Skocz do zawartości

HEL,nowe pole kempingowe/namiotowe.


Czarek236

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Helkamp.

Jak ktoś szuka ciszy i spokoju, to nie ten adres.  Poza tym OK.

Jak ktoś szuka ciszy i spokoju to w ogóle omija Hel i Władysławowo w sezonie tj Lipiec - Sierpień :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.07.2021 o 18:19, jacek00 napisał:

zaZgadzam się z @Cathay, że cena 30 zł za osobę w komfortowym apartamencie to jakieś psie pieniądze. @Łza Włóczynutka pokaż ten pensjonat - jestem bardzo ciekawy, bo cena aż absurdalnie niska.

Ja z ciekawości sprawdziłem najtańszy apartament na booking.com. Cena za 2+1 to minimum 300 zł za dobę. W okolicach Władysławowa jest trochę taniej bo po około 250 zł za dobę. Tak czy inaczej ceny kilka razy wyższe. 

 

W dniu 1.07.2021 o 18:20, Commander napisał:

Co było w tym apartamencie....bo brzmi dumnie....

Żadne szemrane interesy, płaciliśmy bonem turystycznym, więc na pełnym fiskalnym legalu: MARAGA, ul. Jaśminowa 6, Chłapowo. W dzielnicy z nowymi pensjonatami, choć ten nasz miał już kilkanaście lat. (ale utrzymany bardzo dobrze, chyba remontowany na bieżąco). Normalnie, czysto, własna łazienka. jakiś czajnik w pokoju i telewizorek. do dyspozycji wspólna kuchnia i lodówka. Na dole ogród z basenem z podgrzewana, ciepłą wodą, ogniskiem, kilkoma grilami, leżakami. Wydzielony, ogrodzony parking za free po drugiej stronie ulicy.
Jedyne do czego się można przyczepić to brak ręczników. (przeważnie w takich miejscach są w pokojach).
Wrzuam foty poniżej. 

na booking.com teraz się nie szuka bo tam muszą płacić jakieś horrendalne prowizje. Na końcu łańcuszka te prowizje oczywiście my płacimy. My mieliśmy klepnięty nocleg na nocowanie.pl, jak widać cena nie jest jakoś szczególnie niska: https://www.nocowanie.pl/?geo=114&command=search_location&q=Chłapowo&data[od]=2021-08-11&data[do]=2021-09-12&miejsca_dorosli=2&miejsca=2&kategoria_nonprofitowa=0 Podobno niektórzy szukają przez street view, (często są telefony/adresy www na elewacjach pensjonatów) wtedy jest jeszcze taniej, bo całkiem bez prowizji.

No za cholerę nie opłaca się na kempingach w PL bo jak mam płacić 120 zł za standard taki, jak wkleiliście na fotkach wyżej,  jakieś kible w kontenerze, zimną wodę itd... (albo tak jak ktoś oststnio wklejał 10m^2 wybetonowanego parkingu we Wrocku za 190zł/doba...) no to wolę zapłacić mniej i 'pomęczyć się' w lepszych warunkach ?

O najwet mo rower się załapał na fotę ;)

20210603_124633.jpg

20210603_121237.jpg

20210603_124619.jpg

20210603_124622.jpg

20210603_115646.jpg

20210603_121234.jpg

20210603_115650.jpg

20210603_124622 — kopia.jpg

20210603_115639.jpg

20210603_115646 — kopia.jpg

20210603_115626.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza włóczynutka, wszystko fajnie , tylko dziwnie jest przedstawiać kwatery na forum karawaningowym. Mimo wszystko może wkurzać, jak ktoś porównuje kwatery z kempingiem. ?

Są jednak ludzie , którzy lubią swoją budką, kampervanem lub kamperem pojechać na jakiś kemping, mimo, że może to nie wychodzić taniej niż kwatera. Tylko to forum jest chyba po to aby cieszyć się karavaningiem, a koszty to już inna sprawa...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to wkurza, że w tym kraju wszystko jest powywracane do góry nogami. 200zł za 20m^2 betonu na camper parku, gdzie nie ma nawet toalety czy też 110zł za 20^2 trawnika z kiblem w kontenerze vs 90zł za wygodną kwaterę.


Czy to normalna proporcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

mnie też to wkurza, że w tym kraju wszystko jest powywracane do góry nogami. 200zł za 20m^2 betonu na camper parku, gdzie nie ma nawet toalety czy też 110zł za 20^2 trawnika z kiblem w kontenerze vs 90zł za wygodną kwaterę.


Czy to normalna proporcja?

Nie pasuje, nie jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:
Normalnie, czysto, własna łazienka. jakiś czajnik w pokoju i telewizorek. do dyspozycji wspólna kuchnia i lodówka.

 No czyli nie był to żaden komfortowy apartament jak pisałeś. Apartamenty to są samodzielne pokoje (albo kilka pokoi albo całe mieszkanie) z całym węzłem sanitarnym i kuchnią czy aneksem kuchennym.

Ja na booking patrzyłem na ceny właśnie takich apartamentów a nie pokoi z łazienką bo to jednak co innego. Apartament zawsze będzie droższy. Masz na Twoim nocowanie, ceny za apartament niemal identyczne jak na booking:
https://www.nocowanie.pl/?geo=114&command=search_location&q=Chłapowo&data[od]=2021-08-11&data[do]=2021-09-12&miejsca_dorosli=2&miejsca=2&kat[0]=63&kategoria_nonprofitowa=0

Więc to nie kwestia platformy przez którą szukasz a rejestrujesz a zwyczajnie kwestia standardu. Jeśli szukasz czegoś pod kątem ceny to na tej samej zasadzie znajdziesz i kemping z miernym standardem gdzie zapłacisz za 3 osoby i 60 zł za dobę. Żeby nie być gołosłownym, to tydzień temu byłem na weekend w Kozienicach - kemping jeden z lepszych w PL myślę, dobrze położony, nad jeziorem w fajnym lesie - zapłaciłem za 2+2+pies 75 zł za dobę.

PS. Gdzie tam jest miejsce dla 3 osoby? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, czasem ceny kemping/kwatera są zaburzone. Nie tylko w PL. Jednak to co widzę na zdjęciach - jakby mi dopłacali 500zł/dziennie to i tak wybrałbym którykolwiek kemping w Chłapowie. Pierwsza rzecz - mieszkasz w zasadzie na plaży a nie 5 minut spacerem. Druga rzecz - jak widzę taką "kabinę" z zasłonką oblepiającą wszystkich przez 5 sezonów to słabo mi się robi. No nie, po prostu nie. Jedyne co fajne na tych zdjęciach to Twój rower i przyzwoity trawnik. Basen a raczej basenik to już chyba lepiej przemilczeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

mnie też to wkurza, że w tym kraju wszystko jest powywracane do góry nogami. 200zł za 20m^2 betonu na camper parku, gdzie nie ma nawet toalety czy też 110zł za 20^2 trawnika z kiblem w kontenerze vs 90zł za wygodną kwaterę.


Czy to normalna proporcja?

Oczywiście że to normalna proporcja, zapyziałych kwater będzie coraz więcej a pół kempingowych coraz mniej to jak ma być musi być drożej, pole by kosztowało 300zł za nockę a kwatera 50zł i tak bym nie pojechał, już raz ci pisałem ty nie jesteś karawaningowiec no może podróżnik ale nic więcej, tak jak pisał @janekorka nie powinieneś na takim forum robić takich porównań,  my żyjemy naszymi budami a ty wyjazdami i dlatego nie zrozumiesz togo że dla nas pieniądze wkładane w nasze budy i wysiłek jaki ludzie robią żeby je ulepszyć, wyremontować nie liczą się, nie wszystko można przeliczać na pieniądze.

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

20210603_115646 — kopia.jpg

 

Twój widok z okna?, mój widok z okna:winner:

20210524_200828.jpg

20210521_204643.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka

Pisałeś o komfortowym apartamencie z basenem.

Na fotkach pokazujesz pokój o standardzie "noclegów pracowniczych"  z niebieską miską w ogrodzie. Nie wiem czy nie byłeś, bądź nie widziałeś komfortowego "apartamentu" czy Twój wyznacznik komfortu jest na tak niskim poziomie. Niemniej wprowadziłeś nas w błąd.

P.S. Zdarzało mi się nocować wiele razy w gorszych warunkach, ale nie nazywałem ich komfortowymi.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tego pokoju nie czepiał co pokazał włóczynutka. Dla przeciętnego Kowalskiego spoko. Moja żona z chęcią by zamieniła przyczepę, a tym bardziej kampervana na taki pokój ?. Ceny kempingów i kwater są jakie są. Myślę, że Ci co mają pola kempingowe patrzą też ile np. kosztuje parking płatny w jakimś mieście. Przypuszczam , że za cały dzień (pewnie płatny jest w godzinach 8-17.00) zapłacić by trzeba było około 50zł jak nie lepiej, gdzie nie ma toalety, sanitariatów, człowiek nie ma tego poczucia bezpieczeństwa co na kempingu, to kemping musi być droższy od parkingu. 

U mnie cześć rodziny , zwłaszcza ze strony mojej żony z politowaniem patrzy na mnie i moje zajawki karawaningowe i campervanowe. ??. Czasami jednak udaje się gdzieś pojechać na kilka dni całą rodziną?. Żona chyba decyduje się na to z jednego powodu: nie trzeba nic rezerwować, jak pogoda w danym rejonie się popsuje to jedziemy w inne miejsce lub odpuszczamy. 

Karawaning czy campervaning to fajna sprawa, ale nie ma co ich łączyć z ekonomią. Tanio nie jest i nie będzie?, ale dają tyle frajdy, że człowiek psychicznie ładuje akumulatory, jak już wsiądzie czy to w podpięty zestaw, czy kampera. Ja ile razy teraz jadę gdzieś moim starym kampervanem to jestem tak szczęśliwy, że pieniądze wydane na niego, na paliwo , którego trochę więcej spali niż osobówka, nie są tak istotne od tej terapii kampervanowej?

Łza włóczynutka, wiem , że chciałoby się, żeby kempingi były tańsze, ale tak chyba nie będzie. Na tym forum nie ma co pokazywać tanich kwater, bo to pewnie na Szanowne grono karawaningowców działa jak płachta na byka. Tutaj opisujemy tylko to co związane z karawaningiem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janekorka napisał:

Ja bym się tego pokoju nie czepiał co pokazał włóczynutka. Dla przeciętnego Kowalskiego spoko. Moja żona z chęcią by zamieniła przyczepę, a tym bardziej kampervana na taki pokój ?.

Ale chyba nikt się pokoju nie czepia, a tego, że @Łza Włóczynutka napisał, że to "komfortowy apartament z basenem" gdzie jego  opis nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. O ile komfort to sprawa subiektywna i faktycznie @Łza Włóczynutka mógł tam się czuć komfortowo, to  jak sam słusznie zauważyłeś jest to jedynie pokój z łazienką a nie żaden apartament. Nomenklaturę apartamentu podawałem już wyżej - w przyjętym standardzie apartamentem nazywamy jedno lub wielopokojowe lokum z pełnym węzłem sanitarnym i własną kuchnią - to jest apartament a nie dwuosobowy pokój z łazienką.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem... Pojęcie apartamentu kolego Łza mamy różne.

Jak nie miałem przyczepy to w Chorwacji wynajmowałem apartament. To była kuchnia z jadalnią, salon, dwie sypialnie, łazienka i 30 m tarasu. Do morza 350 metrów, a właściwie do plaży. Teraz ten apartament kosztuje 100 euro za dobę za 4 osoby.

Wynająłeś pokój z łazienką i do tego do jednego łóżka są 3 osoby.... Przynajmniej tak wygląda ze zdjęć...., a sam często nazywasz karawaningowców cebularzami.

W moimi przypadku, kiedy podróżują 4 dorosłe osoby nic nie wygra z kempingiem pod kątem ceny. Ale przecież nie o pieniądze tu chodzi,. a o radość i wypoczynek. Skoro Ty jesteś zadowolony , to ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

bo jak mam płacić 120 zł za standard taki, jak wkleiliście na fotkach wyżej,  jakieś kible w kontenerze, zimną wodę itd

@Łza Włóczynutka O czym Ty człowieku pierniczysz? 
dla mojego składu 2+2, zestaw dużej budy i auto

baltic w kołobrzegu- 112zł

camp66 w karpaczu - 98zł

Camp4you przy Wrocławiu- 115zł

to tylko trzy przyklady. 
 

wolę to, niż na siłę zachwalać podrzędne kwatery i nazywać to apartamentami. 
 

tylko to tak jest, jak ktoś sam nie był tylko przeklepuje co ktoś gdzieś tam może widział, może słyszał

14 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

200zł za 20m^2 betonu na camper parku

Tyle płacę za parcelę w sezonie, w pierwszej linii od morza na Korsyce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.