Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedają na Allegro różne , małe klimatyzatory przenośne w cenie np. ok. 300zł, Zasilane na 230V .Zastanawiam się czy taki klimatyzator coś daje w upalne dni w przyczepie ?. Może ktoś używał taki i ma jakąś ocenę w tej sprawie. Zastanawiam się czy warto kupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają na Allegro różne , małe klimatyzatory przenośne w cenie np. ok. 300zł, Zasilane na 230V .Zastanawiam się czy taki klimatyzator coś daje w upalne dni w przyczepie ?. Może ktoś używał taki i ma jakąś ocenę w tej sprawie. Zastanawiam się czy warto kupić ? 
Pokaż jakiś link do tego klimatyzatora za 300 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt, ani autor ani @chris_66 ani @grzerog nie napisali jaki rozmiar budy. Jak u Krzyśka czy Grześka (tak podejrzewam po nicku) mogą być mniejsze i zdawać rgzamin te co podlinkowali, to w takim wagonie jak np moja w ogóle nie miałyby podejścia. Od tego trzeba zacząć

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakiś mały klimatyzator przenośny miał w kamperze i przy 35+ wstawił do łazienki, mówił, że wtedy lekko schłodzone powietrze dmuchało mu w twarz podczas dwójki ?

Jak ze wszystkim, nie ma co pozornie oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze małe samochodowe KLIMATYZATORY, zasilane z gniazda zapalniczki. Pewnie znalazło by się też coś na USB. Powinni karać za sprzedaż takiego "czegoś" pod taką nazwą...

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

To nie jest klimatyzator tylko wiatraczek z pojemnikiem na kostki lodu. 

Ten akurat nie jest z kostkami lodu, tylko z pojemnikiem na wodę. Czyli nic innego jak nawilżacz. Jak dmucha w twarz to pewnie daje poczucie lekkiego chłodu, bo jest tam mgiełka pary wodnej w tym co wydmuchuje, a po paru godzinach robi saunę parową z pomieszczenia. 

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Daje tyle co kosztuje ??

Chyba nawet nie, bo może więcej szkody narobić, jak zacznie się woda na suficie lub ścianach skraplać. :mlot:

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam w przyczepie przenośnej klimatyzacji firmy TOREL o BTU 1050. W największe upały wychładza przyczepę bez problemu do 20 stopni C. Rure odprowadzającą gorące powietrze wystawiam przez uchylone okno i po problemie. Dodatkowo posiada funkcje odwadniania, co w upalne dni pozwala zmniejszyć wilgotność w przyczepie.

W zamkniętym przedsionku działa równie skutecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączam się pod temat. Szykując się powoli do wyjazdu wakacyjnego myślę nad klimatyzatorem przenośnym. Szukam jakiś możliwie niewielki, niewielkiej mocy, i niedrogi klimatyzator. Słabo się znam na klimatyzatorach, tym bardziej przenośnych. Co myślicie o takim sprzęcie https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-eberg-miru-2-6kw-climalock-12061017645 Jest to najsłabszy tej firmy. I najtańszy

Mam wykonany otwór ok 20x20 w parapecie nad bakistą dlatego myślę nad tym, żeby go umieścić w bakiście i przez ten otwór wprowadzić rure do wnętrza przyczepy, gdzieś pod sufit. W bakiście nie przeszkadzałoby mi jej hałasowanie oraz nagrzewanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 22:38, mirmar napisał:

Podłączam się pod temat. Szykując się powoli do wyjazdu wakacyjnego myślę nad klimatyzatorem przenośnym. Szukam jakiś możliwie niewielki, niewielkiej mocy, i niedrogi klimatyzator. Słabo się znam na klimatyzatorach, tym bardziej przenośnych. Co myślicie o takim sprzęcie https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-eberg-miru-2-6kw-climalock-12061017645 Jest to najsłabszy tej firmy. I najtańszy

Mam wykonany otwór ok 20x20 w parapecie nad bakistą dlatego myślę nad tym, żeby go umieścić w bakiście i przez ten otwór wprowadzić rure do wnętrza przyczepy, gdzieś pod sufit. W bakiście nie przeszkadzałoby mi jej hałasowanie oraz nagrzewanie 

Moim zdaniem jest to w miarę dobre rozwiązanie. Klimatyzatory przenośne skraplacz wychładzają powietrzem z własnego otoczenia po czym wyrzucają rurą którą mamy wyprowadzić na zewnątrz. Ale jeśli wyrzucamy powietrze to musimy je uzupełnić i taki klimatyzator ciągnie je zewsząd skąd się da. Czyli zasysamy powietrze zewnętrzne, sprawność takiego rozwiązania jest zdecydowanie mniejsza niż typowego splita.
Dmuchanie do przyczepy już schłodzonego powietrza jest lepszym rozwiązaniem. Miałem do czynienia z przenośnymi urządzeniami różnych firm i mocy, wszystkie na dłużą metę są uciążliwe jeśli chodzi o hałas. A im starsze tym bardziej hałaśliwe. Montując taki klimatyzator w bakiście mamy możliwość wyciszenia w jakimś stopniu jego pracę...

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest linkowany Eurom AC2401. Jednak, jego moc chłodnicza na poziomie 700W nie pozwoli na satysfakcjonujące schłodzenie jeśli będziemy stać w pełnym słońcu w upalne dni. Oczywiście to też zależy od wielkości pomieszczenia do schłodzenia.

Musimy też pamiętać, że na większości kempingów zabezpieczenia są 6A. Czyli teoretycznie klimatyzator do 3,5KW mocy chłodniczej powinien działać... w praktyce może się okazać, że sprężarka będzie miała problemy ze startem ze względu na dużą rezystancję instalacji elektrycznej i spadki napięcia. Byłem na jednym kempingu gdzie napięcie potrafiło spadać do 190-200V.

To z pierwszego postu to tz. klimator... Jego praca polega na wychładzaniu powietrza poprzez pobieranie z niego ciepła na odparowanie wody ( woda parując pobiera ciepło z otoczenia, między innymi dlatego jest nam zimno jeśli wychodzimy z wanny ).
Nie polecam i nigdy bym czegoś takiego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klimatyzator mam już kupiony, właśnie ten Eberg Miru 2,6 kW. Klimatyzator jest w miarę kompaktowy, czyli niewielki i lekki jak na klimatyzator a mimo to ledwo się mieści w bakiście... a w zasadzie się nie mieści a tylko dlatego, ze bakista ma dodatkowe przetłoczenia pogłębiające podłogę to udaje się go ustawić w pionie. W parapecie nad bakistą mam otwór 13x13cm i przez niego wypuszczę rurę fi 125mm, która będzie tłoczyła do wnętrza zimne powietrze. Klimatyzator ciepłe powietrze będzie wyrzucał do bakisty czyli w zasadzie na zewnątrz, bo bakista nie będzie zamykana. Wszystkie akcesoria sa skompletowane i tylko czekają na wyjazd. Zobaczymy jak się to sprawdzi, ale mam nadzieje, ze w upalne dni i noce będzie to duża ulga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.