Skocz do zawartości

Knaus sudwind 450 tu podłoga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam skrzypiącą podłogę. Sciagnełem winyl i myślałem ze zgnite ale wyglada na suche. Co można z tym zrobić. Filmik załączyłem. 

Drugie pytanie pleśń po rogach. Jak tylko się zrobi ciepło to planuje wymienić uszczelnienia pod listwami ale chciałbym zabić grzyba. Czy wystarczy popryskać czy trzeba wyciąć ten kawałek i wstawić nowy? 

IMG_20220220_124450.jpg

IMG_20220220_124453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Tutaj masz o naprawie rozwarstwionej podłogi (między innymi). Co do pleśni to się nie wypowiem.  Zastanawia mnie tylko czemu pozaklejane te otwory w rurkach od ogrzewania. 

 

Pozaklejane dziury nawiew działa. Tak myślę że się rozwarstwila bo jak trochę papier wody wypił to prawie przestała trzeszczeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grotaczarka napisał:

Pozaklejane dziury nawiew działa. Tak myślę że się rozwarstwila bo jak trochę papier wody wypił to prawie przestała trzeszczeć. 

To nie są "dziury" tylko fabrycznie wykonane otworki, aby trochę też dmuchało na to co masz w skrzyni. W domyśle pościel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, grotaczarka napisał:

IMG_20220220_124450.jpg

IMG_20220220_124453.jpg

Jeżeli ściany są suche, to możliwe, ze to jakieś zacieki na podłodze były od wewnątrz. Wytnij w narożniku kawałek sklejki, to się dowiesz czy w środku zgnite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na listwach bocznych i na rogach dać tylko taśmę butylową plus sikalastomer czy kupować uszczelki gumowe pod nie tak jak w oryginale + tasma lub sikalastomer ?

@filipert wytne i zerkne.

Czy mogę zdemontować wszystkie szafy i meble co stoją na podlodze  bo chce położyć wykładzinę ale listwy od zewnątrz dalej będą trzymać bude. Nic się nie stanie ? 

Edytowane przez grotaczarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grotaczarka napisał:

Na listwach bocznych i na rogach dać tylko taśmę butylową plus sikalastomer czy kupować uszczelki gumowe pod nie tak jak w oryginale + tasma lub sikalastomer ?

Jak masz uszczelki, to ja bym je dał. Zresztą nawet jak nie miałem przy poprzedniej, to przy remoncie dołożyłem.

Spróbuj uratować stare.

Godzinę temu, grotaczarka napisał:

Czy mogę zdemontować wszystkie szafy i meble co stoją na podlodze  bo chce położyć wykładzinę ale listwy od zewnątrz dalej będą trzymać bude. Nic się nie stanie ? 

Nie powinno jak będzie odpowiednio podparta (koła, podpory, bez naprężeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozebrać kuchnie z lodówką żeby nie uszkodzić i jak najmniej rozebrać. Nawet szuflady nie mogę coś wyciągnąć. Zlewozmywak i kuchenka musi najpierw wyjść? 

IMG_20220227_105349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem starą wykładzinę. Szlifuje teraz podłogę żeby pozbyć sie kleju i papieru. Kupiłem panele winylowe klejone. Czy trzeba gruntować podłogę przed położeniem paneli czy wystarczy zeszlifować odtłuścić i przykleić? Jakiś dodatkowy klej czy wystarczy to co producent oryginalnie daje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update do remontu. Podłoga zeszlifowana odtłuszczona szarym mydłem. Do tego ozonowanie. Kupiłem maszynę bo taniej wyszło niż wypożyczenie lub przyjazd kogoś kto to zrobi. Zacząłem kłaść panele. Mam nadzieję że jutro uda się skończyć. Zostanie montaż kanap. W łazience mam pożółkłe miejsca ale woda utleniona nie działa. Idzie to jakoś przemalować na biało? Czego użyć?

IMG_20220325_160827.jpg

IMG_20220325_160819.jpg

IMG_20220327_190803.jpg

IMG_20220327_190757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.