Skocz do zawartości

Co dziś zrobiłem dla swojej przyczepy /kampera.


PiotrekiWiola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj udało mi się podłączyć oryginalny reduktor gazu (500mbar) do mojego ogrzewania i teraz działa to z pełną mocą. Grzejniki w przyczepie po 10 minutach są tak gorące że nie mogę ich dotknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Dzisiaj udało mi się podłączyć oryginalny reduktor gazu

Oryginalny? Jeśli oryginalny z Hobby Classic 510 to sądząc po wieku przyczepy ma on już z 30 lat?

Cytat

(500mbar) do mojego ogrzewania i teraz działa to z pełną mocą. Grzejniki w przyczepie po 10 minutach są tak gorące że nie mogę ich dotknąć. 

500 mbar? :blink: I twierdzisz, że tak było w oryginale? :hmm:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Oryginalny? Jeśli oryginalny z Hobby Classic 510 to sądząc po wieku przyczepy ma on już z 30 lat?

500 mbar? :blink: I twierdzisz, że tak było w oryginale? :hmm:

Po pierwsze to że oryginalny to nie znaczy że od nowości przyczepy a wiem że instalacja była serwisowana i co trzeba było wymieniane. Na szczęście moja przyczepa nie pochodzi z Polskiego rynku. Po drugie ogrzewanie primusa działa właśnie na takim ciśnieniu. Jak podłączyłem reduktor 50mbar to grzejniki były tylko ciepłe a teraz aż parzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Po pierwsze to że oryginalny to nie znaczy że od nowości przyczepy a wiem że instalacja była serwisowana i co trzeba było wymieniane. Na szczęście moja przyczepa nie pochodzi z Polskiego rynku. Po drugie ogrzewanie primusa działa właśnie na takim ciśnieniu. Jak podłączyłem reduktor 50mbar to grzejniki były tylko ciepłe a teraz aż parzą. 

Masz jakąś naklejkę z tego pieca? 500mbar wydaje mi się trochę dużo.

O ile mi wiadomo występowały dwa standardy urządzeń: starszy 50mbar i nowszy 30mbar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

wiem że instalacja była serwisowana i co trzeba było wymieniane. Na szczęście moja przyczepa nie pochodzi z Polskiego rynku

może w Polsce włożyli by prawidłowy reduktor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vrs napisał:

Masz jakąś naklejkę z tego pieca? 500mbar wydaje mi się trochę dużo.

O ile mi wiadomo występowały dwa standardy urządzeń: starszy 50mbar i nowszy 30mbar

Niestety teraz nie mam zdjęć szkoda że nie porobiłem jak miałem wyjęty pięć. Zobaczę jutro czy będę w stanie zrobić zdjęcie tabliczki. 

1 minutę temu, filipert napisał:

może w Polsce włożyli by prawidłowy reduktor ;)

Ale piszesz to żeby mi dogryźć czy brak wiedzy? Sądzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Poszukaj na forum coś na temat ogrzewania piecem primus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Ale piszesz to żeby mi dogryźć czy brak wiedzy? Sądzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz

to jeszcze raz powoli poczytaj posty na tej stronie :)

Ale częściowo masz rację z tym dogryzaniem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

Po pierwsze to że oryginalny to nie znaczy że od nowości przyczepy a wiem że instalacja była serwisowana i co trzeba było wymieniane. Na szczęście moja przyczepa nie pochodzi z Polskiego rynku. Po drugie ogrzewanie primusa działa właśnie na takim ciśnieniu. Jak podłączyłem reduktor 50mbar to grzejniki były tylko ciepłe a teraz aż parzą. 

I cała przyczepa ma urządzenia gazowe pod ciśnienie 0,5 bara czy sam piec jest z takim ciśnieniem, a pozostałe urządzenia jadą już na karawaningowym ciśnieniu? Poza tym nie kojarzę aby były jakiekolwiek reduktory karawaningowe były przeznaczone do takiego ciśnienia. Pokaż ten oryginał i ten piec. I pokaż inne urządzenia w przyczepie - na jakim ciśnieniu jadą i jak to jest rozwiązane? Masz dwa reduktory?

EDIT. Znalazłem na forum fotkę pieca. Ale  to musi chodzić na osobnym obiegu:

image.thumb.png.23c6c8cea7d0bb5ac3d81743d0af7088.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekiWiola napisał:

Niestety teraz nie mam zdjęć szkoda że nie porobiłem jak miałem wyjęty pięć. Zobaczę jutro czy będę w stanie zrobić zdjęcie tabliczki.

Ta tabliczka powinna być gdzieś na wierzchu w szafie albo pod obudową pieca. To jest taki długi piec zamontowany wzdłuż jednego z narożników szafy, tak?

Naklejkę z ciśnieniem instalacji powinieneś mieć w bakiscie na ścianie przy reduktorze. 
 

Tak na prawdę to możesz wrzucić tez zdjęcia naklejek z lodówki i płyty gazowej. Dla każdego urządzenia określone jest ciśnienie z jakim pracuje. Jest raczej mało prawdopodobne że piec ma 500mbar’ow a reszta np 50mbar’ow

Jak nie ma naklejek to postaraj się znaleźć informacje jakie dokładnie modele urządzeń masz zainstalowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vrs napisał:

Ta tabliczka powinna być gdzieś na wierzchu w szafie albo pod obudową pieca. To jest taki długi piec zamontowany wzdłuż jednego z narożników szafy, tak?

Naklejkę z ciśnieniem instalacji powinieneś mieć w bakiscie na ścianie przy reduktorze. 
 

Tak na prawdę to możesz wrzucić tez zdjęcia naklejek z lodówki i płyty gazowej. Dla każdego urządzenia określone jest ciśnienie z jakim pracuje. Jest raczej mało prawdopodobne że piec ma 500mbar’ow a reszta np 50mbar’ow

Jak nie ma naklejek to postaraj się znaleźć informacje jakie dokładnie modele urządzeń masz zainstalowane. 

Mam dwa reduktory, ten 500mbar jast na butli i od niego prowadzi przewód do trójnika. Z trójnika jest odprowadzenie na piec primusa a drugie do kolejnego reduktora 30mbar albo 37mbar już nie pamiętam i właśnie ten reduktor zasila lodówkę i kuchenkę gazową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrekiWiola napisał:

Mam dwa reduktory, ten 500mbar jast na butli i od niego prowadzi przewód do trójnika. Z trójnika jest odprowadzenie na piec primusa a drugie do kolejnego reduktora 30mbar albo 37mbar już nie pamiętam i właśnie ten reduktor zasila lodówkę i kuchenkę gazową. 

Ciekawe…, wrzuć w wolnej chwili jakieś zdjęcia tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję, że nie uznacie że się wtrącam.

Z materiałów wynika, że do pewnego momentu PRIMUS robił ogrzewanie na ciśnienie do 500mbar

1660695014_Primus2490-2e.thumb.jpg.056da8a5e152a4c5f0f02065b4d87494.jpg

Tutaj fotka zapożyczona z innego wątku

2450_plate.JPG.57656df4e9a3f347cff45f2b63287df2.JPG

Schemat instalacji zasilania wygląda mniej więcej tak:

primus_gas_scheme_04e.thumb.jpg.9c5769dac5174e0f05147f61a0882fa5.jpg

W późniejszym okresie Primus w systemie Aquaflex stosował niższe ciśnienie zasilania.

Aquaflex-AQWE6-272kb-retrailer.ru_-4.thumb.jpg.9107fe3b13da305051c842d5bba2839f.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.