Skocz do zawartości

Jaka przyczepka dla 4 osobowej rodziny.


JoeBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie mi na podstawie waszych doświadczeń. Chcę kupić przyczepkę dla 4 osobowej rodziny. Narazie dzieci 4, 5 lat ale wiadomo urosną, a chcę żeby przyczepka służyła nam długo.

Powinna mieć wszystko co potrzeba do wygodnego podróżowania i zamieszkania - ogrzewanie, lodówkę, kuchenkę, prysznic no i może łożko piętrowe jak dzieci urosną.

 

Holownik to narazie TOYOTA AURIS 1,4 diesel ale za jakieś 2 lata kupię pewnie coś większego, prawdopodobnie pickupa, Nissana czy Mitsubishi.

 

Budżet do 10 000 zł, +- 2000 zł przyczepką chcemy jeżdzić po całej POLSCE a może nawet za granicę.

 

Jest to moja pierwsza przyczepa ale chciałbym kupić coś konkretnego - poradźcie bo jesteście bardzo doświadczenie w temacie -

 

chodzi mi głównie o to jaki model wybrać, jakiej firmy bo nie zanm się na tym a jest tego bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadawane co jakiś czas przez nowych użytkowników forum.

Nie ważny jest model, marka ale jej stan, zapach .........

zresztą poczytaj sobie tutaj

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam moją już obecnie Dethlefs 1992 posiada 5 spań w tym łóżko piętrowe

przyczepa jest bardzo fajna przede wszystkim nie przecieka ma kibelek kuchnię i jest bardzo dobrze utrzymana nie wstydzę sie za nią i mogę ją z czystym sumieniem polecić jeżeli ktoś będziesz zainteresowany prześlę fotki na e-maila

pozdrawiam cena do dogadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz małeograniczenie w postaci niedużego silnika w aucie. Wg mnie powinieneś poszukać budki, której masa własna będzie mniejsza o około 30% od maxa co możesz ciągnąć. Wtedy powinieneś wmiare bezstresowo jeździć.

 

Przyczepa o długości wnętrza prawdopodobnie do 4,5m. Nie wiem, czy koszteł łazienki nie poszedłbym w wygodne spanie dla wszystkich. 5 osobowa jednak byłaby optimum. No i piętrowe łóżko też byłoby mile widziane.

 

Wewntualnie taka 4 osobowa budka też by zdała egzamin. Np.

http://moto.allegro.pl/item658213297_przyczepa_kempingowa_bergland_1996_r_tanio_tanio.html

lub:

http://moto.allegro.pl/item662269134_hobby_prestige_460_duzy_przedsionek.html

 

Czyli taka sama jak moja na wielkość (w dziale nasze pojazdy jest do poczytania jakby zainteresowało :pub: ).

 

 

Ewentualnie można się podratować mniejszą przyczepą z 2 łóżkami (na 3 osoby) i dorobić nad "jedynką" piętrowe wyrko.

 

Możliwości na szczęście trochę jest :bzik: Powodzenia w wyborze :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szary11 wspomniałeś o tym, z pewnościa gabarytowo przyczepa odpowiadałaby koledze JoeBlack`owi, ale właśnie, póki co ma silnik 1.4 a przy takiej przyczepie uważam, że będzie mu strasznie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co ma silnik 1.4 a przy takiej przyczepie uważam, że będzie mu strasznie ciężko.

 

Strzelając na oko Auris będzie mógł holować coś do 1200 DMC. Odejmując 30% mamy 840kg. Więc na styk. To były tylko szybkie propozycje :-] Trzeba dłużej poszperać w ofertach :ok:

 

Nie rozumiem po co dorabiać jeżeli mozna znaleźć w takiej cenie przyczepki

naprawdę nie rozumiem czego ludzie szukają?

 

W przyczepach można przebierać... ale w dobrych przyczepach jest już nieco gorzej. Więc czasem warto coś kupić bardziej gołego i coś samemu coś domontować. Chyba, że czekać na okazję X czasu :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary my mamy przyczepę w bardzo dobrym stanie nic nie musi przerabiać i dorabiać ma już piętrowe łóżko boczną kanapę i jeszcze podwójne łóżko dmc 1100 sprzedaję bo dzieci już podarastały i chcę kupić coś innego wystarczy tylko chcieć zobaczyc i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary my mamy przyczepę w bardzo dobrym stanie nic nie musi przerabiać

 

No to się znalazła super sztuka :ok: A zwróć uwagę ilu tu po zakupie podobnych super egzemplarzy jak poważne remonty robili :hop1: Więc mimo chęci oglądania trafienie ładnej budy nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybysmy nie musieli jej sprzedawać to jeszcze by nam długo posłużyła nie mam tendencj do przechwalania się po prostu widzę co stoi do sprzedaży i mam porównanie ale nikogo nie zmuszam do ogladania i kupowania nic na siłę ale gdyby ktoś mi podsunął jakąś propozycję na forum to napewno bym nie omieszkała jej obejrzeć

I proszę nie oceniaj mnie pochopnie wyśmiewając się że trafiła się okazja

Widzę że lepiej być nieuczciwym wtedy ma się większe wzięcie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie oceniaj mnie pochopnie wyśmiewając się że trafiła się okazja

 

Przepraszam, ale bardzo dużo ludzi wmawia, że ich przyczepy są w idealnym stanie, a okazują się szrotami. Więc przy poszukiwaniach ciężko trafić co by się chciało mieć :hop1: I wtedy bierze się co dobre i dorabia co trzeba by spełniło własne wymogi.

Pod tym kątem poszedł mój sarkazm, bo napisałeś, że spokojnie można znaleźć co by się chciało.

 

mi podsunął jakąś propozycję na forum to napewno bym nie omieszkała jej obejrzeć

 

Tu masz rację :-]

Widzę że lepiej być nieuczciwym wtedy ma się większe wzięcie

 

Ja tego nie powiedziałem. Zresztą jak sam coś sprzedaje to zawsze staram się wszystko opisać i powiedzieć by nikt nie miał do mnie pretensji.

 

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.