Skocz do zawartości

Prośba o wycenę


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zalogowałem się na szybkości, nie jestem w ogóle obeznany w temacie Kamperów. Proszę wybaczcie. Potrzebuję pilnej pomocy

Potrzebuję wyceny poniższego samochodu, ponieważ mam okazję kupić go jako transakcja wiązana przy okazji zakupu innego auta. Gość chce sprzedać oba samochody niby w dobrej cenie i nie wiem ile takie coś jest warte. Nie chciałbym przestrzelić.

 

VW Caravelle T4 Long

Silnik: 2.5 rzędowy 5 cylindrów. Skrzynia nie wiem czy manual czy automat.

VIN: WV2ZZZ70ZPH110356 (może ktoś to rozkodować)?

Rocznik 93' pierwszy właściciel , zero rdzy, przebieg 100 000 km, stan idealny, garażowany i mało używany, tylko w wakacje.

Załączone zdjęcia pojazdu. Póki co nie mam więcej.

Proszę o podanie rzędu wielkośći ile to może być warte.

Proszę również o uwagi o co dopytać, jeśli jest taka potrzeba. 

 

 

 

 

1643643374018.jpg

1643643374036.jpg

1643643374052.jpg

1643643374065.jpg

1643643374079.jpg

1643643374092.jpg

1643643374106.jpg

1643643374119.jpg

1643643374133.jpg

1643643374148.jpg

1643643374161.jpg

1643643374174.jpg

1643643374191.jpg

Edytowane przez Venom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Venom napisał:

uzywane w hiszpanii, wloszech, grecji. Nie bylo parkowane w UK tylko w cieplych krajach. Nigdy nie widzialo soli.

No to właśnie sól może być problemem :)

ale to na marginesie

Trudno wycenić auto "na oko" a do tego mamy takie realia rynkowe, że ceny szaleją a Ty masz "rodzynka".

Nie potrafię ocenić, czy ta zabudowa jest fabryczna, jeśli tak, to może to mieć niezłą wartość.

Na moje to auto może być warte 30k a równie dobrze i 80k

porównaj sobie ze zwykłymi Multivanami

Pojazd używany marki Volkswagen T4 Multivan | Pojazd używany z kategorii Samochod | mobile.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na t4 zjadłem zęby, ale tej konwersji nie znam. 

 
Trochę danych:
1 rejestracja - 08/94
Ostatni właściciel w dowodzie od 1998.
Ostatni przeglad i podatek w UK wyszedł w 96r (od tej daty prawdopodobnie w Hiszpanii).
2.5 benzyna i skrzynia automat. Patrząc na wersje na pewno ma klime, tempomat, abs, el szyby lusterka, wspomaganie i centralny zamek.
 
Obstawiałbym import USA/Kanada lub ewentualnie Japonia. Miałem kilka T4 Winnebago i Eurovanów i one w takim wyposażeniu wychodzą.  
 
Kolego smolik a słyszałeś o T4 dehler, reimo, carthago, karmann, winnebago, eurovan, sleeper? Nie wprowadzaj w błąd że jedynie Westfalia przerabiała T4.
 
Tutaj widać że jest to fabryczna konwersja od nowości, patrząc na spasowanie i wyposażenie. 
 
Masz więcej pytan, najlepiej pisz na priv.  
Edytowane przez Gibbon spod lasu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, a szczególnie koledzie Gibbon spod lasu za te bardzo rzeczowe.

Odpowiadając na część z pytań.

Ja tego auta jeszcze nie kupiłem, więc nie wiem ile je cenić. Negocjacje cenowe za pakiet 2 aut trwają. 

Na dziś wiem, że auto jest w jednych rękach od nowości (zresztą to drugie też), nigdy nie było parkowane w UK mimo zarejestrowania tam. Wielu brytyjczyków ma domy na południu europy i mają tam auta LHD.  Nie jest to import z Japonii ani USA, auto oryginalnie kupione w salonie w Europie a później zabudowa zlecona firme zewnętrznej (nazwy jeszcze nie znam). Było to zrobione od razu po zakupie czyli okolice 93/94r.

Teraz mam pytanie. Jak sprawdzić ile osób może podróżować tym autem? Angielski dowód rejestracyjny nie ma tej informacji. Czy enetualnie przy rejestracji w Polsce da się to zmienić dokładając powiedzmy pasy bezpieczeństwa gdzieś z tyłu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom, dla Ciebie najlepiej jesli uda sie to auta kupic na tablicach hiszpańskich - odejdzie Ci VAT i Cło + koszta agencji celnej, bo UK juz nie jest w UE. Jesli auto bylo tak dlugo w Hiszpanii, może właściciel zarejestruje je tam bez problemów.

 
W angielskim V5C powinny być wpisane miejsca. Możesz napisać do VW Wolfsburg o Certificate of Conformity - to jest list z danymi auta (przerabialem juz to). 
 
Wartość wg mnie ok 30-40 tys zł. 
 
W razie czego pisz na priv. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 16:39, Venom napisał:

Witam,

19 godzin temu, Gibbon spod lasu napisał:

Masz więcej pytan, najlepiej pisz na priv.  

Jeśli można prosić, to na forum, bo temat ciekawy i dla mnie :)  Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.