Skocz do zawartości

uchwyt rowerowy


ZdzislawW

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, borek6 napisał:

Jednak częściej pewnie będę woził boks i wtedy nie chce mi się tej gumy wsuwać i wysuwać przy każdej zmianie.

Jesli nie masz belki w stylu wingbar to bedzie ok, ja musialem niestety wymienic na mocowanie T jak zmienilem belki ktore mialy chyba 65mm. Wtedy obejmy juz nie dawaly rady. Natomiast z perspektywy przechowywania bagaznikow np na zime to wieksze prawdopodobienstwo ze pogubisz obejmy, bo one sa luzem w tych stopach mocujacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam oryginalne belki Skody, nie wingbary.

Gumę wyciągacie na czas mocowania bagażnika?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak gumy mam pocięte i uzupełniam wolne miejsca. Do Boksa też kupiłem mocowanie T. Szybciej, elegancko, ciszej i nie ma problemu z szerszymi belkami.

 

Przy bagażnikach powinny być oba typy mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał:

Mam oryginalne belki Skody, nie wingbary.
Gumę wyciągacie na czas mocowania bagażnika?

Ja zawsze wyciągałem gumy w przeróżnych autach i bagażnikach jakie miałem, w Kodiaqu też, nigdy nie chciało mi się docinać tych gum odpowiednio, żadnych negatywnych konsekwencji, typu jakieś gwiżdzenia większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie uchwyty już na aucie. Zamówiłem oryginalne Skody, które tak faktycznie są uchwytami Thule, nie wiem tyko czy model Freeride 530 czy 532. Ale wyglądają solidnie i solidnie trzymają rower

54a65bfba0da10b1dfdda04fbbd8f28d.jpg

7fa5ad2d96ac0598b718b1daebda8d65.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uchwyty już na aucie. Zamówiłem oryginalne Skody, które tak faktycznie są uchwytami Thule, nie wiem tyko czy model Freeride 530 czy 532. Ale wyglądają solidnie i solidnie trzymają rower

 

54a65bfba0da10b1dfdda04fbbd8f28d.jpg&key=e6c92047809fe41ce11269765042daa13a4274b2112e4b103f013215a293b6b0

 

7fa5ad2d96ac0598b718b1daebda8d65.jpg&key=ef340e42f5c74f156376024d0a17a4cfa08b46b3d998cf69aa24084f74cab486

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To wygląda tak samo jak te moje, czyli Thule 532. Masę kilometrów z tym przejechałem. Nic złego się nie dzieje.

 

Jedna rada. Jak jedziesz z nimi na pusto to zaczepiaj paski w te klamerki. Bo kiedy paski są luźne to potrafią w czasie jazdy "dziobać" po dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]jacek00 [/mention]zastanawiałem się właśnie czy ich nie ucinać ale potem zauważyłem ze od dołu idzie je wsunąć w specjalne otwory. No i jak na Thule sygnowane marką auta to cena myśle wręcz bardzo dobra - 270 zł sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]jacek00 [/mention]zastanawiałem się właśnie czy ich nie ucinać ale potem zauważyłem ze od dołu idzie je wsunąć w specjalne otwory. No i jak na Thule sygnowane marką auta to cena myśle wręcz bardzo dobra - 270 zł sztuka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nic nie ucinaj bo raz że zrobią Ci się ostre krawędzie, a dwa że rowery potrafią mieć grube opony. W tym roku mój syn ma nowy rower i paska już nie włożę do tego otworu poniżej.

A cena bdb. Ale pomyśleć, że jakieś 3 -4 lata temu ja te bagażniki kupowałem poniżej 200 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.07.2022 o 22:31, borek6 napisał:

Zamówiłem oryginalne Skody, które tak faktycznie są uchwytami Thule, nie wiem tyko czy model Freeride 530 czy 532. Ale wyglądają solidnie i solidnie trzymają rower emoji106.png

Ta są 532, różnica między 530 a 532 to kolor, 530 są całe czarne. Będziesz zadowolony. O paskaach juz Ci @jacek00 napisał. W zestawie powinny być też kawałki przezroczystej, gumowatej taśmy - trzeba je nakleic tam, gdzie uchwyt spotyka się z podłużną ramą gdy jest złożony, nie obija wtedy ramy i nie halasuje.

Ceny budżetowych uchwytów thule ostatnio oszalały...

W dniu 26.07.2022 o 10:34, jacek00 napisał:

cena bdb. Ale pomyśleć, że jakieś 3 -4 lata temu ja te bagażniki kupowałem poniżej 200 zł

Otóż to. Sam mam 2 szt Freeride 532 od 6 lat i jestem bardzo zadowolony. Nic złego się nie dzieje, nic nie koroduje, wyglądają jak nowe a przejeździły na dachu dziesiątki tysięcy kilometrów. Płaciłem wtedy za 2 szt. ok 350 zł... Dziś dokupiłem kolejny, ale już nie thule, tylko thule, ale z logo Volvo :D Dokladnie jest to Proride 598, ale różni się tym, że tam gdzie jest napis Thule jest napis Volvo :D Do tego kosztował 575 zł, a najtańszy Thule znalazłem za 600 zł... Jego cena o dziwo niewiele się zmieniła od czasów, gdy Freeride kosztował po niżej 200 zł :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dojechałem bez problemu na urlop do Francji, rowery pięknie się trzymają na dachu, sztywno i nawet jest z nimi dość cicho.

Nalepki w zestawie były, są nalepione w odpowiednie miejsca

a7191da1f448071b07996e9b5492e5fa.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.