Skocz do zawartości

Błąd w numerze VIN co dalej??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam prośbę Może ktoś pomoże co Jak i Jak naprawić błąd formalny?

Zauważyliśmy, że w numerze VIN przyczepy Swift, zakupionej 2 miesiące temu jest pewna nieścisłość.

Jestem trzecim właścicielem w Polsce od momentu sprowadzenia przyczepy z Irlandii. 

Według książki gwarancyjnej czwarta cyfra w Vin od końca  jest numerem 0.

Według wszelkiej dokumentacji z Polski oraz na certyfikacie NATIONAL CARAVAN CERTIFICATE jest zamiast zera - cyfra 8.

Natomiast na dyszlu jest 0 z kropką w środku. Która może wyglądać zarówno jak 8 i 0 Dołączam zdjęcie

Przyczepa od początku rejestracji w Polsce, w dokumentach posiadała cyfre 8 zamiast zera, sprowadzona była w 2018 roku i przechodziła bez problemu dwa badania techniczne . Na trzecim badaniu technicznym, u poprzedniego właściciela zauważono brak tabliczki znamionowej ,co skorygowano po wszystkich załatwionych formalnościach i stacja Okręgowa wydała taką tabliczkę.

Tabliczka znamionowa zastępcza naklejona w środku przyczepy nie posiada cyfry 0 tylko 8 tak jak od początku dokumentacji Polskiej.

 Co zrobić w przypadku Jeśli okaże się że od momentu wprowadzenia do Polski przyczepa została błędnie zarejestrowana w Polsce... A co zrobić jeśli nastąpiło to za granicą( O czym może świadczyć że Certyfikat jest z numerem 8 a książka serwisowa gwarancyjna przyczepy jest z numerem 0)

Doradźcie jeśli możecie Jak naprawić ten błąd..

Nie posiadamy angielskich dokumentów oprócz gwarancyjnej certyfikatu i wszelkich polskich dokumentów i jesteśmy trzecimi właścicielami w Polsce

Ps. Czy jest możliwość sprawdzenia jaki numer rejestracyjny miała przyczepa w Irlandii?

20220204_220646.jpg

Edytowane przez Eolo00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek515 napisał:

Zastanawiam się czy to nie taki temat typu nie tykaj to nie będzie śmierdziało.

Chyba masz rację - to taki temat :(

56 minut temu, filipert napisał:

skoro po ósemce jest zero, to po piątce nie jest zero

Ale co w takim razie jest? ... bo ósemka raczej nie :niewiem:

Co jest na szybach? - tam też powinien być VIN (angielki tak mają).

Godzinę temu, Eolo00 napisał:

Czy jest możliwość sprawdzenia jaki numer rejestracyjny miała przyczepa w Irlandii?

No nie za bardzo, ponieważ na Wyspach,napewno nie ma obowiązku rejestracji przyczep, a o ile dobrze pamiętam, nawet możliwości. Tam tablice rej. zakładasz taką jak w aucie. Zresztą przeszukaj forum, bo w kilku wątkach o rejestracji angielki w PL, był temat poruszany. Może coś Ci podejdzie.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim włożysz kij w mrowisko i powiadomisz kogo nie trzeba o błędzie w papierach to skontaktuj się z producentem z prośbą o interpretacje tych cyfr/liter. Kolega @filipert bardzo trafnie wyłapał te nieścisłości, moim zdaniem ma racje. 
Też by mnie to gryzło i chciałbym to naprostować. 

litera o w numerach seryjnych to moim zdaniem jakieś nieporozumienie. Ktoś pisząc odręcznie nie skreśli zera i kto wie czy to coś bardziej jajowate to o czy 0 a może duże O :brawo:

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

11 godzin temu, Eolo00 napisał:

Według książki gwarancyjnej czwarta cyfra w Vin od końca  jest numerem 0.

Według wszelkiej dokumentacji z Polski oraz na certyfikacie NATIONAL CARAVAN CERTIFICATE jest zamiast zera - cyfra 8.

Natomiast na dyszlu jest 0 z kropką w środku. Która może wyglądać zarówno jak 8 i 0 Dołączam zdjęcie

Może warto skontaktować się z producentem (choćby za pośrednictwem elektronicznej poczty) i do wiadomości załączyć skany dokumentów: książki gwarancyjnej oraz NCC.

Według mnie z przesyłaniem zdjęcia ramy można poczekać do czasu odpowiedzi od producenta.

Można przyjąć bowiem założenie, że producent rejestruje datę uruchomienia gwarancji pojazdu (odnotowuje to w swoim systemie gwarancyjnym) czyli datę wydania pojazdu pierwszemu finalnemu nabywcy. Istnieje nadzieja, że przy okazji weryfikacji data vs VIN tym samym potwierdzi poprawność numeru nadwozia (ramy) przyczepy.

Co do znaków i rozkodowania UK VIN - było już na forum.

Ale skoro co do samych znaków (cyfr/liter) są domysły:

10 godzin temu, filipert napisał:

skoro po ósemce jest zero, to po piątce nie jest zero

to może warto posłużyć się jednym z najsilniejszych ogólnodostępnych narzędzi.

Oto wynik:

screen_analyzer.thumb.png.46c6d073d47024245dca158e7e8eb0eb.png

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, filipert napisał:

skoro po ósemce jest zero, to po piątce nie jest zero

 

Sprawdziłem okna okazało się wszystkie szyby są oryginalne mają numer zgodny z Vin w dowodzie. 

Biorę rzeczoznawcę żeby określił się jaki jest konkretny numer i będzie to ewentualnie wyjaśnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sprawdziłem okna okazało się wszystkie szyby są oryginalne mają numer zgodny z Vin w dowodzie. 
Biorę rzeczoznawcę żeby określił się jaki jest konkretny numer i będzie to ewentualnie wyjaśnione
An nie przyszło Ci do głowy, że przy nabijaniu nowej tabliczki ktoś się pomylił i potem zamiast zrobić nową tabliczkę to próbował się ratować i przerabiał 0 na 8?

Bo skoro Vin z szyb zgadza się z tym w DR to wygląda na to, że błędu nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, filipert napisał:

skoro po ósemce jest zero, to po piątce nie jest zero

 

20 godzin temu, filipert napisał:

skoro po ósemce jest zero, to po piątce nie jest zero

A czy jest taka możliwość że numer ramy może się różnić od numeru nadwozia tylko jedną cyfrą? Bo z tego co wiem to te ostatnie cyfry to numer seryjny producenta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eolo00 napisał:

A czy jest taka możliwość że numer ramy może się różnić od numeru nadwozia tylko jedną cyfrą? Bo z tego co wiem to te ostatnie cyfry to numer seryjny producenta

Nie ma.

( Tak właściwie, to nie ma numeru ramy ani numeru nadwozia. Jest VIN. Wklep w guglu "co to jest VIN", a się dowiesz.)

7 godzin temu, jacek00 napisał:

An nie przyszło Ci do głowy, że przy nabijaniu nowej tabliczki ktoś się pomylił i potem zamiast zrobić nową tabliczkę to próbował się ratować i przerabiał 0 na 8?

To wydaje się prawdopodobne, tylko z tego co kolega pisze, to tak wygląda numer nabity na dyszlu (czyli na ramie), więc chyba w fabryce musieliby poprawiać.... ?

W dniu 4.02.2022 o 22:10, Eolo00 napisał:

Doradźcie jeśli możecie Jak naprawić ten błąd..

Książką gwarancyjną rozpal grila ;)

 

Pytanie takie mi się nasunęło - czy spotkał się ktoś na trasie, przy kontroli, ze sprawdzaniem przez policję numeru VIN w przyczepie na dyszlu/ramie ?

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Nie ma.

( Tak właściwie, to nie ma numeru ramy ani numeru nadwozia. Jest VIN. Wklep w guglu "co to jest VIN", a się dowiesz.)

To wydaje się prawdopodobne, tylko z tego co kolega pisze, to tak wygląda numer nabity na dyszlu (czyli na ramie), więc chyba w fabryce musieliby poprawiać.... ?

Książką gwarancyjną rozpal grila ;)

 

Pytanie takie mi się nasunęło - czy spotkał się ktoś na trasie, przy kontroli, ze sprawdzaniem przez policję numeru VIN w przyczepie na dyszlu/ramie ?

Ja się spotkałem ale w SAM towarowej. One przecież aż śmierdzą wałem bo często to zlepek kto wie czego i w ogóle mnie to nie zdziwiło, zwłaszcza jak nie wychodzi oc po tablicach. Jeszcze tak co do sprawdzania vin to rzeczoznawcy od ubezpieczeń zawsze sprawdzają vin przy robieniu oględzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sprawdzali nr nadwozia w towarówce, ale to z powodu braku tabliczki znamionowej -przyczepa była rejestrowana w czasach, gdy wystarczał nr nabity na ramę...

Natomiast miałem inną przygodę - w zeszłym roku sprowadzałem z Niemiec dużą towarówkę i na pierwszym przeglądzie wyszło, że jakaś przyczepa u nas w kraju ma ten sam VIN. No i teraz jeżdźą u nas dwie przyczepy na tych samych numerach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.