Skocz do zawartości

Czy ktoś sprowadzał samodzielnie przyczepę z UK?


rysiu200

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie w Polsce się nie wytłumaczysz z niczego ale jak chcesz zaryzykować to musiałbyś kupić w UK przyczepe myknąć do Polski wykupić ubezpieczenie na nr. vin i teoretycznie powinno się udać aczkolwiek miśki mogą się doczepić o przegląd i rejestracje ale najważniejsze oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w Polsce się nie wytłumaczysz z niczego ale jak chcesz zaryzykować to musiałbyś kupić w UK przyczepe myknąć do Polski wykupić ubezpieczenie na nr. vin i teoretycznie powinno się udać aczkolwiek miśki mogą się doczepić o przegląd i rejestracje ale najważniejsze oc

 

Chyba sie da ubezpieczyc w UK przyczepe? Watpie, zeby Angole nie mialy ubezpieczen..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu200, bardzo ładny pojazd, jednak już dość długo jest na Allegro, ciekawe dlaczego? :ok:

 

Dlugo? :-( Hm... A ktos z grupowiczow ogladal w realu?

 

Może być długo, bo przyczepy tej długości i o takim DMC nie cieszą się szczególnym popytem i nie są zbyt popularne. Ja znam tylko jednego forumowicza (Adam - pozdrawiam Cię serdecznie :ok: ), który ma taki "hotel" na kółkach. A to Hobby jest zbyt nowe i za drogie, żeby ktoś go postawił na działce jako domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, kiedy jedziesz moze i ja bym sie przejechal

 

jesli tylko znajde interesujacy mnie model ktory na zdjeciach bedzie wygladal przyzwoicie a kolega mieszkajacy na wyspach pokwapi sie i pojedzie to obczaic i stwierdzi ze warto to brac... to jade natychmiast :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

No więc wyszło szydło z worka i wreszcie złapałem o co dokładnie tu chodzi, w tych ogłoszeniach podejrzanie tanich. Wysłalem maila do jednego ogłoszeniodawcy i odpisała mi, że aktualnie nie jest w UK, ale ze shipping company moze mi wyslac przyczepe do domu. Zreszta nie cche mi sie tlumaczyc, sami przeczytajacie:

"Hi,

I have many clients interested to buy the caravan. If you want to buy my caravan you have to send the money trough Money Gram service to a relative/friend of yours who is located in UK. When the payment is made you will send me the scanned paper from Money Gram. I ask you this because i must be sure that you want to buy the caravan and to see that you have all the money. After i will check and i will see that the transfer is made i will start the shipping immediately. The delivery time is 2 days; the caravan will be delivered at your home address and you will have 5 days to inspect and test it. If you will decide to keep it you will go at Money Gram and you will change the transfer to my name and address so i will be able to take the money. If you decide not to keep the caravan, the shipping company will take it back from you. Tell me if you are agree or not because I have other buyers who want the caravan.

I wait your email back soon!

 

Ciekawe, co? Wczesniej dowiedzialem sie, nie ma szans obejrzec przyczepy, tylko oni ja wyślą. To dobre.

Nie wiem co to Money Gram, wiec wszedlem na ich strone i tam info o oszustwach:

 

"Bądź szczególnie ostrożny, jeśli otrzymasz którąś z poniższych wiadomości lub przesyłek:

Prośba od nieznajomej osoby o wysłanie pieniędzy do znajomego lub krewnego na dowód działania “w dobrej wierze” - uczciwe transakcje nie są zawierane w ten sposób. Otrzymasz informację, że w razie wysłania pieniędzy w imieniu znajomego dana osoba nie będzie mogła podjąć pieniędzy. Nie jest to prawda. Oszuści często posługują się fałszywą tożsamością, aby podszyć się pod kogoś innego.

 

• Korzystanie z usługi przekazu pieniężnego MoneyGram®. Dla wygody klientów niektóre transakcje wysyłane w określone miejsce mogą zostać odebrane w innym kraju. Nie powinieneś jednak z góry zakładać, że przekaz pieniężny jest bezpieczny, ponieważ określiłeś kraj dla danej transakcji. Jeśli odbiorca może być zidentyfikowany na zdjęciu i zna odpowiednie informacje o transakcji i osobie wysyłającej, wtedy nie jest konieczne podawanie numeru referencyjnego lub odpowiedzi na pytanie sprawdzające w czasie odbioru. Przy wysyłaniu pieniędzy bądź ostrożny, komu je wysyłasz i nie ujawniaj szczegółów swojej transakcji oraz nie ufaj osobom, które chcą, abyś wysłał im (lub komuś innemu) pieniądze z weryfikacją w postaci pytania sprawdzającego."

 

A wiec mając scan przekazu na naszego zaprzyjaźnionego znajomego, oszust jest w stanie odebrac kase.

Żeby bylo śmieszniej, oszust przesłal zdjecia jakiejś innej przyczepy, a my caly czas rozmawialismy o Hobby 640. Widac juz nie kontroluje co do kogo wysyla i gdzie zamieszcza ogloszenia, ale wykazal sie glupota, bo w pierwszym mailu do niego/niej wyslalem link do ogloszenia o ktore mi chodzi, wiec nawet nie sprawdzil.

 

Ponadto znalazlem strone:

http://www.caravans4buyers.com/caravansales.html

Gdzie takie przyczepy kosztuja w okolicy 10tys GBP, a nie 3 tys.

 

Wot i tyle w temacie tanich przyczep w UK..! Dobre, co?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nieźle rozpatrzyłeś sprawę. Bardzo ciekawy ten angielski mail. Dobrze, że sprawdziłeś Money Gram, bo i nie tylko w sprawie przyczep można się nabrać. Jednak nasi forumowicze nie kupią przyczepy nie powąchawszy jej przedtem więc chyba nikt z naszych nie dałby się nabrać.

Dla Ciebie :ok: za perfekcyjne wyjaśnienie sprawy. Koledzy uważajcie komu i za co dajecie pieniądze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje z tymi ogloszeniami...ale okazje tez sa, w anglii sa bardzo wysokie oplaty za "przechowanie" przyczepy poza sezonem - jesli ktos mieszka w duzym miescie to ciezko mu coklwiek tak duzego w centrum ulokowac wiec wynajmuje haal i tam trzyma... duzo osob rezygnuje z przyczepy teraz i sprzedjae aby nie placic przechowalni - z regoly pomiejszaja kwote sprzedazy o koszt przechowania przyczepy aby szybciej sprzedac i swobodnie myslec cala zime co kupic nowszego trzymajac kase w rece...

 

tak wiec jak pisalem wczesniej jade przez niemcy do uk obczaic modele z ogloszen - w anglii sa jednak przyczepy duzo tansze gdyz jest cyrk z ich sprowadzeniem i angole o tym wiedza... nasi handlarze tez dlatego maja na tym bitke 200% :ok:

 

ale jak to mi powiedziano - tanio mozna przyczepe kupic tylko na dwa sposoby - bezposrednio z pola kempingowego lub na ulicy gdzie stoi jakas przyczepa z kartka "for sale"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.