Skocz do zawartości

Zasilacz Schaudt CSV 300 podłaczenie akumulatora i solara


kendzior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakiś czas temu zakupiłem przyczepę KNAUS, w której zamontowany jest zasilacz jak w temacie.

Chciałbym podłączyć w niej solar,  dodatkowy akumulator, przetwornicę, ładowarkę 220 i mieć możliwość ładowania w czasie jazdy z akumulatora w holowniku :)

Był już kiedyś post odnośnie podłączenia samego akumulatora dodatkowego i ładowarki

Wtyczka w mojej przyczepie 13 PIN (jest zasilanie na wszystkich urządzenia po podłączeniu do holownika)

O ile podłączenie paneli, ładowarki i przetwornicy wydaje się być w miarę jasne (w miarę ;-)) o tyle nie do końca wiem jak wykonać połączenie akumulatora z samochodu z tym w przyczepie

Załączam schemat (knaus_schemat_izolator) jak sobie to wymyśliłem

knaus_schemat_izolator.thumb.png.cb0281b9e3f892fba79a7173f8b24d20.png

Myślałem o odłączeniu przewodów biegnących z wtyczki w przyczepie do zasilacza i podłączenie ich do izolatora (SLA80) a stamtąd do aku w przyczepie

Czy takie połączenie jest prawidłowe ?

Za wszelkie sugestie i pomoc z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Wtyczka 13 pin. Jest stały plus i przewód ładowania ( piny 9 i 10). A przynajmniej wychodzi z wtyczki z auta. Trzeba wobec tego podłączyć izolator aku do przewodu ładowania. Wg schematu Schaudt CSV 300 napięcie z haka powinno wchodzić na piny 7 i 8 zasilacza czyli te podwójne konektory, z których w poście maciej1977 przewody sugerował odłączyć kristofer. Czy ktoś się orientuje gdzie w tym zasilaczu wchodzi stały plus a gdzie przewód ładowania? 

 

 

 

Edytowane przez kendzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Przewód ładowania wychodził z wtyczki w przyczepie ale nie wchodził do zasilacza w przyczepie (bo ten nie ma opcji ładowania). Pod przyczepą jest puszka gdzie przewody z wtyczki rozchodzą się na przyczepę. Brakowało wyjścia dla przewodu ładowania. Dołożyłem przewód, wpuściłem do przyczepy. Teraz już z górki :P

Edytowane przez kendzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

w teorii opanowane na 100% ;-)

póki co wyprowadzone kable pod solar na zewnątrz, zamontowany regulator w przyczepie, przygotowane miejsce pod aku w przyczepie, wprowadzone kable pod ładowanie akumulatora z gniazda 13 pin

całość ma wyglądać  jak poniżej

 

knaus_schemat_izolator.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.