Skocz do zawartości

Termy Gorący Potok_ Powstaje Camper Park


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

przetarg też już rozstrzygnięty więc tylko czekamy na sygnał Niestety jak na tę chwilę nic więcej napisać o tej inwestycji TPN nie mogę.

Zapewne wszystko można wyczytać na stronach zamówień publicznych? To żadna tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 6.10.2021 o 20:57, pawel1966 napisał:

przy termach Gorący Potok w Szaflarach wkrótce powstanie całoroczny parking dla camperów wyposażony w samoobsługowe słupki Camper System.

Super wiadomość. Fajna miejscówka, a jak jeszcze nie będę musiał wracać samochodem, to już bajka :ok:

W dniu 11.10.2021 o 14:11, pawel1966 napisał:

"Co więcej, dyrektor TPN nie ukrywa, że korzystanie z miejsc postojowych będzie płatne i ma stanowić dla parku dodatkowe źródło dochodów."

Tylko żeby nie zrobili zaporowych cen :blagac:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piknie kielo cud Pawełku - jak jeździłem do Geotermii rury badać co łądują tę ciepłą  wodusie  parę lat temu to już tam były koczowiska i gazdy z byle  kawałka łączki darli dutki od kamperowców  w paru innych miejscach też
Po prostu dzieje sie to co nieuniknione i dobrze bo tego co nie można okiełznać należy zalegalizować i na tym zarabiać :)
Myślę że powinno sie w takich inwestycjach myśleć równie o stellplatzach dla przyczep

Jako nie odległy ceper podzielam jednak obawy  i wydaje mi się ma się co czarować  - dutki gazdy będą darli dalej ale możne choć koczowisko będzie zrobione  "po Bożemu"
Dopiero jak rynek się nasyci podażą większą niż popytem to zmusi do spadku cen  - niemniej jednak ilość tych inwestycji nie tylko na Podhalu rośnie i to bardzo cieszy

Choć ja w sumie wolę takie bardziej dzikie  inwestycje typu leśnych miejsc biwakowania jak np. na Polesiu czy w Gorlickim - tu Lasy Państwowe też doszły do wniosku że to nieuniknione i nie do okiełznania więc lepiej miejsca wyznaczyć niż ganiać koczowników :) zdecydowany plus równiez dla LP tylko żeby jeszcze kultura koczowania wzrosła to bedzie supcio bo to jednak kuleje i robi zła robotę.   

Ale własnie dlatego dobrze że na Podhalu się to bierze w sztywne ramy stellplatzów - łatwiej na nich wymusić kulturę bo koczownik jest identyfikowalny

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 17:58, lbuster napisał:

Tylko żeby nie zrobili zaporowych cen

Sądzę, że będzie drożej niż w Szwajcarii ?obstawiam jakieś 150zł/kampera/dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Sądzę, że będzie drożej niż w Szwajcarii ?obstawiam jakieś 150zł/kampera/dobe

Oj tam - nie bądź aż taki pesymista - za to będziesz miał blisko  tyłek w termach pomoczyć  :)  

Dla pełni kosztów pobytu na Podhalańskim stellplatzu  mnie interesuje jeszcze jedna rzecz o której napisał @pawel1966 owe słupki Camper System  - rozwiązanie jak już pisałem stosowane w świecie powszechnie i bardzo fajne, na stronce mapka też super - nie jest jeszcze gęsto ale widać że coś się dzieje i niebieskich pinezek przybywa to cieszy - choć one nie wszystkie dla nas bo kamperem na molo mariny w Polańczyku to raczej słabo ,  żółte pineski  też cieszą oby jak najszybciej stały sie niebieskie :)

Bardzo mnie cieszy np.  Pieszowola - gdzie LP zrobiły już 3 lub 4 super miejsca postoju ale z serwisem było biednie - żółta pinezka ale to otwiera całkiem fajne możliwości
Tylko znów tutaj tez brak informacji jak zachowają się możliwość i ceny na "Kamperowisku" dla tych półdzikusów koczowników z pól LP
Jeśli wiesz coś Pawle na tego typu tematy - prośba przybliż temat

Paweł - następna prośba/pytanie  - jasna sprawa że Camper System żeni lub wydzierżawia uruchamia urządzenia, serwisuje etc...   rozumiem że tak jak kiedyś gadaliśmy ceny ustala dzierżawca czy właściciel któremu CS  sprzedał  lub wynajął słupek - stad jasne że na stronce CS nie znajdziemy cen serwisu  dla naszych pojazdów a mówiąc szczerze są one też  istotne i w ogólnym rachunku pobytu  sumują się z ceną stellplatzu czy jak kto woli kamperparku
Czy znasz już ceny z jakiegoś regionu  czy pozostaje nam poczta pantoflowa i pytanie po ludziach czy ktoś korzystał i ile bulił ?
Jeśli masz jakieś wieści - również  prośba przybliż nam temat

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, smok_wawelski napisał:

nie bądź aż taki pesymista

Nie jestem pesymista, tylko realistą. Fakt, chyba przesadziłem - ale w dół. Teraz zaparkowanie na parkingu TPN kosztuje 70zł, bez WC, bez łazienek.. bez serwisu... nawet bez możliwości spania w aucie. 

Będzie ze 200zl jak dodadzą te wszystkie opcje ??

Dla porównania, za wypasiony camping pod Matternhornem płaciłem coś koło 40CHF. Camping, a nie kawałek wyszutrowanego parkingu

Screenshot_2021-10-17-14-49-30-163_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację - wywieszam białą flagę i poddaję się  - nie sposób zaprzeczyć Twoim argumentom i temu co widzimy na dziś
Przy tej tendencji co widać to nie wygląda różowo, no cóż możne chciałem się sam oszukiwać - to nie jest dobre ale chociaż mniej boli :) 

A tak całkiem poważnie to własnie dlatego zadałem pytania o opłaty za słupki - dla kosztów pobytu koszt placu i słupka się przecież sumuje,
Ty czy ja na weekend wyskoczywszy do Zakopca spoko oblecimy bez słupka nawodujemy się i później zrzucimy w chałupie  ale jeśli ktoś leci z dalsza czy objazdówkę no to wygląda to już znacznie mniej ciekawie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smok_wawelski no niestety nie znam cen jakie życzą sobie miejsca, w których jest serwis ( słupek) dla kamperów, i ktoś chce z niego po prostu skorzystać. Wiem, że jest kilka bezpłatnych ( ale głównie na MOP - sam taki zaliczyłem na A1 gdzieś pomiędzy Toruniem a Łodzią , gdy wracaliśmy z Łeby. Ale niestety boję się, że niektóre instytucje, jak TPN choćby Czy MOSiRy, które też zarządzają kempingami mogą mieć ochotę na to,że ktoś będzie płacił jak za zboże. MOżna zadzwonić np. do Krosna na MOSiR i zapytać ile sobie życzą za postój kampera na dobę.  Sama usługa serwisowa co ciekawe liczona na czas  30 minut kosztuje 20 złotych. Czyli mamy czas na zlanie szarej wody, pobór czystej i wylanie WC - to się wlicza w koszt usługi serwisowej ( nie ma w niej oczywiście energii elektrycznej.

Ale tutaj jest przykładowy cennik https://mosirkrosno.pl/camper-park.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za info

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

Sama usługa serwisowa co ciekawe liczona na czas  30 minut kosztuje 20 złotych. Czyli mamy czas na zlanie szarej wody, pobór czystej i wylanie WC

Cena rzekłbym normalna - taka o ile pamiętam typowałem jak kiedyś rozmawialiśmy  - choć może trochę  logicznie krzywe że 10l wody czy ścieku  kosztuje tyle samo co 100 ale spoko jak ryczałt to jest ok - trochę pokrzywdzeni będą ci co maja małe zbiorniki 

Zerknąłem na cennik Krosna  - w sumie nie straszy,  jak płachta na byka trochę działa na mnie prąd 15zł - to jest na poziomie 450zł miesiąc w dwurodzinnym domu płace poniżej 300zł  :) ale bywa gorzej  na Browarnym jest 25zł  i tu zawsze mnie frapuje czy kempingi maja prawo sprzedawać prąd  bo wydaje mi się że jest to działalność koncesjonowana :)  

Dalej jeszcze nurtuje mnie jako półdzikiego koczownika  to czy np. koczując na oddalonym  o niespełna 30km  miejscu biwakowania LP np. jadąc po 3 dniach dalej na Roztocze będę mógł zrobić sobie serwis przelotowo w przykładowym krośnieńskim MOSiR lub  czy wymusi to na  mnie zatrzymanie się na dobę w owym MOSiRze ale to już oczywiście nie pytanko do Ciebie tylko takie moje dumania bo mam obawy że te MOSiRy itp miejsca nie chętnie będą patrzeć na przelotowych koczowników a mnie  bardziej słupki "przelotowe"  interesują - tyrknę  albo skrobnę tam kiedyś to się dowiem :) Taki pomysł mi przychodzi do łba że może fajnie by było gdyby słupki będące na terenie MOSIR były tańsze a dodatkowo gdzieś przy MOSIR 1 słupek przelotowy nieco droższy ale nie zaporowo - byłaby to jakaś sensowna alternatywa a i zachęta zaplanowania kiedyś  trasy tak aby nocować na MOSiRach - zatrzymałeś się na przelotowy zrzut zobaczyłeś fajny stellplatz spoko konotujemy w tyle głowy bo czemu drugim razem nie na stellplatzu sie zatrzymać  :) 

Ale tak jak napisałem cieszy że przybywa i cieszy że nie ma szaleństwa cenowego - oby tak dalej


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smok_wawelski napisał:

czy wymusi to na  mnie zatrzymanie się na dobę w owym MOSiRze ale to już oczywiście nie pytanko do Ciebie

Z tego ich cennik wynika, że można zrobić serwis za 20 PLN i nie masz żadnego obowiązku zatrzymywania się  na całą dobę. BTW w tym właśnie sensie rozmawiałem z wieloma innymi osobami, urzędami i dzierżawcami, proponując im zorganizowanie odpłatnego miejsca miejsca serwisowego...Myslę, że niektórzy "dojrzewają".  A że generalnie w Polsce słowo camper park, camping, parking dla kamperów...trzeba osobno jeszcze tłumaczyć - więc to może potrwać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem Pawle jeszcze jak napisałeś  - dopisałem tam własnie taki pomysł "nieagresywnego marketingu" :)  zobacz moze przyda Ci sie ku rozwojowi tych zabawek 

Tak z pozostała wypowiedzią się zgadzam  ale dzieje się już coś niecoś w tym kierunku na CT tez chłopaki piszą o tego typu inwestycjach i nieco o rosnącym zainteresowaniu włodarzy miast czy gmin  - to cieszy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

Edytowałem Pawle jeszcze jak napisałeś  - dopisałem tam własnie taki pomysł "nieagresywnego marketingu" :)  zobacz moze przyda Ci sie ku rozwojowi tych zabawek 

Muszę tylko coś wyjaśnić - ja działam Dla firmy Camper system jako totalnie "wolny strzelec" i jest to dla mnie działaność, która sprawia mi przyjemność. Staram się przy okazji swojej normlanej działaności, wykorzystując to,że dużo jeżdżę w swoich sprawach rozmawiać w miejscach, które potencjalnie uważam za  "rotujące" o tym, że mogą rozszerzyć swoje dotychczasowe interesy o karawaning, przyczyniając się w ten sposób do promowania regionu. W takim sensie najczęściej rozmawiam z urzędami gmin, szczególnie tych mniej do tej pory "turystycznych" a mających takie możliwości i aspiracje.Ale to tylkoc zysto hobbystyczna sprawa. Właściciel Camper System dopina tematy pod względem formalnym a ja to nie mam już żadnego wpływu. Ale swego czasu przyapdliśy sobie nawzajem do gustu i działamy :) a co z tego będzie w tych trudnych obecnie  i niepewnych czasach...zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.