Skocz do zawartości

Wymiana okna dachowego dla sępa.


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem najtańsze dachowe okno Fiamma 40x40 białe.

Około 165 zł.

Stare okno składało się w większości z super taśmy klejacej.

Za tę kasę Fiamma jest super.

 

Moje uwagi:

 

1. Wyjmując stare okno podciąć klej kładac nożyk z cienkim ostrzem płasko na dachu.

2. Dobrze oczyścić dach. Jak ktoś używał silikonu może się przydać cyklina / bardzo pożyteczne narzędzie/ i ostry nożyk. Można też spróbować zwałkować klej paluchem.

3. Fiamma ma 20 idiotycznych dziurek na wkręty od wierzchu. Jeśli wcześniej było normalne okno i nie ma dziur w dachu radzę nie wkręcać tam wkrętów. Nakładamy na pokrywę górną wałek uszczelniacza /cienki/ prowadząc go tak, żeby zalać te nieszczęsne otwory na wkręty i wkładamy pokrywę na miejsce. Dobrze się to robi stojąc na drabince we wnętrzu przyczepy.

4. Teraz bierzemy ramkę wewnętrzną z moskitierą. Proponuję zatkać pięcioma zaślepkami cztery fabryczne otwory na wkręty. W tych otworach śrubki słabo trzymają a ewentualne wyjęcie kiedyś zaślepek dla oczyszczenia moskitiery będzie wyglądać paskudnie. Są jednak miejsca na porządne 8 wkrętów. Ale trzeba wywiercić 8 otworów fi 5mm dokładnie w środku rowka tej wewnętrznej ramki. Otwory równo rozmieszczamy na środku rowka co 18.5 cm. 4 w rogach, cztery w połowie.

5. Użyłem z powodzeniem 8 zwykłych blachowkrętów samochodowych 4/20 i ładnie ściągneło to dwie części okna dachowego do siebie / 4 fabryczne otwory nie dały rady/. Dobrze przyświecić czołówką żeby dobrze trafić w otworek.

6. Teraz gramolimy się na dach i kładziemy cienki wałek uszczelniacza dookoła pokrywy i do 20 beznadziejnych dziurek też. Spryskujemy całość wodą z ludwikiem lub skradzionym z domu płynem do mycia szyb i wygładzamy uszczelniacz paluchem wciskając go. Mamy obok szmatkę i nadmiar z palca wycieramy.

7. No i gotowe. I same zalety bo tanio, porządnie i żonka się cieszy, że nie szwendaliśmy się bez celu po domu szukając dziury w całym....

 

Potrzebne:

Dziura w dachu.

Okno Fiamma białe.

Uszczelniacz Fix All ale może byc też osławiony Sikaflex lub zwykły silikon.

8 blachowkrętów 4/20 lub dłuższe jak gruby dach.

Narzędzia: wiertarka, wiertło fi 5mm, nożyk, cyklina, szmatka, płyn do mycia szyb, wkrętak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dopiszę parę słów do tego tematu dziś razem z drugą połową postanowiliśmy zamontować w naszej przyczepce nowe okienko dachowe uszkodzone przez czas i pewnie jakieś gałązki po drodze w zeszłym sezonie, niestety nie było najtańsze (400zł) :admin: ale zdecydowaliśmy się na takie bo fajnie wygląda i rzeczywiście jest super :]

 


otwór oczywiście należało dostosować do nowego bo rozmiar 40x40 wcale nie jest 40x40 tylko 43x43cmdolna ramka

post-85145-imported-5cefdab2-d9ae-4abb-bc95-0570557e1688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poprzednim zdjęciu widać jak wyglądał oryginał ten szary brzydki kwadracik :]

 


wygląd od środka opcja 1 to roleta nie przepuszczająca światła z odblaskiem od zewnątrz opcja 2 przesuwając w drugą stronę roleta z siateczki lub opcja 3 brak zasłonięcia

post-85148-imported-7ec3693d-7655-4081-9de9-111a0498a33e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie dla zainteresowanych w/w okno zakupiłem w http://sklep.s-camp.pl/ że by nie było że polecam a jedynie proponuje punkt zaopatrzeniowy w akcesoria do naszych Superowych Domków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z oknem,ale zrobiłem to systemem gospodarczym.

Udało mi się załatwić pleksę o grubości 10 mm,od spodu na rancie przykleiłem paski wysokości około 1,5 cm aby woda nie podciekała.Do montażu wykorzystałem istniejącą ramkę (była dobra bo najczęściej uszkodzeniu ulega tylko dekielek).Całość kosztowała kilka piwek i trochę pracy.Jak dla mnie efekt jest super. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja już nie zabardzo mogłem coś zrobić ze starego okna było za bardzo skruszałe jedyna dobra część to wew. ramka a nie chciałem wymyślać nowego okna dlatego kupiłem nowe choć cena nie najmniejsza to naprawdę bajeranckie okienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najtańsze dachowe okno Fiamma 40x40 białe.

Około 165 zł.

 

można kupić samą zewnętrzną część za 180zł

 

Witam, jak już bym miał wybierać wybrał bym opcję pierwszą lecz zdecydowałem się na zakup czegoś innego nowocześniejszego :]

no ale podpowiedź warta zanotowania dla tych co nie wiedzą jeszcze gdzie szukać części i akcesoriów do swoich przyczepek/ kamperków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość włamań do ukochanych przyczep, dokonywana jest przez okna dachowe. Jeden ziomal, podsadza drugiego ziomala, po wejściu na dach wyrywa się okienko i kolega już buszuje w środku. Czasem giną talerze, jak mojemu sąsiadowi albo laptopy i telewizory, a ziomal wychodzi nienaruszonymi drzwiami, otwierając je od środka.

Pytanko jest następujące: kto ma jakiś mechaniczny patent, by utrudnić takie włamanie, a lepiej, żeby z daleka ziomal widział, nim rozwali nasze cacko, że łatwo nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.