Skocz do zawartości

VW Westfalia T25 + przyczepka Niewiadów N250


Maciek86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkch!

Na forum jestem nowy i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania więc zadam je sam :slina:

 

Wybieram się w podróż po Europie tym mini camperkiem Westfalia fabrycznie zbudowanym na VW T25, a że będzie nas w nim mieszkało w sumie 4 osoby planujemy bagaże wrzucić do małej przyczepki (jak N250 na przykład)

 

Moje pytanie jest takie: jaki jest traktowany taki zestaw na campingach w Europie? Polskie kampingi traktują go różnie ale przeważnie wystarczy pokazać że w dowodzie jest wpisane "samochód osobowy" i co najwyżej opłata jest jak za busa a nie jak za osobowy, ale nie jak caravaning. Czy mieliście doczynienia z kimś kto podobnym autem się poruszał albo po prostu wiecie jak liczone są takie pojazdy? Samochód jest mały i nie ma prysznica/toalety ale jednak 2 lub 4 osoby będą w nim mieszały a w cennikach widze przeważnie caravaning i nic więcej...

 

Cześć druga pytania dotyczy owej przyczepki, zarówno kosztów na campingach jak i wygody w poruszaniu się z nią na trasie. Jest to chyba najmniejsza dostępna na rynku przyczepka ale jednak tworzy razem z autem juz zestaw dwuelementowy co pewno wymaga dodatkowej opłaty na campingu. Ca tzw. parkingach dla camperów popularnych w Niemczech, spotkałem się z opłatą uzaleznioną od powierzchni gruntu którą zajmujemy: M, L, XL. Były tam wydzielone strefy i jak ktoś się zmieścił w danej strefie nie musiał dopłacać ani za grila ani za przyczepkę itp. bo wciąz był na opłaconym kawałku ziemi. Wiem jednak że na typowych namiotowo-caravaningowych campingach zawsze jest dodatkowa opłata - pytanie tylko jaka i czy to się wogóle opłaca?

 

Dziękuję za uwagę i proszę o jakąś podpowiedź. Poniżej zdjęcie przykładowego zestawu o którym mówiłem.

 

303465.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podobnego zestawu, ale kilka campingów za granicą widziałem, i:

- camper to camper, a nie camper z TV SAT lub bez

- przyczepy jako towarowej przyczepy oni raczej w cennikach nie mają, za to na 100% przyczepy w cennikach maja autostraty (Francja, Włochy i inne) .

 

Więc wg mnie na campingach będziesz camperem a na autostradach autem z przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

swego czasu przejechałem nie camperem ale samochodem osobowym z małą niewiadówką ciężarową trasę z Polski przez Czechy, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię z Gibraltarem włącznie - noclegi na campingach podczas całej eskapady rozbijaliśmy się w 2 namioty i nigdzie nie chciano ode mnie opłaty za przyczepkę - traktowano ją jako bagażnik a płaciłem za namiot - sądzę, że podobnie opłaty będą pobierać za campera

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.