Skocz do zawartości

Energoblock MK 240 / 8


MarAga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam w przyczepie energoblok MK  240 / 8 . Zamontowałem ostatnio Tv , podpinając się pod fabryczną wiązkę . Kiedy włączę oświetlenie nad zlewem , Tv gaśnie , kiedy wyłączę , startuje od nowa .  Czy energoblock jest za słaby ,  czy ...  ?          Może ktoś miał podobne zdarzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarAga napisał:

Witam . Posiadam w przyczepie energoblok MK  240 / 8 . Zamontowałem ostatnio Tv , podpinając się pod fabryczną wiązkę . Kiedy włączę oświetlenie nad zlewem , Tv gaśnie , kiedy wyłączę , startuje od nowa .  Czy energoblock jest za słaby ,  czy ...  ?          Może ktoś miał podobne zdarzenie .

Nikt sie nie rzuca z odpowiedzią, bo pewnie nikt nie wie o co chodzi.

15 godzin temu, MarAga napisał:

Zamontowałem ostatnio Tv , podpinając się pod fabryczną wiązkę

Napisz co to za "fabryczna wiązka"? Jakie napięcie?

Jakie napięcie zasila oświetlenie nad zlewem?

Energoblok dość stary więc nie sadzę, żeby tam była jakaś fabryczna wiązka do telewizora. Ja pewnie nie pomogę, ale może jak opiszesz dokładniej to inni wpadną co to może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 22:41, TomekKnaus napisał:

... scena jak w filmach Bareji hehehe

.... nie mogłem się powstrzymać !!!!

TOM

Słuchaj kolego noszący dupę wyżej niż głowę i myślący nią . Skoro zadałem pytanie , to raczej posiadam za dużej wiedzy , lub mam ją znikomą na ten temat . Ale widzę że nie dość że myślisz dupą to i pozjadałeś wszystkie rozumy . Nie wiem czy wiązka pod którą podpoiłem Tv jest istotna i napięcie w niej  , czy nie . Wiec pytam . Ale od Ciebie raczej się nic nie dowiem . Więc zachowaj Swój Sarkazm dla najbliższych .

W dniu 16.04.2022 o 12:59, Piotrekm13 napisał:

Nikt sie nie rzuca z odpowiedzią, bo pewnie nikt nie wie o co chodzi.

Napisz co to za "fabryczna wiązka"? Jakie napięcie?

Jakie napięcie zasila oświetlenie nad zlewem?

Energoblok dość stary więc nie sadzę, żeby tam była jakaś fabryczna wiązka do telewizora. Ja pewnie nie pomogę, ale może jak opiszesz dokładniej to inni wpadną co to może być. 

W przyczepie będę dopiero na wekend i posprawdzam , to co pisałeś . Jedyne co mogę napisać teraz to to , że wiązka najprawdopodobniej jest od oświetlenia , gdyż wychodzi w dachu . W wiszącej szafce , jest kratka wentylacyjna a za nią znalazłem wiązkę . Jak zmierzę jakie tam jest zasilanie to napiszę . Dzięki za zainteresowanie tematem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 21:45, MarAga napisał:

Zamontowałem ostatnio Tv , podpinając się pod fabryczną wiązkę

Nie wiem czy wiązka pod którą podpoiłem Tv jest istotna i napięcie w niej  , czy nie

znalazłem wiązkę . Jak zmierzę jakie tam jest zasilanie to napiszę

 

5 godzin temu, MarAga napisał:

nie dość że myślisz dupą to i pozjadałeś wszystkie rozumy

Nie dość że Geniusz, to jeszcze taki sympatyczny i kulturalny...

A czym Ty myślałeś, nie sprawdzając gdzie i w jakie napięcia się wpinasz? Zrobiłeś bilans energetyczny dla telewizora? - pokaż chociaż tabliczkę

Na tym forum ten energoblok był opisywany, przeczytałeś tamte wątki? Znalazłeś schemat energobloku i przeanalizowałeś go ze zrozumieniem?

Podchodzisz do tematu jak prawdziwy "dej" - "tylko frajerzy czytają instrukcje" a jakby coś nie wyszło to od tego są tu ludziki to mi naprawią.

 

Zapoznaj się z już istniejącymi wątkami, dodatkowo masz tutaj trzy pliczki, obejrzyj, przeanalizuj, przelicz, poczytaj o mostku Graetza i wtedy wróć

post-8228-0-70702500-1372379550.jpg

Dometic MK 240/8 Umbau - Stromversorgung / Autark - Installation -  Wohnwagen-Forum.de

https://www.bbatechniek.nl/sites/default/files/downloads/install/20178_installatiehandleiding.pdf

 

Miłego dnia :)

I wyjmij tego kija...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 03:56, piotrowin napisał:

Nie dość że Geniusz, to jeszcze taki sympatyczny i kulturalny...

A ja bym napisał gieniuś  i piszący bez sensu. np: "to raczej posiadam za dużej wiedzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15.04.2022 o 21:45, MarAga napisał:

Posiadam w przyczepie energoblok MK  240 / 8 .

 

Godzinę temu, MarAga napisał:

A więc. Niestety nie trafiłeś z pliczkami . Posiadam inny energoblok .

 

To zdecyduj się co Ty masz.
Ale przedtem zdejmij obudowę i zrób zdjęcie jeszcze raz.

 

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.