Skocz do zawartości

Cofanie przyczepą z hamulcem


Arkady11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małe pytanko. W naszej przyczepce hamulec najazdowy nie ma urządzenia którym się go odłącza przy cofaniu lub manewrowaniu samą przyczepką bez holownika. Jak w takim razie cofać zestawem lub manewrować przyczepą na kempingu? Co prawda sprzedający mi to wyjaśniał, ale byłem bardziej zejęty oględzinami przyczepy, a teraz tego nie pamiętam. Proszę o pomoc bo pierwszy wyjazd tuż, tuż.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak w takim razie cofać zestawem

 

To bardzo proste: włączasz wsteczny bieg i cofasz :hop1:

 

radwan ma rację - należy przed wyjazdem poćwiczyć. Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie w jeździe z przyczepami (róznych gabarytów) ale jeśli niewielkie to ćwicz. Oczywiście zawsze można odczepić przyczepę i popchać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwancyka nie ma, bo na moim podwórku przyczepka bez holownika jakoś "śmiga&quot ;( o ile nie wpadnie w dołek po krecie) , ale boję się, że manewrując coś w hamulcu zepsuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i otym pisze ,moja tez na prostym idzie bez blokady do tyłu,a jak sie coś trafi to hamulec działa i koniec jazdy.Dzisiaj byłem nad jeziorem i mósiałem cofac pod górke ,to bez blokady bym sie {osr..ł}a tak na luzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie ma doświadczenia, a wy mu tu głupoty wypisujecie. Nic się nie bój tylko cofaj. Hamulec jest tak skonstruowany, że nie działa podczas jazdy do tyłu. Ja myślałem, że u mnie hamulec jest zepsuty jak podniosłem przyczepę i z zaciągniętym hamulcem odkręcałem koła, jedno sie nie ruszało i spokojnie odkręciłem śruby, a drugie mi się kręciło i chciałem do mechanika jechać. Dobrze ze sobie dokładnie forum poczytałem bo bym sie z lekka wygłupił przed mechanikiem. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek w, to że Ty masz starsze rozwiązanie w swojej przyczepce (wąs do blokowania suwadła przy cofaniu) wcale nie znaczy że to standard. Otóż w nowszych przyczepach (rzadziej w starych, choć w mojej poprzedniej z 1976r też tak było) hamulec jest tak zbudowany że nie blokuje kół przy cofaniu, jedyne o czym trzeba pamiętać to aby po zahamowaniu przyczepy jadąc do przodu zanim zaczniemy cofać ruszyć troszkę do przodu by odblokować hamulce. Ot i cała filozofia. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że u mnie hamulec jest zepsuty jak podniosłem przyczepę i z zaciągniętym hamulcem odkręcałem koła, jedno sie nie ruszało i spokojnie odkręciłem śruby, a drugie mi się kręciło i chciałem do mechanika jechać. Dobrze ze sobie dokładnie forum poczytałem bo bym sie z lekka wygłupił przed mechanikiem.

 

 

Yabulon, Odkręcałeś jak piszesz 2 koła na zaciągniętym hamulcu ręcznym i podniesionej przyczepie, czyli zasada działania mechaniczna hamulca ręcznego tak jak w samochodzie. Jedno koło miałeś zablokowane i mogłeś odkręcić śruby, a drugiego koła nie mogłeś odkręcić, bo się kręciło, czyli hamulec w tym 1 kole nie działał. Proszę uzasadni mechanikowi, że było to prawidłowe „zjawisko” :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.