Skocz do zawartości

Przenośna stacja zasilania a Kamper


thering25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnimi czasy na rynku pojawilo sie mnostwo generatorow pradu (tzw solar power generator). 
Roznia sie parametrami, ale wszystkie sa zachwalane jako idealne rozwiazanie do ladowania telefonow, tabletow czy dronow. 
Mnie z kolei zastanawia cos innego - i poki co nikt, nigdzie o tym nie napisal czy nie nagral wideo na YT - a mianowice:

'czy Power Generator wytwarzajacy ciagla moc 600W mozna podlaczyc pod kampera? Chodzi mi o gniazdo wejsciowe 230V.
Zamiast podpinac sie na polu kampingowym pod slupek, chcialbym podpiac sie pod Ecoflow i korzystac z tego generatora jako zasilania 230V'

Czy ktos ma wiedze w tym zakresie? Czy to bedzie dzialalo? 
Czemu pytam? Przy czesciowo rozladowanej baterii hotelowej - po podpieciu sie pod 230V, wyswietlacz pokazuje ladowanie akumulatora natezeniem 10A. 
Trwa to od parunastu minut do paru godzin - w zaleznosci od stopnia rozladowania baterii pokladowej.

Jesli mam 10A na wejsciu - to przy 230V mowimy o 2kW - a tylu Ecoflow nie wyczaruje. 
Co sie stanie gdy na wejsciu do kampera zaoferuje 230V ale tylko 600W? 

Ma ktos jakies uwagi czy sugestie? 
Z gory dziekuje za pomoc i porade
Kris-Kross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Przenośna stacja zasilania a Kamper

Jak z podłączeniem słabszej ładowarki do telefonu- ładowanie będzie trwało dłużej. Chyba że dla ładowarki w kamerze prąd będzie na tyle mały, że w ogóle nie włączy ładowania. Ale to zależy co to za sprzęt. Chyba nie jest to najlepsze zastosowanie dla tego typu urządzeń. 

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, danielpoz said:

Nie wiem o czym mowa ale tam jest błąd jeśli chodzi o 10A ,230V i 2kW.

Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem - ale wskazanie panela jest zawsze 10A (wszystkie diody na wskazniku swieca sie na niebiesko). 
Czy tam faktycznie idzie mniej Amps niz te 10A - to ciezko mi powiedziec. Ale bede mial kampera pod domem w przyszly weekend i bede mogl zerknac ile pradu pozera w czasie ladowania baterii hotelowej (mam miernik gniazdkowy z wyswietlaczem). Tez mi sie wydaje, ze te 2kW to o wiele za duzo. Bede wiedzial w weekend. Dam znac. 
A tu przesylam jaki panel kontrolny mam w naszym krazowniku.  

Dethleffs Esprit T7150.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, danielpoz said:

10A poboru przy napięciu 12V( 14 z hakiem) a nie 230V?

Dzieki Daniel, wiedzialem ze jest wielu duzo madrzejeszych w te klocki niz ja. 
pozdrawiam. A update przesle w weekend, jak krazownik pod dom dotrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forumowicze! Oficjalnie mogę ogłosić że Ecoflow River PRO działa w roli słupka z gniazdkiem 230V. Przywiozłem kampera z przechowalni i podłączyłem pod gniazdko z miernikiem. W chwili podpięcia - pobór skoczył do 150W. Po paru chwilach, wartość zeszła do 120W. Pół godziny później było juz tylko 100W. Gdy akumulator hotelowy się naładował - moc spadła do 9W. I te 9W trzyma już od poniedziałku (jestem cały czas na kablu). 
W międzyczasie dzieciaki chciały spać w kamperze, więc stwierdziłem że przetestuje generator Ecoflow. Przy chodzącej TRUMIE i światłach (LED), miałem pobór ok 60-70W. W tym samym czasie wyświetlacz mojego River PRO pokazywał że prądu starczy na 6-7h. Czyli w przypadku nocy na dziko - pozostałe 2-3h poszłyby z akumulatora hotelowego - gdyby ktoś chciał nie wyspać i mieć ciepło przez całą nockę. 

Co ciekawe - gdy sprawdziłem stan baterii w generatorze po 3 godzinach pracy - pokazywał mi, że przed nami ciągle 4h pracy. Wiadomo, te wartości są przybliżone i raz będzie to 1h a innym razem 4h. Ale uśredniając - 6-7h jest wykonalne.  

Jeszcze raz - dziękuję wszystkim za porady, i sprostowanie mojego wpisu. Pozdrowionka

 

 

20220212_wattage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

odkopuję temat, bo marny ze mnie elektryk, a noszę się z zamiarem zakupu stacji zasilania Ecoflow Delta + solar elastyczny 200w.

Wiem, że urządzenie drogie i taniej można zbudować samemu zestaw z dobrej przetwornicy, aku itd, ale potrzebuję łatwego w zestawie transportu, do wykorzystywania nie tylko w karawaningu.

Wrzucam poniżej linki, do urządzenia, recenzji na youtube i aukcji do solara.

https://ecoflow.com.pl/ecoflow-delta/

https://allegro.pl/oferta/panel-solarny-bateria-sloneczna-200w-12-elastyczny-12079103675

https://www.youtube.com/watch?v=Dit6dNFCR0o

 

Pytanie do Was:

- czy ktoś miał styczność ze wskazanym solarem i może go polecić? Jeśli nie to może jakaś alternatywa? Składany solar od ecoflow jest dużo droższy a ma tylko 110w

- urządzenie ma baterię 18650 Li-Ion a producent określa żywotność na 800 cykli ładowania (do poziomu 80%). Pytanie co dzieje się z taką baterią po 800 cyklach, jest kaput czy zaczyna stopniowo coraz mniej trzymać?

- może ktoś ma inne urządzenia tego typu i podobnych parametrach i mógłby polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.