Skocz do zawartości

Pełna ściana zmiast okna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nudzących się :)

Szukam natchnienia, inspiracji...

Jest ściana z popękanym ze starości oknem (otworzyć go nie można bo wieszak na rowery, ale grozi podciekaniem wody bo dociska ledwo-ledwo)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Jeżeli położy się materac plus dodatkowo ortopedyczny topper, to głowa leży na rolecie/moskitierze - już raz roletę wymieniałem bo się porwała, a i jeden uchwyt prowadzący się złamał.

Pomysł jest taki żeby to okno zaślepić, tyle że propozycji jest kilka:
* wymienić całą ścianę (cena z przed roku - 2 tys.)
* wyciąć łatę, dopasować, zaślepić, zamaskować łączenia (cena do ustalenia)
* kupić nową szybę, zamalować lub zafoliować na czarno), zdjąć prowadnice moskitiery

Jeśli ktoś chciałby zabrać głos, to będę wdzięczny za pomysły i krytykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pozbyć otworu, to ja bym zrobił ramkę, wypełnił izolacją, od środka sklejka zlicowana ze ścianą i na to okleina lub tapeta a od zewnątrz najlepiej wymienić pasek blachy miedzy poziomymi listwami (przy okazji wymienisz uszczelnienie). Koszt materiałów z uszczelnieniem to kilka stówek, zależy jak daleko wymienisz uszczelnienie (bo jak już narożne ruszysz, to warto po całości). Jak nie chcesz sie bawić w wymianę poszycia na tym kawałku (aczkolwiek u Ciebie aż się prosi), to zaklej od zewnątrz nadwymiarową blachą alu i na to przyklej stare okno, podklejone ciemną folią, jako zaślepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wymiany całej ściany (chyba że o czymś nie wiemy).

Drugi wariant moim zdaniem optymalny. Nawet esteta w tym gąszczu rurek nie dopatrzy się przeróbek. A okno - zwłaszcza z tyłu - dla intruza to jak uchylone drzwi.

Jeżeli brak światła nie jest problemem - zaślepić. Jeżeli ciemno - zaszklić na płasko i na stałe poliwęglanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pozbyć otworu, to ja bym zrobił ramkę, wypełnił izolacją, od środka sklejka zlicowana ze ścianą i na to okleina lub tapeta a od zewnątrz najlepiej wymienić pasek blachy miedzy poziomymi listwami (przy okazji wymienisz uszczelnienie). Koszt materiałów z uszczelnieniem to kilka stówek, zależy jak daleko wymienisz uszczelnienie (bo jak już narożne ruszysz, to warto po całości). Jak nie chcesz sie bawić w wymianę poszycia na tym kawałku (aczkolwiek u Ciebie aż się prosi), to zaklej od zewnątrz nadwymiarową blachą alu i na to przyklej stare okno, podklejone ciemną folią, jako zaślepkę.
Wymiana tego kawałka poszycia to najlepsza opcja,
Koszt niewielki przy własnej pracy a dodatkowo pozbywasz się zmartwienia czy/kiedy na połączeniu starej blachy z nową zacznie puszczać wodę czy nie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

wymienić pasek blachy miedzy poziomymi listwami

Pomysł najbardziej estetyczny, tylko że nie mam pojęcia o usuwaniu starej blachy i klejeniu nowej. Nie chciałbym uczyć się na swoim kamperze (na cudzym zresztą też nie :) ), a chętnego serwisu w zasięgu 150 km nie znalazłem.

5 godzin temu, Gregor887 napisał:

Nie widzę sensu wymiany całej ściany (chyba że o czymś nie wiemy)

Ja też nie, ściana jest zdrowa. To był pomysł serwisu, przedstawiony jako najlepsze rozwiązanie - tylko czy najlepsze dla mnie?

 

5 godzin temu, filipert napisał:

ja bym zrobił ramkę, wypełnił izolacją, od środka sklejka zlicowana ze ścianą i na to okleina lub tapeta a od zewnątrz [...]  nadwymiarową blachą alu i na to przyklej stare okno, podklejone ciemną folią, jako zaślepkę.

I to byłoby dobre rozwiązanie. Narzędzia do obróbki zarówno drewna jak i blachy mam.

Pozostaje jeszcze pytanie, czym to kleić - Sikaflex 221 czy od razu 252? A może ktoś jakiś inny zaproponuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrowin napisał:

Sikaflex 221 czy od razu 252

Wiele rzeczy kleiłem na jachcie Siką 252 i nigdy mnie nie zawiodła - ja bym wziął 252.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Ja zamurowałem okno w alkowie (Andrewa1 zrobił)

Wyszło moim zdaniem świetnie (Nowa blacha od listw)

Z tylu też mieliśmy zamurować ale:

1) Dzieki bagaznikowi i tak nikt tam się nie włamie...

2) Czasem fajnie popatrzeć przez tylne okno...

3) Dzięki bagażnikowi nie boję się otworzyć/rozszczelnić okno nawet podczas snu...

 

Co do wykonania:

1) robiąc sam - kawał blachy ciut większy od okna, ramka drewniana na rozmiar okna, a w ramce wkleić styrodur...od srpdka sklejka najlepiej laminowana, karawaningowa, na rozmiar widocznej tylnej sciany...

Wkleić to na sika 252 a ranty zamaskować starym oknem...

2) serwis - wklejanie na starą blachę nowej (od krawędzi, do krawędzi...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piotrowin napisał:

Dziękuję wszystkim biorącym udział w dyskusji. Wizja się skonkretyzowała, teraz muszą ją tylko dopracować...

W którym kierunku to skonkretyzowanie?

Liczę na relację ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jaka jest, każdy widzi - nie zaszaleję. Mam czas do wiosny. Planowana relacja:
zdemontować okno (kamper stoi pod wiatą), zobaczymy co ocalało;
kupić sklejkę (jeszcze nie wiem jaką i gdzie), styrodur i blachę aluminiową lub nierdzewną 2-3 mm;
podocinać, spasować i czekać na ładną pogodę;
zastosować pomysł z przyklejeniem szyby do blachy - zamaskuje przeróbki a Sikaflex 252 ciężko oderwać.

Na koniec zrobić zdjęcia i pochwalić się, jaki to ja jestem zdolny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chcąc temat zamknąć bo zrobione już dawno.

Po analizie kosztów i względów estetycznych wyszło, że najlepszym rozwiązaniem będzie (dzięki @Misio za inspirację :) ) wymiana okna na nowe. Na to poszła najczarniejsza czarna folia. Firanka z zasłonką zdjęta, roleta do góry - nic nie widać nawet gdy w środku się świeci. Zawsze można otworzyć/rozszczelnić okno nawet na czas snu - wieszak na rowery blokuje szerokie otwarcie.

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.