ktoś poleci też fajny camping dla przyczep w okolicach Orebicza/ jako pobytowy / Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

witam ja też sie wybieram w te okolice we wrześniu i wybrałem Camping:

http://campmaleciste.com/index.php/component/option,com_zoom/Itemid,31/PageNo,3/catid,2/

 

Małe Ciste może nie jest w okolicach samego Dubrovnika ale jak baza wypadowa jest ok!

 

Ja będe na campingu Kalac na Korculi. / byłem tam w zeszłym roku i było ok/. Miłych wakacji a może ; do zobaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Byłem w ubiegłym roku w grudniu, więc kempingi były nieczynne, ale za Dubrovnikiem, jakieś 6 km jest ładny kemping, całkiem niedaleko od morza, jakieś 400 m. Cały w drzewach, wyglądał sympatycznie. My mieliśmy to szczęście, że z braku turystów nocowaliśmy w porcie, 2 metry od morza :piwo: Po przeciwnej stronie morza rozpościera się widok na spore góry. Weszliśmy tam....i było warto. Jest tam nieczynne przejście graniczne, widoki fantastyczne. Nie mam przy sobie mapy, ale to była kolejna miejscowość za Dubrovnikiem na południowy wschód.

 

W miejscowości Orebic, a właściwie ze 3 kilometry za jest kemping nad samą zatoką. Miejsce piękne, nazwy kempingu oczywiście nie pamiętam, ale są wyraźne drogowskazy. Oczywiście w grudniu też był nieczynny. Z tego kempingu mieliśmy bliziutko do szlaku na górę św.Iliję (jakieś 950 m npm) Tam trzeba wejść obowiązkowo. Miałem tam niesamowitą przygodę z osłami, które znalazły się, jakby wyrosły spod ziemi, niemal przy wierzchołku góry. Było ich około 15 i chyba były dzikie. W okolicach Orebic jest wiele winnic. Warto spróbować i kupić kilka antałków.

Link to comment
Share on other sites

W rejonie Dubrovnika jest kilka kempingów, o różnym standarcie i położeniu - niestety osobiście z żadnegoz nich nie korzystałam.

 

1) kemping SOLITUDO http://www.camping-adriatic.com/solitudo-camp-dubrovnik/ - osobiście nie byłam więc ciężko mi napisać opinię na jego temat. Kemping położony jest w rejonie miasta więc zwiedzanie miasta na wyciągnięcie ręki.

 

2) kemping POD MASLINOM http://www.orasac.com/index_pol.htm warto zajrzeć na forum cro.pl gdzie pod tym haslem znajdzie się wiele opinii na temat tego miejsca.

 

3) kemping TRSTENO http://www.trsteno.hr/camping.htm - maly kemping, nie wiem jak z ustawieniem przyczepy, zejście do morza strome gdzie brak plazy zwirkowej, tylko kamienista plaża i od razu głeboko. nigdy tam nie zatrzymywalismy się ale byliśmy zwiedzać i nieco się poplażować :jump:

 

4) kempingi w miejscowości Slano:

http://www.kampmaslina-du.hr/#slano

http://camp_bambo.phpnet.us/

 

niestety nie widziałam tych kempingów - moje wspomnienie ze Slano to płytka zatoka, czego osbiście nie lubię w HR

 

5) kempingi za Dubrovnikiem w kierunku Molunat:

 

- http://campkupari.com/

- http://www.campingkate.com/

- http://autocamp-monika.netfirms.com/index.htm

 

Ja osobiście zawsze korzystałam z kempingu RUDINE w Orasac'u - niestety kemping już nie istnieje :piwo: Można też wybrać sobie na miejsce bazowe płw. Peljesac.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Właśnie wróciłem z Czarnogóry a w drodze powrotnej zaliczyliśmy Dubrownik i okolice.

Koło Dubrownika jak już moi poprzednicy pisali jest kilka kempingów, w żadnym jednak nie znalazłem wolnego miejsca. Na szczęście w odległości ok. 20km przed Dubrownikiem znalazłem parking z ławeczkami, WC i plażą z przyjemną knajpką i zatrzymaliśmy się tam na 3 dni aby zwiedzić Dubrownik i dokładniej zwiedzić Kotor (w moim odczuciu piękniejszy od Dubrownika)

Jeśli będą potrzebne jakieś info. to nr tel. 608 061 335

Paweł

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam serdecznie.

 

Planujemy tydzień na kempingu SOLITUDO. Czy ktoś coś może powiedzieć na jego temat? Interesuje mnie też dojazd do centrum Dubrownika - jakieś autobusy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by ink_s (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jeżeli znasz i chcesz Orebić, to Camp Perna,  a w okolicy jest wiele kempingów Bywałem tam wiele razy w ubiegłych latach.  Teraz podobno się trochę zmieniło,  teren poszedł pod Mobi Homy.http://www.club-adriatic.hr/en/camp-perna/

Link to comment
Share on other sites

Mieszkaliśmy w Dubrowniku na Solitudo  http://www.camping-adriatic.com/solitudo-camp-dubrovnik. Fajny camping. Dojazd pod bramę  Starego Miasta prawie spod campingu za grosze klimatyzowanym autobusem. Nawet szkoda było ruszać samochodu bo znaleźć wolne miejsce na parkingu graniczy z cudem. Poza tym a autobus zapłacisz dużo mniej niż za parking. Nie pamiętam cen ale na ich stronie znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...