Skocz do zawartości

Hobby 420 De Luxe czy warto?


Andrzejax

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się przywitac i od razu zapytać czy warto iść w taką cepkę?

Jadę obejrzeć i nie bardzo wiem na co patrzeć poza podłogą?

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-fajna-przyczepe-kempingowa-hobby-420-dmc-1000-kg-CID5-IDLGvhi.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Edytowane przez Andrzejax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cudo to nie jest ale postaram się opowiedzieć jak u księdza na spowiedzi ;)

Hobby 420TM z 1990 roku, MW794kg, DMC1050kg wg DR. W 2014 roku na przełomie lipca i sierpnia przejechaliśmy nią prawie 10 tyś. km po skandynawskich drogach (Skandynawia 2014 w 6 tygodni - Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania - Karawaning.pl) po czym w 2015 roku odkupiliśmy ją z wypożyczalni. W 2016 roku dostała 3 nowe opony Yokohamy- szkoda, że nie wiedziałem, że powinienem kupić nowe a nie "nowe z 2012" roku :( W marcu 2017 roku po zlokalizowaniu w grudniu 2016 roku "pieczarkarni" wymieniona przednia ściana w serwisie "Klaja" w Bieruniu. W maju tego samego roku klejona ramka przedniego okna, druga strona klejona w lipcu tego roku. Gdzieś w okolicach 2019 roku wymieniony stary zaczep Westfalii SSK2 na nowy AKS1300. W lutym tego roku wymieniony kawałek podłogi pod łazienką- też u Klai. Przy okazji nowe linki hamulcowe i chyba też szczęki (do potwierdzenia na FV). W lipcu bakista otrzymała nową podłogę z płyty szalunkowej- niestety w dwóch miejscach plastik nie wytrzymał siły moich rąk :( Na wszystkie naprawy i zakupy posiadam faktury. Mam też pełną dokumentację fotograficzną napraw.

Przyczepa miała być na wynajem ale praca w Korei, budowa domu, praca na farmie oraz ciągłe rozjazdy uniemożliwiały prowadzenie takiego biznesu, do którego się zresztą nie nadaję. Kilka razy udało się wynająć i dlatego trzeba było kleić dwa razy ramkę przedniego okna (pozdrawiam @CarbonPlast :hej:). Kilka razy na wyjazdach byli z nami nasi znajomi ale od czasu Covida nie chcą już jeździć więc przyczepka praktycznie stoi poza wyjazdem na coroczne przeglądy. Jej stan uważam na dobry plus, ostatni wynajmujący potwierdził w lipcu jej dobre "prowadzenie się". Podczas naszego 6-tygodniowego wyjazdu za moim Orlando też szła jak po sznurku- niestraszne jej było przekraczanie dozwolonej prędkości na niemieckich autostradach ;) Piecyk działa i grzeje jak szalony, lodówka też nieźle chłodzi co potwierdził lipcowy najemca po prawie 2-tygodniowym pobycie na kempingu. Do cepki mam przedsionek, który nigdy nie był przez nas rozłożony (szlaja się gdzieś po garażach).

Kilka fotek z ubiegłego roku...

P1110209.JPG.c703a3b25ba1f1be937b4b05aa2df1b2.JPGP1110210.JPG.7cc94549078d1b2d5b2ee325ce402cc6.JPGP1110211.JPG.3ce26ca102faebc7ca8897d5056f7a36.JPGP1110212.JPG.a18fd96b3281b3c8aea37a75054a59f1.JPGP1110213.JPG.0d7f145d6547210c81be6859efcc4bca.JPGP1110214.JPG.38f30ff4b5ad182aaa01d15752423967.JPGP1110215.JPG.e31d50a4bd75fccf09f848d5b901ea16.JPG

Po resztę info zapraszam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hipis2020 napisał:

Ok dzięki za informację?

jeżeli jeszcze nie umawiasz się z @Mandrol na priv na jego budkę toś :pupa:

 

masz budę uczciwie opisaną, wiadomo co zrobione, że szczelna i za takie pieniądze. ja bym już stał pod bramą i czekał kiedy mnie wpuści na oglądanie. chyba, że wolisz perełkę angielkę jakich pełno na olx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


 

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

jeżeli jeszcze nie umawiasz się z @Mandrol na priv na jego budkę toś :pupa:

Toś Łoś. :]
 

@Mandrol za 11k to może ja sam od Ciebie kupię, będę miał dwie. Jedna na zimę a druga na lato albo ma weekend z żoną :]
 

Mam nadzieję że w tym roku jeszcze się spotkamy ;)

 

BTW. Ktoś tu na forum szukał przyczepy do 15k…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik, łóżko, dla dwóch osób idealna :)

ile ona ma długości całkowitej ?

jak poniżej 5,40 to byłaby krótsza od holownika :]

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vrs napisał:

Stolik, łóżko, dla dwóch osób idealna :)

ile ona ma długości całkowitej ?

jak poniżej 5,40 to byłaby krótsza od holownika :]

Mam podobną, troszkę młodszą w rozmiarze 455, i długość całkowitą z zaczepem ma ok. 6200mm, więc tutaj szacuję jakieś 5850mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacekzoo napisał:

jeżeli jeszcze nie umawiasz się z @Mandrol na priv na jego budkę toś :pupa:

 

masz budę uczciwie opisaną, wiadomo co zrobione, że szczelna i za takie pieniądze. ja bym już stał pod bramą i czekał kiedy mnie wpuści na oglądanie. chyba, że wolisz perełkę angielkę jakich pełno na olx

Być może i doopa, być może i klępa (nie łoś, bom kobieta), ale nie jest to takie hop-siup Panowie jakby się wydawało. Będzie to nasza piewsza budka i szcerze powiedziawszy do końca, tak na 100% nie wiem czy taki układ mi pasuje. Zależy mi na zamykanej części sypialnej i oczywiście musi być prysznic. Idealnie gdyby był moover, bo w takiej sytuacji jesteśmy w stanie mooocno naciągnąć budżet. Co do opisu budki - fakt - pełny i szacun za to:) Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.