Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam Problem. 

W czasie wyjazdu do chorwacji na urlop i noclegu na jednym z parkingów  auto typu bus z paka uszkodził mi przyczepę.  Niewiem do konca ja to sie stalo. W nocy kiedy spalismy uslyszalem tylko chromot a kiedy wyskoczyłem z przyczepy auto z dlugim wystajacym elementem odjechalo . Kiedy przyjechala policja chorwacka stwierdzili tylko uszkodzenia , spisali protokół i to wszystko. Nie ma szans odnaleźć sprawce bo nie jestem wstanie ani podac auta,koloru czy marki a juz napewno nr rejestracyjnych.  Wiec moje pytanie wszystkich jak mozna to naprawić.  Dodam tylko ze w jakimś sklepie kupilem niewiem czy to klej czy uszczeniacz ale zabezpieczylem to przed wodą by nie zalewało.  Przyczepa to Hobby premium WFU dwuosiowa.  Dzieki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi. Szkielet nie zostal naruszony. Pozdrawiam 

20210718_105354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki końcowy efekt estetyczny chcesz uzyskać. Można to naprawić  skutecznie w znacznie , bardzo znacznie niższej kwocie. Na tym forum często dają głos oszołomieni swoim ego pseudo znawcy wszelkich tematów. Musisz być mocno selektywny w słuchaniu podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś ulepić u Henia w garażu. Dziadów i klamizerów jak widać tu na forum nie brakuje. ?

Gość ma bardzo drogą przyczepe i zapewne też AC no ale lepiej coś polepić. To są właśnie rady naszych fachowców?

Oj coś boli i to bardzo pewnych userów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kiedyś w necie widziałem filmik z niemieckiego serwisu przyczep, pokazywali właśnie jak usunąć podobne do Twojego uszkodzenie. Używali jakiejś masy po czym mieli szablon z pleksi lub czegoś podobnego i odtwarzali rybią uskę. Po naprawie nie było śladu.

Może warto też zapytać w serwisach, np:

https://www.camprest.com/pl/firmy/firma-niki/naprawa-karoserii

myślę że nikt rozsądny nie będzie proponował wymiany poszycia na całej ścianie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, roadwarrior23 napisał:

 

myślę że nikt rozsądny nie będzie proponował wymiany poszycia na całej ścianie

Skoro nic Cię to nie koszruje to w czym problem? Jeśli buda ma jeszcze gwarancja to już w ogóle po temacie?

Wymienia się połowę bocznego poszycia jeśli jest łączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurę zakleić, na wierzch dać sztywną ozdobę i wszystko, tanio i estetycznie, ozdobę przykleić na dobry klej. Mój kolega przy miesięcznej przyczepie zahaczył górą o przystanek i rozdarł poszycie na około 50cm, przykleiliśmy gładką blachę dosyć sztywną, oczywiście w kolor, na to naklejka typu róża wiatrów itp, jest ładnie estetycznie i szczelnie jezdzi trzeci rok i nic się  nie dzieje, oczywiście kontroluje to miejsce. Przykleiliśmy na masę elastyczną do łączenie elementów w samochodzie.

Przy takim uszkodzeniu nigdy nie godził bym się na wymianę ściany, fachowcy w serwisie podejrzewam już tak tego nie poskładają, to nie auto odkręcić drzwi, zbyt duża ingerencja w przyczepę.

Boll Poliuretanowa Masa Klejąco Uszczelniająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, roadwarrior23 napisał:

Proszę, chwilę poszukałem i mam ten filmik.

 

 

Ten film od wielu lat pojawia się tu na forum. Wygląda to bardzo profesjonalnie ale czy jakaś firma w Polsce oferuje taką naprawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Ten film od wielu lat pojawia się tu na forum. Wygląda to bardzo profesjonalnie ale czy jakaś firma w Polsce oferuje taką naprawę? 

U Smolicza mi mówili że mają kogoś co się takim czymś zajmuje. Ponoć jedyny taki człowiek w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega pisał co ma zrobić, podesłałem to co kiedyś widziałem. Myślę że i w naszych serwisach uzyska fachową pomoc. Pomysł i sposób wykonania są teraz trzeba to zrealizować.

Powodzenia :) Dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

U Smolicza mi mówili że mają kogoś co się takim czymś zajmuje. Ponoć jedyny taki człowiek w Pl.

Ciekawe jaka może być cena takiej naprawy. Zapewne mniej niż wymiana blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Ten film od wielu lat pojawia się tu na forum. Wygląda to bardzo profesjonalnie ale czy jakaś firma w Polsce oferuje taką naprawę? 

Podobno Smolicz w Poznaniu robi podobną metodą. Znajmy miał podobną przygodę i szukał i trafił do Smolicza, z tym, że jeszcze czeka na termin

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.