Skocz do zawartości

uchwyt rowerowy


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zamontować uchwyt rowerowy na dyszlu. Ponieważ mam kłopot z wyważeniem chciałbym zamontować uchwyt który montujemy na dach samochodu. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, ZdzislawW napisał:

Potrzebuję zamontować uchwyt rowerowy na dyszlu. Ponieważ mam kłopot z wyważeniem chciałbym zamontować uchwyt który montujemy na dach samochodu. Co o tym sądzicie.

Co w ten sposób zyskasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kilogramy, dostęp do bakisty gdy nie wiozę roweru.

 

To kup bagażnik składany. Będziesz miał taki sam dostęp do bakisty. No i będziesz mieć bezpieczne i homologowane rozwiązanie, a nie byle co. Zresztą nie sądze aby 2 porządne bagażniki rowerowe były dużo lżejsze od dedykowanego bagażnika na dyszel. No chyba, że celujesz w jakiś bagażnik typu "blaszka" z hipermarketu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę rowery na dachu .Potrzebuję raz na jakiś czas przewieźć jeden rower, każdy kilogram się liczy więc improwizacja. Dlaczego uważasz ,że to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZdzislawW napisał:

Potrzebuję zamontować uchwyt rowerowy na dyszlu. Ponieważ mam kłopot z wyważeniem chciałbym zamontować uchwyt który montujemy na dach samochodu. Co o tym sądzicie.

Wożę już tak od  kilkunastu lat rower na szynie montowanej do belek dachowych i nic się dzieje. Ma go przykręconego do ramy na dwóch śrubach .

Edytowane przez Robert72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał:

Na dach samochodu polecam rynienki na rowery tylko Thule, kup nawet używki które będą służyć latami .

Ja bardziej polecam mont blanc, moim zdaniem lepsze od thule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ja bardziej polecam mont blanc, moim zdaniem lepsze od thule

Nie wiem czy lepsze bo nie mailem , ale od lat używam różnych bagażników Thule .

W Thule po założeniu roweru dokręcania mocowanie na dole bagażnika , nie musisz stawać na progu ani wyciągać rąk do góry. Kolejna rzecz to cena , Thule jest tańszy , pomijam wygląd bo to kwestia gustu ale dla mnie MB wygladą po porostu brzydko i niezgrabnie przez podstawę przedniego koła

 

0E1F9861-2CC0-4DA4-99AC-383F0C48486A.jpeg

D770E22B-69DD-4B16-A9CA-B1BC9CCA182D.jpeg

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz że thule łapie ramę ,,góra dół,, i linki które idą pod ramą ją rysują, MB łapie po bokach

 

48 minut temu, Dodi napisał:

dla mnie MB wygladą po porostu brzydko i niezgrabnie przez podstawę przedniego koła

Zgoda, wygląd to jedno, ale ta podstawa jest po to, że stawiasz rower i…. Stoi, na spokojnie bez podtrzymywania drugą ręką sobie go zapinasz. 
 

trzecia rzecz, MB ma tak dużą regulację, że zapinałem na niego malutki rower biegowe do dwulatka, żaden inny uchwyt tego nie potrafił (byłem z rowerkiem w sklepie i mierzyłem, który będzie najlepszy) 

50 minut temu, Dodi napisał:

Thule po założeniu roweru dokręcania mocowanie na dole bagażnika , nie musisz stawać na progu ani wyciągać rąk do góry.

To na pewno zaleta, jednak jak ja montuję 4 rowery na wyższym aucie, typu citroen c4 GP to te środkowe i tak muszę wrzucić stojąc na stopniu, także w moim wypadku nie ma to znaczenia

51 minut temu, Dodi napisał:

Thule jest tańszy

No tu faktycznie z ceną pojechali, ja co prawda parę lat temu kupowałem, bo 5, ale za 4 szt MB zapłaciłem 1200zl. Wtedy cena najwyższego modelu thule była taka sama jak tego MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.