Skocz do zawartości

Wymiana uszczelnień LMC 2006r


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, golob napisał:

A tego rozejścia nie było widać przy założonych listwach?

Wydaje mi się, że nie. Może było pęknięte, a rozlazło się po zdjęciu listew. 
 

dla mnie najważniejsze, że ściany są suche, woda nie zdążyła wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, filipert napisał:

No bo to tylko uszczelka i choć nazwa na to wskazuje, to nie jej rola ?

@filipert masz w zupełności rację. tylko chodzi o to, że jak uszczelka z biegiem lat ma już dość, to może być podobnie z butylem pod spodem, a wtedy już prosta droga do przecieków. U mnie poprawiłem całość zanim coś zaczęło się dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Relacja słaba ;)

A tak się starałem ?

 

za bardzo nie ma co tu relacjonować, ściąga się klin, odkręca listwę alu, ściąga gume, czyści butyl i składa w odwrotnej kolejności. U mnie o tyle łatwiej, że miałem nową uszczelkę z nałożonym butylem i nowy klin, bardzo plastyczne i łatwo się nakładało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zl /m poszło mi 22m. Plus 120zł klin

 

Nie wiem czy pisałem, ale s-camp stanął na wysokości zadania ? wszędzie gdzie się Dowiadywałem to mogą mi ściągnąć z LMC ale całą rolkę 50m plus 50€ przesyłka z niemiec. A w s-campie zamówili do siebie na stan rolkę, żeby mi sprzedać tyle ile potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem czy pisałem, ale s-camp stanął na wysokości zadania ? wszędzie gdzie się Dowiadywałem to mogą mi ściągnąć z LMC ale całą rolkę 50m plus 50€ przesyłka z niemiec. A w s-campie zamówili do siebie na stan rolkę, żeby mi sprzedać tyle ile potrzebuję

Dobrze wiedzieć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zl /m poszło mi 22m. Plus 120zł klin
 
Nie wiem czy pisałem, ale s-camp stanął na wysokości zadania wszędzie gdzie się Dowiadywałem to mogą mi ściągnąć z LMC ale całą rolkę 50m plus 50€ przesyłka z niemiec. A w s-campie zamówili do siebie na stan rolkę, żeby mi sprzedać tyle ile potrzebuję

Profi są. Ogarniali mi coś kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 10:54, golob napisał:

A tego rozejścia nie było widać przy założonych listwach?

Jak będzie dociśnieta listwą, to nie będzie widać, ani nie będzie tego rozejścia. Zdejmiesz listwę, na elastyczności butylu rozciągnie minimalnie listwę, która ze starości też twardnieje i jak każdy półeastyczny plastik, kurczy się z czasem. Śwaidczyłoby to tylko o tym, że butyl mimo lat zachował swoje właściwości, a uszczelka - aczkolwiek stwardniała - też zrobiła swoją robotę (chroniąc i dociskając butyl, i jako przekładka między butylem i listwą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, czyś napisał:

Śwaidczyłoby to tylko o tym, że butyl mimo lat zachował swoje właściwości, a uszczelka - aczkolwiek stwardniała - też zrobiła swoją robotę (chroniąc i dociskając butyl, i jako przekładka między butylem i listwą). 

@czyś dokładnie jak mówisz, w przeciwnym wypadku miałbym wilgoć w ścianach, a jej nie było- całe drewno co udało się zajrzeć pod blachę albo przez dziurki po wkrętach było żółte i suche. Niemniej jednak ile by jeszcze wytrzymało to ?? A tak mam spokój na następne kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

@czyś dokładnie jak mówisz, w przeciwnym wypadku miałbym wilgoć w ścianach, a jej nie było- całe drewno co udało się zajrzeć pod blachę albo przez dziurki po wkrętach było żółte i suche. Niemniej jednak ile by jeszcze wytrzymało to ?? A tak mam spokój na następne kilka lat

wkręty też jakieś z nierdzewni trzeba wymienić przy okazji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witus napisał:

wkręty też jakieś z nierdzewni trzeba wymienić przy okazji?

 

ja nie wymieniałem, w drewnie ładnie siedziały- nie przekręcały się i dobrze dociągały listwę. nie były pordzewiałe ani uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ciąg dalszy odszczurzania, miałem pęknięty zderzak, chcę go dać do pospawania i do polakierowania. Od razu wymienię uszczelkę/okapnik, z biegiem czasu jest bardziej plastikowa niż gumowa i łamie się od samego ruszania ?‍♂️ tutaj scamp też stanął na wysokości zadania i sprowadzili mi ori uszczelke. Myślałem, że bardziej problematyczne będzie ściąganie

 

479008E4-98F5-4D52-BE88-287DDAE40F3D.jpeg

F7F8AAD3-ECD3-46AD-9EA8-043DD5895994.jpeg

A5A5D194-E28D-4FAA-8D35-5D11AC767B4B.jpeg

20B5183A-8AC2-4722-ADE3-2424EC4B3689.jpeg

EA2B91D9-DF15-47A9-86E5-8C478CD6CDC9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.