Jump to content
Sign in to follow this  
Andrzejax

Hobby 420 De Luxe czy warto?

Recommended Posts

Batman

Zawartość barku realnie podnosić wartość. Pytanie czy będzie na wyposażeniu 😁

Andrzejax

Witam.

I tak...nie kupiłem cepki a dlaczego:

-nawet niezła w środku nie doszykowana ale czysta i bez zapachów

- w rogu pod szafką spuchnięta ściana i zaciek na około 60 cm w dół

- pęknięte okno z przodu.

A ja szukam dalej

Mandrol

Noszę się z zamiarem sprzedaży mojej 420 z 1990 roku. Gdybyś był zainteresowany to wal Pan śmiało ;)

20210709_174356.thumb.jpg.1b0eada51544f7177b8e4d8565549326.jpg

Hipis2020

A coś więcej o tym cudzie? Ja również noszę się z zamiarem kupna i zważywszy na mocno ograniczony budżet to będzie chyba coś około takiego rocznika😉 i jaka cena tak w przybliżeniu oczywiście. 

Mandrol

Cudo to nie jest ale postaram się opowiedzieć jak u księdza na spowiedzi ;)

Hobby 420TM z 1990 roku, MW794kg, DMC1050kg wg DR. W 2014 roku na przełomie lipca i sierpnia przejechaliśmy nią prawie 10 tyś. km po skandynawskich drogach (Skandynawia 2014 w 6 tygodni - Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania - Karawaning.pl) po czym w 2015 roku odkupiliśmy ją z wypożyczalni. W 2016 roku dostała 3 nowe opony Yokohamy- szkoda, że nie wiedziałem, że powinienem kupić nowe a nie "nowe z 2012" roku :( W marcu 2017 roku po zlokalizowaniu w grudniu 2016 roku "pieczarkarni" wymieniona przednia ściana w serwisie "Klaja" w Bieruniu. W maju tego samego roku klejona ramka przedniego okna, druga strona klejona w lipcu tego roku. Gdzieś w okolicach 2019 roku wymieniony stary zaczep Westfalii SSK2 na nowy AKS1300. W lutym tego roku wymieniony kawałek podłogi pod łazienką- też u Klai. Przy okazji nowe linki hamulcowe i chyba też szczęki (do potwierdzenia na FV). W lipcu bakista otrzymała nową podłogę z płyty szalunkowej- niestety w dwóch miejscach plastik nie wytrzymał siły moich rąk :( Na wszystkie naprawy i zakupy posiadam faktury. Mam też pełną dokumentację fotograficzną napraw.

Przyczepa miała być na wynajem ale praca w Korei, budowa domu, praca na farmie oraz ciągłe rozjazdy uniemożliwiały prowadzenie takiego biznesu, do którego się zresztą nie nadaję. Kilka razy udało się wynająć i dlatego trzeba było kleić dwa razy ramkę przedniego okna (pozdrawiam @CarbonPlast :hej:). Kilka razy na wyjazdach byli z nami nasi znajomi ale od czasu Covida nie chcą już jeździć więc przyczepka praktycznie stoi poza wyjazdem na coroczne przeglądy. Jej stan uważam na dobry plus, ostatni wynajmujący potwierdził w lipcu jej dobre "prowadzenie się". Podczas naszego 6-tygodniowego wyjazdu za moim Orlando też szła jak po sznurku- niestraszne jej było przekraczanie dozwolonej prędkości na niemieckich autostradach ;) Piecyk działa i grzeje jak szalony, lodówka też nieźle chłodzi co potwierdził lipcowy najemca po prawie 2-tygodniowym pobycie na kempingu. Do cepki mam przedsionek, który nigdy nie był przez nas rozłożony (szlaja się gdzieś po garażach).

Kilka fotek z ubiegłego roku...

P1110209.JPG.c703a3b25ba1f1be937b4b05aa2df1b2.JPGP1110210.JPG.7cc94549078d1b2d5b2ee325ce402cc6.JPGP1110211.JPG.3ce26ca102faebc7ca8897d5056f7a36.JPGP1110212.JPG.a18fd96b3281b3c8aea37a75054a59f1.JPGP1110213.JPG.0d7f145d6547210c81be6859efcc4bca.JPGP1110214.JPG.38f30ff4b5ad182aaa01d15752423967.JPGP1110215.JPG.e31d50a4bd75fccf09f848d5b901ea16.JPG

Po resztę info zapraszam na PW ;)

jaaalko71

Dzięki za tak szczegółowy opis:dzieki: A czy zakres cenowy może być podany do publicznej wiadomości, czy to już raczej przy dobijaniu ewentualnego targu?

Mandrol

Myślałem o ok. 11 tyś. zł żeby wyjść na silne zero z ostatnimi wydatkami remontowymi...

Hipis2020
4 godziny temu, Mandrol napisał:

Myślałem o ok. 11 tyś. zł żeby wyjść na silne zero z ostatnimi wydatkami remontowymi...

Ok dzięki za informację👍

jacekzoo
7 minut temu, Hipis2020 napisał:

Ok dzięki za informację👍

jeżeli jeszcze nie umawiasz się z @Mandrol na priv na jego budkę toś :pupa:

masz budę uczciwie opisaną, wiadomo co zrobione, że szczelna i za takie pieniądze. ja bym już stał pod bramą i czekał kiedy mnie wpuści na oglądanie. chyba, że wolisz perełkę angielkę jakich pełno na olx

vrs

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Toś Łoś. :]

@Mandrol za 11k to może ja sam od Ciebie kupię, będę miał dwie. Jedna na zimę a druga na lato albo ma weekend z żoną :]

Mam nadzieję że w tym roku jeszcze się spotkamy ;)

BTW. Ktoś tu na forum szukał przyczepy do 15k…

Mandrol

Michał, planujesz montaż haka do Detka, żeby stworzyć tandem? Czyżby Wasze 3 panny już tak wyrosły, że Was wywaliły z cepki i szukacie własnego kąta tylko dla siebie? :D

vrs

Stolik, łóżko, dla dwóch osób idealna :)

ile ona ma długości całkowitej ?

jak poniżej 5,40 to byłaby krótsza od holownika :]

Edited by vrs (see edit history)

Piotrekm13
25 minut temu, vrs napisał:

Stolik, łóżko, dla dwóch osób idealna :)

ile ona ma długości całkowitej ?

jak poniżej 5,40 to byłaby krótsza od holownika :]

Mam podobną, troszkę młodszą w rozmiarze 455, i długość całkowitą z zaczepem ma ok. 6200mm, więc tutaj szacuję jakieś 5850mm.

jaaalko71
16 godzin temu, jacekzoo napisał:

masz budę uczciwie opisaną, wiadomo co zrobione, że szczelna i za takie pieniądze. ja bym już stał pod bramą i czekał kiedy mnie wpuści na oglądanie. chyba, że wolisz perełkę angielkę jakich pełno na olx

Być może i doopa, być może i klępa (nie łoś, bom kobieta), ale nie jest to takie hop-siup Panowie jakby się wydawało. Będzie to nasza piewsza budka i szcerze powiedziawszy do końca, tak na 100% nie wiem czy taki układ mi pasuje. Zależy mi na zamykanej części sypialnej i oczywiście musi być prysznic. Idealnie gdyby był moover, bo w takiej sytuacji jesteśmy w stanie mooocno naciągnąć budżet. Co do opisu budki - fakt - pełny i szacun za to:) Pozdrawiam😃