Skocz do zawartości

Renowacja przyczepy Kanus -Gdzie ?


kobe2002

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, filipert napisał:

Może już ktoś grzebał coś.

Szukaj w okolicy złotej raczki, jak to stacjonarka, to każdy z podstawowymi umiejętnościami technicznymi coś poradzi. A najprościej zwymiaruj i kup pod ten wymiar sklejkę którą przykręcisz od góry.

Niemniej koledzy mają rację, że istnieje niebezpieczeństwo przebywania w gnijącej przyczepie (pleśń, grzyby)

skas pomysl tego grzyba wam się wziął to nie wiem.Zreszta nie pytałem o grzyba ??

Dzięki za pomoc.Nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kobe2002 napisał:

skas pomysl tego grzyba wam się wziął to nie wiem.Zreszta nie pytałem o grzyba ?

 

A jak myślisz? Czemu podoga albo ściany gniją w przyczepie i czemu robi się takie próchno? Bynajmniej nie od tego, że buda jest sucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Może już ktoś grzebał coś.

Szukaj w okolicy złotej raczki, jak to stacjonarka, to każdy z podstawowymi umiejętnościami technicznymi coś poradzi. A najprościej zwymiaruj i kup pod ten wymiar sklejkę którą przykręcisz od góry.

Niemniej koledzy mają rację, że istnieje niebezpieczeństwo przebywania w gnijącej przyczepie (pleśń, grzyby)

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

A jak myślisz? Czemu podoga albo ściany gniją w przyczepie i czemu robi się takie próchno? Bynajmniej nie od tego, że buda jest sucha...

przyczepa może kiedyś przeciekała czy coś ale nim ją kupiłem to wszelkie nieszczelnosci zostały naprawione i od 5 lat jest suchutko i nie ma żadnego grzyba .Stąd pytanie brzmiało czy ktoś może kogoś polecić lub sam się zajmuje takimi rzeczami badz jest złota czy też diamentowa rączka?a nie co poradzić na grzyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Robilismy podbne uszkodzenia przyczepy. Podstawa to jak wyglada podloga od spodu wzdluz poszycia. My mielismy praktycznie dziure na wylot w podlodze przy wejsciu - przyczepa sucha i nie zalana !!! Poprzedni wlasciciel sporo wazyl, a przy wejsciu podloga szybko sie wyrabia i mocno sie wyrobila. U Ciebie widze tez prog sporo przeszedl.

W skrocie - dajesz nowa kantowke wzdluz poszycia (klej + nowe sruby do listwy zew). Nowe drewno pod prog. Wew przy wejsciu wywalasz gorna warstwe sklejki i w srodek robisz stelaz z drewna dla wzmocniena (skrecasz na sruby + klej). Potem nowa sklejka na gore. Jesli od dolu sklejka jest licha no to napewno dluzej zejdzie.

Edytowane przez Gibbon spod lasu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gibbon spod lasu napisał:

Witam,

 

Robilismy podbne uszkodzenia przyczepy. Podstawa to jak wyglada podloga od spodu wzdluz poszycia. My mielismy praktycznie dziure na wylot w podlodze przy wejsciu - przyczepa sucha i nie zalana !!! Poprzedni wlasciciel sporo wazyl, a przy wejsciu podloga szybko sie wyrabia i mocno sie wyrobila. U Ciebie widze tez prog sporo przeszedl.

W skrocie - dajesz nowa kantowke wzdluz poszycia (klej + nowe sruby do listwy zew). Nowe drewno pod prog. Wew przy wejsciu wywalasz gorna warstwe sklejki i w srodek robisz stelaz z drewna dla wzmocniena (skrecasz na sruby + klej). Potem nowa sklejka na gore. Jesli od dolu sklejka jest licha no to napewno dluzej zejdzie.

takie zdjęcia jeszcze znalazłem.A ty swoją tak robiłeś czy komuś? 

IMG-20220328-WA0022.jpg

IMG-20220328-WA0024.jpg

IMG-20220328-WA0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kobe2002 napisał:

IMG-20220328-WA0022.jpg

Kiepsko...

koniecznie trzeba ten dół wymienić, bo ci myszy wyniosą całą izolację a dalej może jeszcze resztę konstrukcji ;)

Fajnie, że to zdjęcie pokazałeś, bo obrazuje co robi pianka którą czasem widać wystającą ze szczelin.

Jak już zdecydujesz się na remont, to polecam do klejenia Soudal 66A.

 

16 godzin temu, kobe2002 napisał:

skas pomysl tego grzyba wam się wziął to nie wiem.Zreszta nie pytałem o grzyba ??

nie pytałeś, ale na szczęście nic nas nie ogranicza, że by wykazać się troską :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.